Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Unisom Kullananlar Yorumları

Unisom Kullananlar Yorumları

Bugün Unisom Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Unisom 25 mg ilacı hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ilaç uyku sorunu çeken hastaların tedavisinde kullanılır. Yazımızın içeriğinde Unisom nedir ve ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri, fiyatı ve Unisom Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili uzantıdan ulaşabilirsiniz.

Unisom Nedir?

İlk olarak Unisom nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Unisom ne ilacı konusunda bilgi vermek gerekirse, 20 tabletlik blister ambalajda sunulan açık mavi renkli, yuvarlak, çentikli bir tablettir. Tablet üzerinde bulunan çentik görsel amaçlıdır. Bu çentik tabletin eşit dozlara bölünmesi amacıyla kullanılmaz. İlacın etken maddesi olarak her tabletinde 25 mg doksilamin süksinat içermektedir.

Unisom Ne İşe Yarar?

Unisom Ne İşe Yarar?
Unisom Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Unisom Ne İşe Yarar? sorusu merak edilmektedir. Şimdi sizlere Unisom 25 mg ne işe yarar bunlardan bahsedeceğiz.

İnsanlar için gece uykusu oldukça önemli bir yere sahiptir. İnsan bedeninin ihtiyacı olan dinlenmenin gece uykusunda olduğu bilinen bir şeydir. Düzenli bir uyku düzeni olmayanların çeşitli hastalıklara yakalanma olasılığı da fazladır. Ayrıca, günlük hayatı olumsuz yönde etkileyecektir. Bazı insanlar ise çeşitli yöntemlerle uyku düzenini oluşturmayı hedeflemektedir. Bu yöntemlerin biriside Unisom ilacıyla uyku düzeni oluşturmaktır.

Unisom Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Unisom Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Unisom, uykusuzluk ve uykuya dalma konusunda zorluk çekenlerde gece uykusuna yardımcı olmak
amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç endikasyon bilgileri arasında vücutta ki alerjik reaksiyon için kullanıldığı da söylenmektedir. Ancak doktor onayı ile kullanılması çok önemlidir. Çeşitli kronik rahatsızlığı olanlar doktorunu bilgilendirmelidir. Gerekiyorsa ilaç dahi değiştirilmelidir.

Unisom Uyku İlacı Nasıl Kullanılır?

Unisom Uyku İlacı doktor tavsiyesine göre alınmalıdır. Reçete edilen şekliyle kullanması en doğru kullanım şeklidir. Doktorun söylediği süre boyunca ve söylediği şekilde kullanılmalıdır. İlaç tablet şeklindedir. Her tableti bol su ile tüketilmesi öneriliyor. Yatmadan yarım saat önce alınması yeterli bir süre olarak belirtiliyor.

Unisom Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Unisom yan etkileri de içerisinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde görülebiliyor. İşte Unisom 25 mg yan etkileri sizlerle.

Çok Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdaki etkilerden birisi olursa derhal Unisom ilacını bırakınız ve en yakın hastaneye gitmeniz önerilir.

 • Nefes almakta zorlanma
 • Yüz, boyun, dil ve boğazda şişme

Çok Seyrek Görülen Yan Etkiler

 • Aşırı duyarlılık reaksiyonu
 • Sersemlik
 • Baş ağrısı

Bilinmiyor

 • Kas seğirmesi ve kas koordinasyonunun bozulması
 • Uyku hali
 • Hafıza bozuklukları
 • Konsantrasyon bozukluğu
 • Halüsinasyon
 • Dış uyaranlara karşı hassasiyette belirgin artış
 • İdrara çıkmada zorluk ve idrarını yapamama
 • Ağız kuruluğu ( kullanıcılarda genelde gözüken bir yan etkidir.)

Unisom Fiyat

Eczanelerde bulunan Unisom uyku ilacı fiyatı yaklaşık olarak 15-16 TL’dir. Unisom Fiyatı ilerleyen zamanlarda tüm diğer ilaçlarda olduğu gibi değişkenlik gösterebiliyor. İlacı almadan önce kutusunun sağlam olduğunu kontrol ediniz.

Unisom Kullananlar Yorumları

Öncelikle Unisom Kullananlar Yorumları yapan hastaların yorumlarından birkaçını bir araya getirdik. İlacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca, başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla yazımıza göz atabilirsiniz. İşte Unisom kullananlar yorumları sizlerle.

Gereksiz düşünceler yüzünden uykusuz geçen gecelerimde ilacın yarısı bile beni tatlı bir uykuya yatırabiliyor.

Kullanıcı yorumu

Vücuda neden olduğu aşırı ağız kuruluğu sebebiyle önce kalkıp su içmekten, sonra da çişe gitmekten uyutmayan, fakat kafayı karpuz gibi ağırlaştıran ilaç.

Kullanıcı yorumu

İlaç uyutuyor bu doğru fakat uyumaya çalışırsanız işe yarıyor. Bundan içip de dizi/film izleyeyim derseniz etkisini azaltabilirsiniz. Ayrıca, sabahları biraz zor uyanıyorum.

Kullanıcı yorumu

Unisom Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Unisom Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
“Unisom Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
Yorum yapın