Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Desmont Kullananlar Yorumları

Desmont Kullananlar Yorumları

Desmont kullananlar yorumları özellikle bahar aylarında alerjik nezle ve buna bağlı olarak astım sorunu yaşayan kişilerin Desmont adlı ilacı kullanmadan önce yaptığı araştırmalar arasında yer almaktadır. Desmont ilacını kullanan bireyler, genel olarak ilacın olumlu etkilerini gözlemlediklerini belirtmektedir. Bu ilaç güçlü etkisi olan bir ilaçtır. Fakat her ilaç gibi, yan etkileri de mevcuttur. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Desmont kullanıcı yorumlarına göre, ilaç yan etkilere sahip olsa da, oldukça etkilidir. Yalnızca doktor reçetesi ile kullanılabilen bu ilaç, doktorlar yalnızca gerekli gördüğü zaman kullanıldığı için olumsuz sonuçlar doğurmamaktadır. Bu ilaç hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Desmont Uyku Yapar Mı?

Yan etkisi bulunan Desmont, her alerji ilacı gibi uyku getiren bir ilaçtır. Desmont uyku yapar mı sorusuna yanıt arayan bireyler, bu ilacı kullandıkları zaman uykularının gelebileceğini bilmelidir. Alerji ilaçlarının pek çoğunda olduğu gibi uyku bastırması durumunun Desmont ilacında da görüldüğü doğrudur. Bu nedenle herkes için uygun değildir. Gün içerisinde çalışan, okula giden ve uyumaması gereken kişilerin gündüz bu ilacı almaması tavsiye edilmektedir.

Desmont Kullananlar Yorumları

Desmont Kullananlar YorumlarıPin
Desmont Kullananlar Yorumları

Bir alerji ilacı olan ve oldukça fazla insan tarafından kullanılan Desmont, ülkemizde de revaçta olan bir ilaçtır. Özellikle öksürüğe bağlı alerjik problemlerin tedavisi için kullanılmaktadır. Desmont Kullananlar Yorumları sizlerle:

  • 2 yıldır olan alerjik reaksiyonlarımda kullandığım bir ilaçtır. Sadece biraz baş ağrısı yapıyor o kadar.
  • İlaç bir süredir etki etmiyordu. Sonradan uyku yapmaya başladı ama etki ediyor.

Buna benzer olan Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Desmont 5/10 mg Kullananlar Yorumları

Günümüzde kullandığımız hemen hemen her ilaç belirli dozlarda üretilmiştir. Bunun sebebine bakacak olursak ilacı kullanacak olan kişilerin rahatsızlık dereceleri, boyları, kiloları ve çeşitli durumlara bağlı olarak bu dozları kullanmaktadırlar. Desmont 5/10 mg Kullananlar Yorumları sizlerle:

  • 5 mg kullanırken etkisi az olduğundan 10’a geçtik. Son derece etkisi fazla oldu. Bu sebeple doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz.
  • Toza bağlı alerjimde bir etkisi olmadı. Farklı bir ilaca bakmam gerekiyor.

Desmont Öksürüğü Keser Mi?

İlk olarak Desmont öksürüğü keser mi sorusunun yanıtı, alerjik nezle ve buna bağlı astım sorunu yaşayan kişilerin araştırdığı bir diğer konudur. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, Desmont her tip öksürüğü kesmekte kullanılmamaktadır. Ancak eğer öksürük probleminiz alerjik nezleden kaynaklanıyorsa, ilaç bu nezlenin belirtilerini azaltacağı için öksürüğünüzün de giderilmesine yardımcı olacaktır. Ancak hava değişimlerinin beraberinde getirdiği hastalıklardan dolayı oluşan öksürük, bu ilacın etki alanına girmemektedir.

Buna benzer olan Enfluvir Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Desmont Yan Etkileri Nelerdir?

Pek çok insan Desmont ilacını kullanmadan önce Desmont yan etkileri nelerdir araştırması yapmaktadır. Desmont ilacının bilinen pek çok yan etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yan etkilerin görülmesi durumunda ilaç bırakılmalı ve doktor ile iletişime geçilmelidir. Solunum enfeksiyonu, baş ağrısı, uyku hali, yorgunluk, kusma, boğaz ve dilde şişkinlik gibi pek çok yan etki söz konusudur. Eğer siz de bu ilacın yan etkilerini merak ediyorsanız, ilaç prospektüsünü inceleyebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Desmont 5 10 mg Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç alerjik rinit ve astım rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarında ve alerjik reaksiyonlarda başvurulan etkili ilaçlar sınıfında yerini almaktadır. Doktorunuz veya bir uzman tarafından söylenmedikçe kullanılması pek doğru değildir.

Alerji ve astım ilacı olan Desmont ile alakalı çeşitli merak edilenler:

Desmont Uyku Yapar mı?

Bu ilacın kullanımında herhangi bir uyku problemine rastlanmamıştır.

Desmont Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Bu ilaç bir alerji ilacı olduğu için hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Doktorunuzun önerisi doğrultusunda kısa bir müddet veya ömür boyu da kullanılabilmektedir.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Desmont Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.4/5 - (10 Oy)
Yorum yapın