Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Kripto Para » Binance Kaldıraçlı İşlem Nedir? Binance 2x, 3x, 5x,10x, 20x Nedir? Açıklıyoruz

Binance Kaldıraçlı İşlem Nedir? Binance 2x, 3x, 5x,10x, 20x Nedir? Açıklıyoruz

Binance Kaldıraçlı İşlem Nedir? Binance 2x, 3x, 5x,10x, 20x Nedir? Yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda marjin ticaret, kaldıraçlı işlemler, 2x, 3x, 5x gibi kaldıraç oranları, long ve short ifadelerinin ne anlam ifade ettiğini göreceğiz. Dünyanın en meşhur ve bilindik borsası Binance üzerinden bu terimlere değineceğiz. Fakat sadece Binance için değil tüm borsalar için geçerli terimler olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bunun yanında vereceğimiz hiçbir bilgi, kripto para veya borsa yatırım tavsiyesi içermemektedir. Herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

Binance Marjin Ticareti Nedir?

Binance, en iyi Bitcoin ticaret sitelerinden biridir ve marj ticareti yapmak üzereyseniz, olmak istediğiniz yer burasıdır. Ayrıca Binance marj ticareti, üçüncü bir tarafça sağlanan fonların kullanıldığı bir ticaret yöntemidir. Spot ticarete veya normal bir ticaret hesabına kıyasla, marj ticareti, kaldıraç ticareti olarak da adlandırılan daha büyük sermaye miktarlarına izin verir. Marj ticaret , veya kaldıraç ticaret, her iki yönde de güçlendirir ticaret sonuçlanır. Bu, daha büyük potansiyel karlarla, ancak daha yüksek bir riskle sonuçlanır. Herhangi bir hareketi almak için neredeyse bir miktar kaldıraca ihtiyacınız olduğundan, marj ticareti özellikle düşük volatiliteli piyasalarda popülerdir. Bu tür piyasalar fiat piyasaları ve bazen emtialardır. Yine de marj ticareti, hisse senedi ve kripto para piyasalarında da kullanılmaktadır. Ancak, mevcut kaldıraç genellikle daha değişken piyasalarda sınırlıdır.

Binance Kaldıraçlı işlem Nedir?

Binance Kaldıraçlı işlem Nedir?
Binance Kaldıraçlı işlem Nedir?

Bu, Binance kaldıraçlı tokenlerinin bir incelemesini de içeren Binance marj ticareti için bir kripto ticareti rehberidir. Binance marj ticareti, kaldıraçla işlem yapmanızı sağlar. Kaldıraç, 125x’e kadar çıkabileceğiniz Binance vadeli işlemlere kıyasla 3x veya 10x ile sınırlıdır. Kaldıraç marjı ticaretini kullanmak size potansiyel karları artırma imkanı verir. Ancak aynı durum tam tersi için de geçerlidir, kaldıraçlı bir alım satım aracı varlıklarınızı da daha hızlı tüketecektir. Binance marjin alım satım hesabının nasıl açılacağını ve çapraz marj, izole marj, marj alım satım ücretleri, tasfiye gibi bununla ilgili şartları inceleyeceğiz.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨
Flare Coin Yorum – Flare Coin’in Avantajları Nelerdir?

Binance Long Short Nedir?

Long ve Short ticarette yaygın olarak kullanılan terimlerdir. Anlamları basittir – bir varlık üzerinde “Long Açmak”, bu, varlığın fiyatının artması durumunda fayda sağlayacağınız bir ticarete girmiş olduğunuz anlamına gelir. Tersine, bir varlığa “Short Açmak”, varlığın fiyatı düşerse kâr edersiniz.

Binance Kaldıraçlı İşlem Çeşitleri Nelerdir?

Aşağıda miktarına bağlı olarak kaldıraçlı işlem çeşitlerine sizler için değindik ve teker teker açıkladık.

Binance 2x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 2x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. Örneğin RIF/USDT paritesinde 2x kaldıraç kullanabilmektedir.

Binance 3x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 3x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. Örneğin POLS/USDT ve ORN/USDT paritesinde 3x kaldıraç kullanabilmektedir.

Binance 5x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 5x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. Örneğin KNC/USDT ve IRIS/USDT paritesinde 5x kaldıraç kullanabilmektedir.

Binance 10x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 10x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. Örneğin ATOM/USDT ve DOT/USDT paritesinde 10x kaldıraç kullanabilmektedir.

Binance 20x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 20x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. 20x kaldıraç kullanmak ana paranızın 20 katı kadar para ile işlem yapmak anlamına gelmektedir.

