Ana Sayfa » Fiyatları » Camel Slender Blue Fiyatı 2023 – Zam Geldi mi?

Camel Slender Blue Fiyatı 2023 – Zam Geldi mi?

Camel Slender Blue fiyatı 2023 yılında da tıpkı 2022’de olduğu gibi en çok aratılanlar arasında yer almaktaydı. Türkiye’nin en popüler sigara markalarından birisi olan Camel aynı zamanda uluslararası arenada da satılmaktadır. Nadiren bilinen bir gerçek ise Camel’ın tütünlerinin Türk tütünü olmasıdır. Bu, hem Türkiye için hem de globalde satılan sigaralar için geçerlidir. Bu nedenle yurtdışı pazarında diğer markalara kıyasla farklılıklar içermektedir. Bu da tercih edilebilir olmasını sağlayan yegâne sebeptir. Ayrıca fiyatları kategorimizdeki benzer yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Camel Slender Blue Line Fiyat

Camel Slender Blue Line Fiyat
Camel Slender Blue Line Fiyat

Ülkemizde oldukça sevilen “Camel Slender Blue” bir sigara markasıdır. Sigara içmek sağlık için zararlıdır ve sigara içmekten kaçınmak en iyisidir. Sigara içmek, akciğer kanseri, kalp hastalığı, inme ve diğer birçok sağlık sorununa neden olabilir. Ayrıca sigara içenlerin etrafındaki insanları da pasif olarak etkileyebilir.

  • Camel Slender Blue Line Fiyat = 32 TL

Camel Slender Blue Fiyatı 2023 🌟

Türkiye’de 2001 yılı itibarıyla JTI çatısının altına giren Camel birçok farklı ürüne sahiptir. Camel Slender Blue fiyatı mevcut piyasa koşullarında 32 TL üzerinden satışa sunulmaktadır. Fakat Camel’ın diğer ürünlerinin yer aldığı aşağıdaki liste, diğer Camel ürünlerinin farklı fiyatlarda olabileceğini göstermektedir. İşte Camel Slender Blue Fiyatı 2023 şu şekildedir.

Camel Slender Blue: 32 TL
Camel Deep Blue: 32 TL
Camel Yellow: 33 TLCamel Yellow 100 G Tütün: 55 TL

Yukarıdaki fiyatlar genel itibarıyla Türkiye’de satışa sunulan sigara fiyatlarının ortalamasında yer alıyor. Türkiye’de en pahalı sigara 38 TL ile Parliament Aqua olurken en uygun fiyatlı sigara ise 28 TL ile Point Blue Slims oluyor. Camel Slender Blue ve diğer Camel ürünleri de ortalama seviyede seyrediyor. Nitekim bu denli çok tercih edilmesindeki bir etken de uygulanan fiyat politikası gibi görünüyor. Türkiye’nin en popüler diğer sigara markalarının bazılarında güncel fiyatlar aşağıdaki gibi:

Kent D Range Grey: 33 TL
Kent Slim Black: 37 TL
Kent Slim Grey: 37 TL
Winston Slender Blue: 33 TL
Muratti: 34 TL
Muratti Blu: 33 TL

Camel Slender Blue Nasıl?

Camel Slender Blue sigara, Camel markası tarafından üretilen bir tütün ürünüdür. “Slender” terimi, sigaranın ince tasarımını ifade eder.

“Blue” adı ise, genellikle “light” veya “mild” olarak adlandırılan daha hafif bir tütün karışımı anlamına gelir. Bu nedenle, Camel Slender Blue, diğer Camel sigaralara göre daha hafif bir tat ve aromaya sahip olabilir.

Ancak, herhangi bir tütün ürününün sağlık üzerindeki olumsuz etkileri göz önüne alındığında, sigara kullanımının genel olarak sağlıksız olduğu unutulmamalıdır. Böylece Camel Slender Blue Nasıl? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Gürcistan Sigara Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sigara Zammı Ne Zaman Gelecek?

Türkiye’de alkollü içecekler ve tütün ürünlerinde yüzde 42 oranında vergi olduğu biliniyor. Nitekim fiyatların bu denli yüksek olmasındaki asıl etken de bundan kaynaklanıyor. Bu minvalde sosyal medyada sıkça merak edilen sigara zammı ne zaman gelecek sorusunun yanıtı da çok merak ediliyor. Sigara ve alkollü içeceklere zam uygulanacağında genellikle önceden bilgi verilmiyor. 24 saat kadar önceden gruplar 24 saat sonraki satış fiyatlarını belirten bir liste paylaşıyor. Bu liste üzerinden zamlı fiyatlarla satış devam ediyor. Bu nedenle net bir tarih belirlemek pek de mümkün görünmüyor.

2023 Mart Güncel Sigara Satış Fiyatları

Güncel satış fiyatları en çok değişiklik gösteren ürünlerden birisi sigaradır. 2023 Mart güncel sigara satış fiyatları pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu fiyatların bir kısmı yukarıda paylaşıldı. Yukarıdaki listede yer alan sigara markalarının dışında sık tercih edilen diğer markalar aşağıda yer alıyor:

Parliament Uzun/Kısa: 37 TL
Parliament Aqua Blue Slims: 38 TL
Parliament Midnight Blue: 36 TL
Marlboro Touch Blue: 35 TL
Marlboro Touch Gray: 35 TL
Marlboro Touch White: 35 TL
Marlboro Touch Edge: 34 TL

Bu fiyatlar 2023 Mart ayı itibarıyla güncel olarak tüm satış noktalarında geçerlidir. Henüz yakın gelecekte zam beklentisi olmaması sebebiyle sigara fiyatlarının bir süre daha bu seviyede seyretmesi bekleniyor. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sigara Neden Pahalı?

Son dönemde özellikle son birkaç yılda sigara neden pahalı diye soranların sayısı hiç olmadığı kadar artış gösteriyor. Nitekim bu sorunun yanıtı da aslında oldukça açık. Yüzde 40’ın üzerinde vergi olması, sigara ve alkol ürünlerinin üzerindeki siyasi baskı fiyatın bu denli yüksek olmasının temel etkenleri olarak görülüyor. Sigaradaki fiyat değişikliğine ilişkin haberlerin 9’u zamken yalnızca 1’inin indirim olması bu sebeple halk tarafından da normal karşılanıyor.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Camel Slender Blue fiyatı yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın