Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Desmont Kullananlar Yorumları – 5/10 mg Kullananlar Yorumları

Desmont Kullananlar Yorumları – 5/10 mg Kullananlar Yorumları

Desmont kullananlar yorumları özellikle bahar aylarında alerjik nezle ve buna bağlı olarak astım sorunu yaşayan kişilerin Desmont adlı ilacı kullanmadan önce yaptığı araştırmalar arasında yer almaktadır. Desmont ilacını kullanan bireyler, genel olarak ilacın olumlu etkilerini gözlemlediklerini belirtmektedir. Bu ilaç güçlü etkisi olan bir ilaçtır. Fakat her ilaç gibi, yan etkileri de mevcuttur. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Desmont kullanıcı yorumlarına göre, ilaç yan etkilere sahip olsa da, oldukça etkilidir. Yalnızca doktor reçetesi ile kullanılabilen bu ilaç, doktorlar yalnızca gerekli gördüğü zaman kullanıldığı için olumsuz sonuçlar doğurmamaktadır. Bu ilaç hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Desmont Kullananlar Yorumları

Desmont Kullananlar Yorumları
Desmont Kullananlar Yorumları

Bir alerji ilacı olan ve oldukça fazla insan tarafından kullanılan Desmont, ülkemizde de revaçta olan bir ilaçtır. Özellikle öksürüğe bağlı alerjik problemlerin tedavisi için kullanılmaktadır. Desmont Kullananlar Yorumları sizlerle:

 • 2 yıldır olan alerjik reaksiyonlarımda kullandığım bir ilaçtır. Sadece biraz baş ağrısı yapıyor o kadar.
 • Baya bir süredir kullanmaktayım, çok memnunum gayet güzel bir ilaç.
 • İlaç bir süredir etki etmiyordu. Sonradan uyku yapmaya başladı ama etki ediyor.

Buna benzer olan Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Desmont 5/10 mg Kullananlar Yorumları

Günümüzde kullandığımız hemen hemen her ilaç belirli dozlarda üretilmiştir. Bunun sebebine bakacak olursak ilacı kullanacak olan kişilerin rahatsızlık dereceleri, boyları, kiloları ve çeşitli durumlara bağlı olarak bu dozları kullanmaktadırlar. Desmont 5/10 mg Kullananlar Yorumları sizlerle:

 • 5 mg kullanırken etkisi az olduğundan 10’a geçtik. Son derece etkisi fazla oldu. Bu sebeple doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz.
 • Son derece etkili ve iyi bir ilaç tavsiye ederim.
 • Toza bağlı alerjimde bir etkisi olmadı. Farklı bir ilaca bakmam gerekiyor.

Desmont Öksürüğü Keser Mi?

İlk olarak Desmont öksürüğü keser mi sorusunun yanıtı, alerjik nezle ve buna bağlı astım sorunu yaşayan kişilerin araştırdığı bir diğer konudur. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, Desmont her tip öksürüğü kesmekte kullanılmamaktadır. Ancak eğer öksürük probleminiz alerjik nezleden kaynaklanıyorsa, ilaç bu nezlenin belirtilerini azaltacağı için öksürüğünüzün de giderilmesine yardımcı olacaktır. Ancak hava değişimlerinin beraberinde getirdiği hastalıklardan dolayı oluşan öksürük, bu ilacın etki alanına girmemektedir.

Buna benzer olan Enfluvir Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Desmont Uyku Yapar Mı?

Yan etkisi bulunan Desmont, her alerji ilacı gibi uyku getiren bir ilaçtır. Desmont uyku yapar mı sorusuna yanıt arayan bireyler, bu ilacı kullandıkları zaman uykularının gelebileceğini bilmelidir. Alerji ilaçlarının pek çoğunda olduğu gibi uyku bastırması durumunun Desmont ilacında da görüldüğü doğrudur. Bu nedenle herkes için uygun değildir. Gün içerisinde çalışan, okula giden ve uyumaması gereken kişilerin gündüz bu ilacı almaması tavsiye edilmektedir.

Desmont Yan Etkileri Nelerdir?

