Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Kripto Para » Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 – %100 Kazandıracak Coinler

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 – %100 Kazandıracak Coinler

Kripto para piyasalarında en kısa zamanda para kazanmanın yanında bir de Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 mevcuttur. Hangi coin alınmalı diye düşünüyorsanız sizlere biraz fikir verebileceğiz. Uzun vadede kazandıracak olan kripto paraların yatırım amaçlı olduğunu ve kısa zaman dilimlerindeki değişikliklerin sizi etkilememesi gerektiğini de unutmamak gerekir. Bunun yanında yatırım yapılacak olan uzun vade coinlerini de oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde seçmek gerekir. Bu nedenle araştırmanızı çok dikkatli biçimde yapmanızı öneriyoruz. Fakat bu yazımızda geçen herhangi bir kripto para veya emtia yatırım tavsiyesi içermemektedir. Ayrıca herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 ⭐

Coin piyasasında yüksek kar elde etmek için uzun vadeli plan program yapıp coin sepeti oluşturmak çok mantıklıdır. Ya da pek güvenilmeyen coinlerden elde ettiğiniz yüksek karları bu coinlere aktarmanızı öneriyoruz. 2023 yılında yükselişe geçecek Uzun Vadeli Coin Yatırımı yapabileceğiniz kripto paralar aşağıda belirtilmiştir.

1) Bitcoin (BTC)

Kripto para piyasasının altın değerindeki coini Bitcoin. Kripto para piyasasının en önemli coini ve inanılmaz bir hacmi olan Bitcoin uzun vade listelerinin vazgeçilmez parası olmuştur. Uzmanların söylemlerine göre bu çok uzun bir zaman daha devam edecek niteliktedir. Oynak olmasının yanı sıra uzun vadecileri hep mutlu eder cinstendir. Ayrıca blok zinciri teknolojisinin de temel taşıdır.

2) Ethereum (ETH)

Bitcoin ile yarışacak cinsten güvenilir ve bir o kadar da yatırımcısı olan bir diğer coin Ethereum’dur. ERC-20 ağını kullanan yüzlerce kripto para bulunmaktadır. Akıllı kontratları bulunan ve bununla beraber de merkezi olmayan bir platformdur. Madencilik de yapıldığı için uzun vadecilerin vazgeçilmezi konumundadır. Uzun süreli kripto para yatırımları listemize devam ediyoruz.

3) Binance Coin (BNB)

Dünya’nın en büyük ve hacimli kripto para borsası Binance’nin kripto parası niteliğinde olan Bnb coin Binance içerisindeki işlemlerden komisyon indirimi amacıyla kullanılan bir kripto paradır. Bu coinin Binance ile entegre çalışması, BEP-2 adı verilen Binance blok zinciri üzerinde kripto paralar üretilmesi de bu coini hem güvenilir hem de uzun vade yatırımı için elverişli kılıyor.

Bu içeriğimize benzer olan Yeni Çıkacak Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

4) Cardano (ADA)

Kripto para göndermek ve almak için kullanılan bunun yanında halka açık akıllı sözleşmeler barındıran bir platformdur. Çıktığı yıldan bu yana oldukça revaçtadır. Ve populeritesini sürdürmektedir. Ayrıca İsviçre merkezli olan Cardano (ADA) Vakfı tarafından da desteklendiği için uzun vadede alınacak coinler arasında oldukça elverişli olduğu söylenmektedir.

5) Polkadot (DOT)

Merkezi olmayan internet siteleri, çeşitli platformlar ve de halka açık izne gerek duyulmayan ağları blok zincirine entegre eden bir platformdur. Bu platforma bağlı olan coinlerde bulunmaktadır. Yeni çıkmış olmasına rağmen bir o kadar takipçisi ve yatırımcısı bulunan DOT oldukça sevilen bir kripto paradır.

6) Ripple (XRP)

Kripto paraları cüzdandan cüzdana veya borsalara göndermek amacıyla çıkarılmıştır. Oldukça hızlı gönderimi ile diğer coinlerden farkını belli etmiştir. Bunun yanında Xrp’nin gönderim ücreti de düşük olduğu için mükemmel bir transfer coinidir. Bu sebeple eskimeyen ve geleceği olan bir coin olduğu düşünülmektedir. Uzun vade coinleri listemize devam ediyoruz.