Binance 50x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 50x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. 50x kaldıraç kullanmak ana paranızın 50 katı kadar para ile işlem yapmak anlamına gelmektedir.

Binance 100x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 100x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. 100x kaldıraç kullanmak ana paranızın 100 katı kadar para ile işlem yapmak anlamına gelmektedir.

Binance 125x Nedir?

Binance borsasında Binance Futures ve Binance Marjin bölümünde 125x kaldıraç kullanarak Bitcoin ve diğer altcoinlerde hem short hem de long pozisyon açılabilmesini ifade etmektedir. 125x kaldıraç kullanmak ana paranızın 125 katı kadar para ile işlem yapmak anlamına gelmektedir. Oldukça riskli ve bir o kadar da tehlikeli olduğunu unutmamak gerekir.

Binance Marj Alım Satım Örneği

Diyelim ki 10.000 dolarınız var ve Bitcoin fiyatı 10.000 dolar. 3x marjla 1 Bitcoin almak istiyorsunuz.
Teminat: En başından ne koydunuz. 10.000$ karşılığında 1 BTC satın alırsanız ve 3x kaldıraç kullanırsanız, teminatınız 10.000$ ve toplam ilk riskiniz 3 Bitcoin’dir (30.000$). Marj Düzeyi: (Mevcut toplam risk / Borç miktarı) = 30.000$/20.000$ = 1.5 Diyelim ki Bitcoin fiyatı 9.000$’a düştü, marj seviyeniz ne olurdu: Şu anki toplam risk: 3x 9.000$ = 27.0000$ Marj seviyesi: 27.000$ / 20.000$ = 1.35

Binance Kaldıraçlı İşlem Nereden Yapılır?

Binance Kaldıraçlı İşlem Nereden Yapılır? Diye merak ediyorsanız öncelikle Binance Futures ve Margin Ticaret kısmına girmeniz gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaparak kimliğinizi doğrulamalısınız. Mevcut binance üyeliğiniz varsa dil tercihini İngilizce diline çevirerek Futures kısmına ulaşmalısınız. Fakat Türkçe dil seçeneğinde Futures ve marjin ticaret kısımları bulunmamaktadır.

Binance Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Binance dil seçeneğini İngilizce yapmalısınız. Daha sonra Derivatives > USD-MFUTURES ya da Coin-MFUTURES kısmından kaldıraçlı işlem sayfasına gidebilirsiniz. Bu sayfa içerisinden dilediğiniz gibi kaldıraç işlemini yapabilirsiniz. Böylece Binance Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Binance’de Marj İle Ticarete Nasıl Başlanır?

Binance’de marj ticaretine başlamadan önce tamamlamanız gereken birkaç adım var. Binance’e kaydolun ve bir Binance marj hesabı açın, Teminatı Binance marj hesabınıza aktarın. Özellikle bu tarz transferlerde defalarca kontrol ediniz.

  1. Binance’e kaydolun ve bir Binance marj ticareti hesabı açın
    • Binance’e kaydolun
    • Daha sonra Binance hesabınıza giriş yapın
    • İlk ekranda BTCUSD’ye tıklayın veya başlık menüsünde Ticaret’e bakın ve Margin’e tıklayın.
  2. Binance marj ticaretinde teminat transferi
    • Marj ticareti ekranına girdikten sonra teminat aktarabilirsiniz.

İlk olarak, Çapraz 3x veya İzole 10x’in sarı renkli olduğunu kontrol ederek marj ticareti ekranında olduğunuzdan emin olun. Spot sarı ile işaretlenmişse, spot alım satım ekranında olduğunuz için transfer seçeneklerini göremezsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki kırmızı karelerden herhangi birine tıklayın ve Binance’de transferinizle ilgili bilgileri girebileceğiniz bir açılır pencere göreceksiniz.

Binance Likit Olmak (Likidite) nedir?

Marj seviyeniz 1.1’e düşerse, varlıklarınız otomatik olarak tasfiye edilir, bu da Binance’in krediyi geri ödemek için fonlarınızı piyasa fiyatından satacağı anlamına gelir. Paranızı kaybettiğiniz ve %100 zararda olduğunuzu ifade eder.

Ana sayfamızı ziyaret etmek isterseniz de Bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan isterseniz kripto para ile alakalı diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Binance Kaldıraçlı İşlem Nedir? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca yazımızda geçen her türlü kripto para, borsa ve anlatım yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bunun yanında Bizde Kalmasın olarak herhangi bir yatırım danışmanlığı vermemekteyiz.

4.9/5 - (8 Oy)
Yorum yapın