Pek çok insan Desmont ilacını kullanmadan önce Desmont yan etkileri nelerdir araştırması yapmaktadır. Desmont ilacının bilinen pek çok yan etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yan etkilerin görülmesi durumunda ilaç bırakılmalı ve doktor ile iletişime geçilmelidir. Solunum enfeksiyonu, baş ağrısı, uyku hali, yorgunluk, kusma, boğaz ve dilde şişkinlik gibi pek çok yan etki söz konusudur. Eğer siz de bu ilacın yan etkilerini merak ediyorsanız, ilaç prospektüsünü inceleyebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Desmont 5 10 mg Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç alerjik rinit ve astım rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarında ve alerjik reaksiyonlarda başvurulan etkili ilaçlar sınıfında yerini almaktadır. Doktorunuz veya bir uzman tarafından söylenmedikçe kullanılması pek doğru değildir.

Desmont Kilo Aldırır mı?

Desmont, kilo aldırmak için kullanılan bir ilaç değildir. Çünkü Desmont (Desloratadine), alerjik rinit ve ürtiker (kurdeşen) gibi alerjik hastalıkların semptomlarını azaltmak için kullanılan bir antihistaminiktir. Fakat bazı hastalar kilo aldıklarını söylemektedir. Böylece Desmont Kilo Aldırır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Desmont Kortizon İçerir mi?

Son zamanlarda Desmont Kortizon İçerir mi? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu ilaç kortizon içermemektedir. Ayrıca unutmayın ki bu ilacın birçok yan etkisi bulunmaktadır. Eğer herhangi bir yan etki görürseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz.

Alerji ve astım ilacı olan Desmont ile alakalı çeşitli merak edilenler:

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Desmont Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.1/5 - (23 Oy)
“Desmont Kullananlar Yorumları – 5/10 mg Kullananlar Yorumları” üzerine 9 yorum
 1. Şiddetli öksürügum vardı bir çok doktor gezdim hiç fayda vermedi sonra KBB doktoru desmont yazdı günde birtane kullanmam gerekiyor du ana ilk başlarda öksürük de azalma vardı ama tam geçmemişti ben günde iki tane almaya başladım şu an çok seyrek var herhangi bir yan etkisinede rastlamadım tamamen öksürük kesildiğinde bir adete düşürmeyi düşünüyorum.

  Cevapla
 2. Ilacı içmeye başladıktan sonra aşırı yorgunluk halsizlik ve uyku hali başladı 6 aydır kullanıyorum 6 aydır da devam ediyor ilacı içmediğim anlarda daha enerjik oluyorum Hatta ilacı içtiğimde daha fazla atıştırma ihtiyacı hissediyorum

  Cevapla
 3. Slm arkadaşlar ben uyku uyuyamıyorum hattı hiç rahat bir uyku çekemiyorum bu ilaç doktor yeni yazdı benim sorunum ney bnde bilmiyorum sizce fayda gösterimi

  Cevapla
  • Murat aynı durumdayım alerjik rinit boğazımda birikiyor ve beni uyutmuyor biraz faydasını gördüm ama tamamen bir etki hiç bir saman almadım

   Cevapla
 4. 1 aydır kullanıyorum kullanmadan önce günde 5 saat uyurdum kullanmaya başladığımdan beri sürekli uyku yapıyor 8 ,9 saat uyuyorum iştahımı açtı az yemek yiyen biriydim şimdi sürekli bişeyler yeme ihtiyacı duyuyorum

  Cevapla
  • Bende 1aylik boğazımda kızarıklık var diye verdi doktor, benim hiç ayağım şişmes ama ayaklarım davul gibi oluyor anlamadım, yan etkileri nedir diye bakayim dedim, yan etkisi olduğu yazmıyor ama bilmiyorum ilaç az kaldı bitsin anlayacağım geçmiş olsun herkese

   Cevapla
 5. hastiiiiirrrrrrr arç kullanırken sakın içmeyin uçuyah uçuyah dolar gibi enflasyon gibi uçuyah uçuyah uçurur…

  Cevapla
 6. 3- 4 günde etkisini gösterdi. Alerjik gitti fakat karında şişlik yaptı hatta ishale dönüştü ne yesem şışiyorym

  Cevapla
 7. 3-4 gün sonra hapşırma geniz kaşıntısı geçti fakat şimdide iki gündür karnım şişiyor ve aşırı gaz yapıyor ve ishal etti…yan etkilerine baktığımda zaten ishal yazıyor fakat bu karın şişliği normal mi ki zaten benim mide hassas. Birde akşam başım çok ağrıyordu dolorex aldım iki saat sonra da bu ilacı aldım gece karnım şisti ishal wc acaba nasıl bir yan etki yaptı ilacı bırakmak istiyorum alerjim tekrar başlar diye de bırakamıyorum kararsızım

  Cevapla
Yorum yapın