7) Tether (USDT)

2014 yılının kasım ayında kurulan ve de dolara endeksli bir kripto para olan Tether, 1 dolar seviyesinde tutunmaya çalışan ve dolar yerine geçen bir kripto paradır. Bir nevi dijital dolar da diyebiliriz. Bu sebeple parasını Türk Lirasında veya diğer fiziksel paralarda tutmak istemeyenler Usdt’yi de tercih ediyorlar.

8) Solana (SOL)

Halka açık kaynak kodu ile geliştirilebilir bir yapıya sahiptir. Ethereum’a uzun vadede bir rakip olabileceği de düşünülmektedir. Solana ağına bağlı birçok altcoinde mevcuttur. Ve onlarda oldukça tutulan ve sevilen coinlerdir. 2021 yılı Solana’nın yılı oldu diyebiliriz. Peki diğer yıllar ne olacak zaman gösterecek.

Bu içeriğimize benzer olan Bol Sıfırlı Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

9) Usd Coin (USDC)

Bir diğer stabil coin olan Usd Coin, Coinbase tarafından yönetilmektedir. Ethereum altyapısını kullanır ve 1 $’a endekslidir. Bu sebeple parasını Türk Lirasında veya diğer fiziksel paralarda tutmak istemeyenler Usdt’yi de tercih ediyorlar.

10) Avalanche (AVAX)

Son zamanların en çok konuşulan coinlerden olan Avax çeşitli finansal varlıkların alım satımı yani alışverişini sağlar. Bunun yanında piyasaya sürülmesi konusunda da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple oldukça tutulan ve yatırım yapılan coinler arasında yerini almaktadır.

Uzun Vadeli Coin

Uzun vadede kazandıracak coin arıyorsanız, işte güvenilir ve hacmi en yüksek olan kripto paraları sizler için listeledik. Bu coinler neredeyse tüm borsalarda mevcut. Uzun vadeli coin yatırımı yapılabilecek tercihler arasında yerlerini alan coinler:

CoinOrtalama FiyatBulunduğu Borsalar
Bitcoin (BTC)17000 $Tüm Borsalarda
Ethereum (ETH)1200 $ Tüm Borsalarda
Binance Coin (BNB)260 $ Tüm Borsalarda
Cardano (ADA)0,28 $ Tüm Borsalarda
Polkadot (DOT)5 $ Tüm Borsalarda
Ripple (XRP)0,34 $ Tüm Borsalarda
Tether (USDT)1 $ Tüm Borsalarda
Solana (SOL)13 $ Tüm Borsalarda
USD Coin (USDC)1 $ Tüm Borsalarda
Avalanche (AVAX)11 $ Tüm Borsalarda
Uzun Vadeli Coin

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 Nasıl Seçilir?

Özellikle Uzun vadede size para kazandıracak coinleri seçerken dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar vardır. Bu hususlar, teknik analiz, proje, ekip, topluluk gibi birçok parametreyi içine alır. Kısa olmayan sürelerde işlem yapan kişilerin çok ciddi bir araştırma yapmaları ve bunun akabinde yatırımlarını yapmaları önerilmektedir. Böylece Uzun vadeli coin tavsiyelerinde Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Proje: Bir kripto paranın hangi amaca hizmet ettiği, amacı ve kullanım yerleri, platformu gibi konuları en ince ayrıntısına kadar okumalı ve araştırma yapmalısınız. Bununla beraber neye yatırım yaptığınızı da rahatlıkla anlamış olacaksınız.
 • Ekip: Proje kadar önemli olan bir diğer hususta tabi ki ekibinden geçiyor. Coinin sadece satışa sunulmasından ziyade ileri vadede ne kadar gelişim gösterebilir veya çalışkan ve istikrarlı bir ekibi mi var öğrenmek gerekir.
 • Topluluk: Bir coine ne kadar çok para girişi olursa o kadar değerlenir. Bu sebeple arkasında duran onu benimseyen ne kadar çok kişi olursa o derece değer kazanır. Topluluk da azımsanmayacak bir husustur.
 • Grafik ve teknik analiz: İşin grafik boyutuna geldiğimizde ise tabi ki bakmak gerekir. Çoğu insan grafikten ziyade uzun vadede temel analize odaklanır ama yine de bakmakta ve fikir edinmekte fayda var.

