Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Kripto Para » Madenciliği Yapılan Coinler 2024

Madenciliği Yapılan Coinler 2024

Madenciliği yapılan coinler 2024 kısmına geçmeden önce kripto para madenciliği diğer adıyla mining nedir? Sorusunu cevaplamak gerekir. Kripto para madenciliğinin diğer adıyla mining, Bitcoin madenciliği ile başlamış olduğu bilinmektedir. Fakat Bitcoin’ in güçlü şifreleme özelliği ve yüksek elektrik ihtiyacı sebebi ile ne yazık ki şu anda evlerde kullanılan bilgisayarlarda bu gerçekleştirilebilecek düzeyde değildir.

Bitcoin madenciliği yapmak isteyen kişiler, Bitcoin’e benzer coinler ile madenciliği yapmak için özel olarak geliştirilen ASIC cihazlarına sahip olmalıdır. Ancak bu cihazlar vasıtasıyla şifreleme yapısı çözümleyebilecek güce ulaşırlar. Evde madencilik (mining) yapmak isteyen kişilerin en az orta seviyede ya da yüksek seviyede bir ekran kartına ek olarak iyi bir işlemciye sahip olmaları gerekir. 

Dilerseniz Solana Ağındaki Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Madenciliği Yapılan Coinler 2024

Mining yapılan coinleri sizler için listeledik. Bu liste içerisindeki herhangi bir coini kazarak üretime geçebilirsiniz. Ardından da dilediğiniz yerde satıp, kazancınızı realize edebilirsiniz. Bu seçimi yapmak için iyi bir araştırma yapmanız gerektiğini de söylemeyi ihmal etmeyelim. Madencilik için ihtiyaçlar nelerdir? Sorusu özellikle evden bu işlemi yapmak isteyenlerin merak konusudur. İşte bazı coinlerin madencilik için ihtiyacınız olacak durumları da sizler için araştırdık. Madenciliği Yapılan Coinler:

1. Ethereum (ETH)

Mining dendiği zaman ilk aklımıza gelen ve de en karlı coinler arasında yerini alan Ethereum’u oldukça fazla kişi kazmaktadır. Evinde mining rig kurulumları yapan hemen hemen her 10 kişiden 7 veya 8’i ETH üretmektedir. Bunun nedeni diğer coinlere göre daha stabil ve güvenilir olmasıdır. Bunun yanında kazım miktarı ve kazancı da tabi ki önemlidir. Ethereum ( ETH ) madenciliği için ihtiyaçlar nelerdir? Ethereum madenciliği yapmak isteyenlerin en az 4gb’lık ekran kartına ihtiyacı olur. Ayrıca güçlü bir GPU (ekran kartına)’ ya sahip olmaları gerekir. Ethereum madenciliği yaparken ekran kartının tamamı kullanılabilir olmalı. Ayrıca kişinin Ethereum cüzdanı ve para çekme adresine ihtiyacı vardır.

Ayrıca Ethereum Mining Hesaplama yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

2. ZCash (ZEC)

Madencilik adına değerlendirildiğinde ilk sıralarda yerini alıyor. Sıklıkla araştırılan ZEC madenciliği için ihtiyaçlar nelerdir? ZEC madenciliği yapmak isteyen kişilerin en az 4 gb’ lık ekran kartına sahip olmaları gerekir. Ayrıca güçlü bir ekran kartlarının olması da önemlidir. ZEC madenciliği yaparken kendilerine özel bir Zec cüzdanı ve para çekme adresine sahip olmaları gerekmektedir.

3. RavenCoin (RVN)

RVN madenciliği için ihtiyaçlar nelerdir? RVN madenciliği yapmak isteyenlerin en az 4 gb’ lık ekran kartına ihtiyaçları vardır. Ayrıca güçlü bir ekran kartına sahip olmaları gerekmektedir. RVN madenciliği yaparken kendilerine özel bir Rvn cüzdanı ve para çekme adresine sahip olmaları gerekiyor.

4. Beam (BEAM)

BEAM madenciliği için ihtiyaçlar nelerdir? İlk olarak BEAM madenciliği yapmak isteyen kişilerin en az 4 gb’ lık ekran kartına ihtiyaçları vardır. Ayrıca güçlü bir ekran kartına da sahip olmaları gerekir. BEAM madenciliği yaparken kendilerine özel bir Beam cüzdanı ve para çekme adresine sahip olmaları gerekir. Beam madenciliği yapacak kişilerin cüzdanlarını resmi Beam cüzdanı uygulamasından edinmeleri kazdıkları madenlerin kaybolmaması için önerilmektedir.

