Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları

Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları

Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu şurup aşırı mukus oluşumunda kullanılan etkili bir ilaçtır. Doktor tarafından reçeteli edilmesi durumunda devlet tarafından ödenen bir ilaçtır. Mukotik şurup yetişkinler tarafından da kullanılabilir. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Mukotik Şurup Nedir?

Mukotik, mukusun parçalanmasına ve incelmesine yardımcı olmak için kullanılan etkili bir ilaçtır. Bunun yanında hava yollarından temizlenmesini kolaylaştıran ilaç sınıfındandır. İlaç kutusunun üzerinde çocuk şurubu yazmaktadır. 2 yaşından büyük çocuklar için kullanılmaktadır. Eczanelerde 100 ml’lik şişelerde satılmaktadır. Mukotik Şurup Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Paxil 20 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mukotik Şurup Ne İşe Yarar?

Mukotik Şurup Ne İşe Yarar?
Mukotik Şurup Ne İşe Yarar?

Aşırı mukus oluşumu ile karakterize akut ve kronik solunum yolları hastalıklarının düzeltilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Bununla birlikte orta kulak iltihabında yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Balgamdan kaynaklı olan öksürüğün giderilmesi için de kullanılmalıdır. Bunun yanında solunum yolu tıkanıklığı tedavisinde de kullanılmaktadır. Son zamanlarda merak edilen Mukotik Şurup Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Mukotik Şurup Ne İçin Kullanılır?

Bu şurup, solunum yollarında biriken mukusu dışarı çıkartmak için kullanılan etkili bir ilaçtır. Genellikle KOAH’ta veya bazenleri alt solunum yolu enfeksiyonunda görülmektedir. Bu rahatsızlık ise hava geçişlerini kaplayan kadeh hücrelerinin hem sayısında hem de boyutunda artışa neden olan iltihaplanma nedeniyle oluşmaktadır. İnternette oldukça fazla aratılan Mukotik Şurup Ne İçin Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Mukotik Şurup Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Mukotik Şurup Fiyat 12 TL‘dir. İlacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz.

Mukotik Şurup Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Mukotik Şurup kullananlar bu ilaç ile ilgili yan etkilerin hafif bir şekilde atlatıldığını belirtmişlerdir. İşte Mukotik Şurup Yan Etkileri şunlardır;

 • Baş ağrısı
 • İshal
 • Bulantı
 • Kusma
 • Burunda kanama
 • Anafilaktik reaksiyonlar
 • Midede rahatsızlık

Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları

İlacı kullanmadan önce fikir sahibi olmak istiyorsanız sizler için Mukotik Şurup Kullananlar Yorumlarını araştırdık.

Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 • Öksürük, balgam ve soğuk algınlığı durumunda harika etki sağlıyor ve anında geçiriyor tavsiye ederim.
 • Bazı çocuklarda ve bebeklerde kusma yapabiliyor buna dikkat edin.
 • Bebeklerde faydalı olsa da tedbirli şekilde kullanılmalıdır. Bebeklerde yan etki olarak karın ağrısı oluşturabilir duruma göre.
 • Balgam ilacıdır ama öksürüğe de fayda etmektedir. Bunun yanında orta kulak iltihabında kullanılıyor doktorumuz kulakta iltihap için vermişti olumlu sonuç almıştık.
 • Mide bulantısı, kusma durumları yapsa da oldukça iyi etki sağlıyor. Kullanın deneyin derim.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (21 Oy)
“Mukotik Şurup Kullananlar Yorumları” üzerine 3 yorum
 1. mukotik şurubu bebegim icin kullandim ve iki gün icerisinde olumlu sonuç aldım. çok iyi doktorumuza tesekkur ederim

  Cevapla
 2. balgami vucuttan tukureret atmiosa bu surup nasil cikior ishal yoluylami 4 gundur kesilmedi balgami kulaniyoruz

  Cevapla
Yorum yapın