Uzun Vadede Hangi Coin Alınmalı

Uzun Vadeli Coin Yatırımı
Uzun Vadede Hangi Coin Alınmalı?

Yalnızca bir veya birkaç coin ismi vermek doğru olmaz. Bunun yerine uzun vadede satın alacağınız kripto paraları nasıl seçmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Bunun yanında iyi bir araştırma yapmanız da gerekmektedir. Coinmarketcap’e baktığınızda her gün onlarca coin çıkıyor. Şuan 15000’in üzerinde kripto para mevcut. Bu nedenle bu coinlerden çok büyük bir kısmını elemeniz ve doğru coinleri bulmanız gerekiyor. Buda şu kelimelerde saklı: Ekip, proje, topluluk ve de analiz.

Uzun Vadede Kazandıracak Coinler

Yukarıda vermiş olduğumuz kripto para uzun vadede oldukça etkili olup oldukça etkin ve bilindik kripto paralardır. Bir kripto paraya yatırım yapmadan önce çok ciddi bir araştırma yapmalı ve de buna göre yatırım yapmalısınız. Uzun vade süresi yatırımcıya özgüdür ve kişinin psikolojik ve ekonomik durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Yatırım yapmadan önce birçok parametreyi gözden geçirerek düşünmeli ve ona göre adım atmalısınız. Uzun vadede kazandıracak coinler listesi:

 • Sol (Solana)
 • Xlm (Stellar)
 • Mana (Decentraland)
 • Sand (Sandbox)
 • Vet (Vechain)
 • Reef (Reef Finance)
 • Hot (Holochain)
 • Btt (Bittorrent)

Uzun Vadeli Coinler

Kripto piyasası içerisinde gerçekleşen dalgalanmaların ve anlık değişimlerin diğer piyasalara göre daha hızlı ve kısa bir süre içerisinde meydana gelmesinden dolayı yatırımcılar kısa vadeli yatırımdansa uzun vadede yatırım yapmaya karar vermiştir. Fakat uzun vadeli coin yatırımı 2023 içerisinde birçok coin uzun zamanda sizlere iyi bir yatırım olacaktır. Uzun Vadeli Coinlere şunları örnek verebiliriz:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Cardano (ADA)
 • Polkadot (DOT)
 • Ripple (XRP)
 • Tether (USDT)
 • Solana (SOL)
 • Avalanche (AVAX)

Uzun Vadede Değerlenecek Kripto Paralar

Kripto para piyasasında uzun vadeli düşünmek çok mantıklıdır. Alttaki verdiğimiz güvenilir coinler ile uzun vadeli işlemler yapabilirsiniz. Böylece kar marjınız fazla olacaktır. 2023 yılında Uzun Vadede Değerlenecek Kripto Paralar aşağıda belirtilmiştir.

 • CEEK
 • CAKE
 • MATİC
 • SOLANA
 • AVAX

Özellikle Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 hakkında sıkça sorulan sorulara yanıt verilmiştir. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmına belirtebilirsiniz.

Uzun vadede kazandıracak coinler arıyorsanız aşağıdaki ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Bu yazıdaki her ifade yatırım tavsiyesi olarak yorumlanamaz, bizde kalmasın ekibi, yatırım tavsiyesi vermez yatırım yapmadan önce herkesi kendi araştırmalarını yapmaya yönelik teşvik eder.

Ana sayfaya dönmek için bizdekalmasin.com tıklayın.

Diğer kripto ile alakalı yazılarımıza Kripto Para ulaşabilirsiniz.

Uzun Vadeli Coin Yatırımı 2023 yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca burada paylaşımı olan hiçbir coin yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bizde Kalmasın ekibi asla yatırım danışmanlığı yapmamaktadır.

4.7/5 - (12 Oy)
Yorum yapın