5. Monero (XMR)

XMR madenciliği için ihtiyaçlar nelerdir? XMR madenciliği yapmak isteyenlerin en az 4 gb’ lık ekran kartına ihtiyaçları vardır. Ayrıca güçlü bir ekran kartına sahip olmaları gerekir. Öte yandan XMR madenciliği için güçlü bir işletim sistemi de gerekmektedir. XMR madenciliği yaparken kendilerine özel bir XMR cüzdanı ve para çekme adresine sahip olmaları gerekir. Kişilerin uygulamalar yoluyla XMR cüzdanını indirmesi ve kurulumunu yaptıktan sonra kazdıkları coinleri o cüzdana aktarabilirler. Kişilerin daha sonrasında bunları ayrıca bir borsaya aktarması gerekebilmektedir.

6. Grin (GRIN)

Grin madenciliği için ihtiyaçlar nelerdir? İlk olarak Grin madenciliği yapmak isteyenlerin en az 5. 5 gb’ lık ekran kartına ve güçlü bir ekran kartı ve işlemciye sahip olması gerekli. Grin madenciliği yaparken ekran kartının tamamının kullanılabilir olmasına özen göstermeliler. Ayrıca bu kişilerin kendilerine özel bir Grin cüzdanı ve para çekme adresine sahip olmaları gerekir.

En Karlı Madencilik 2024

Kripto para konusunda madencilik çok önemli bir konumdadır. Artık madencilik teknolojisi sayesinde depolarca dolu madencilik yapılıyor. İnsanlar en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i madencilik yaparak çok büyük paralar elde edebiliyor. İşte En Karlı Madencilik modelleri aşağıdaki gibidir.

 • ASIC Madenciliği
 • GPU Madenciliği
 • Coinbase’de Ethereum Staking
 • Ethereum GPU Madenciliği
 • Kryptex Madencilik Havuzu

Madencilik Yapılan Coinler

Peki Madencilik Yapılan Coinler veya evde madenciliği yapılan coinler nelerdir? Kendi imkanlarınızı kullanarak, basit bir sistemle para kazanabileceğiniz coinleri listeledik. Bu coinler arasında en çok tercih edilenlerden bazıları şunlardır:

 1. Ethereum ( ETH )
 2. Grin ( GRIN )
 3. ZEC ( ZCASH )
 4. RavenCoin ( RVN )
 5. Beam ( BEAM )
 6. Monero ( XMR )
 7. Ethereum Classic ( ETC )

Mining Yapılan Coinler Nelerdir?

Mining Yapılan Coinler

Kripto para madenciliği, Bitcoin madenciliği ile başlamıştır. Fakat Bitcoin’in güçlü şifreleme yapısı ve yüksek elektrik ihtiyacı nedeniyle ne yazık ki şuan da evlerinizde kullandığınız cihazlar üzerinden yapılamaz hala gelmiştir. Halâ mining yapılan coinler 2024 çok merak edilmektedir. Bunun için Bitcoin madenciliği için özel olarak geliştirilen ASIC cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte Mining Yapılan Coinler şunlardır:

 • Ethereum
 • Bitcoin
 • Grin
 • ZEC
 • RavenCoin
 • Beam
 • Monero

Kripto para üretimi suç mu?

Türkiye’de Mining yasak mı? Kripto para üretimi suç mu? Gibi tüm bu sorulara tek bir yanıt verebiliriz. Türkiye’de kripto para madenciliği yapmak tamamen yasaldır. Herhangi bir suç teşkil etmemektedir. Eğer yasadışı yollarla kaçak olarak bu işi yapıyorsanız, bu tabi ki yasal değildir.

En karlı madencilik 2024 hakkında sıkça sorulan soruları aşağıda belirttik.

Kripto para ile alakalı yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Madenciliği Yapılan Coinler 2024 yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızda Hangi Kripto Paralara Mining Yapılır? gibi çeşitli sorulara yanıt verdik. Bu ve bunun gibi yazılar için bizi takip etmeyi unutmayın.

4.8/5 - (16 Oy)
Yorum yapın