Ana Sayfa » Fiyatları » Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2024 – Güncel Puro Fiyatı Tam Liste!

Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2024 – Güncel Puro Fiyatı Tam Liste!

Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2024 yazımız ile karşınızdayız. Hepimiz biliyoruz ki Kıbrıs’ta sigaralar oldukça uygun fiyatlıdır. Bu sebeple oraya giden vatandaşlarımız gerek free shop’tan gerekse de marketlerden uygun fiyata sigara almaktadırlar. Bu alınan ürünleri de ülkemize getirmektedirler. En güncel ve doğru Kıbrıs Sigara Fiyatlarını yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz fiyatları kategorimizden diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2024 ?

Kıbrıs Sigara Fiyatları
Kıbrıs Sigara Fiyatları

Bilindiği üzere ülkemizde sigara fiyatları oldukça yüksektir. Bu sebeple vatandaşlar Kıbrıs Sigara Fiyatları hakkında bilgi edinmek istemektedirler. Hatta Kıbrıs’a gidip karton karton sigara getirenler, sipariş alanlar ve oradaki fiyatları bilmek isteyenler mevcuttur. Şimdi sizlere en meşhur sigaraların fiyatlarını listeleyeceğiz:

  İşte Kıbrıs’taki tütün ürünü fiyatları bu şekildedir. Bunun yanında ürünlerin uzun veya kısa olması, rengi ve farklı versiyonlarında 1-2 TL’lik oynamalar olmaktadır.

  Ayrıca buna benzer olarak Kıbrıs Market Fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2024

  Yavru vatanda sigara fiyatları oldukça uygundur. Özellikle geçen sene yarı yarıya fark eden bu sigara fiyatları şimdi her ne kadar daha yakın olsa da yine de ucuzdur. Arada %50lik bir fiyat farkının olması çoklu alımlarda avantaj yaratmaktadır. Şimdi Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları hakkında farklı olanları sizlerle paylaşalım:

  Sigara ÇeşidiFiyatı
  Benson & Hedges ve çeşitleri23₺
  Malboro Gold Kıbrıs Fiyatı23₺
  Silk Cut ve çeşitleri23₺
  Davidoff22.5₺
  Monte Carlo20.5₺
  Chesterfield20₺
  LD20₺
  L&M 20₺
  Kent ve çeşitleri16₺
  Viceroy ve çeşitleri16₺
  Kıbrıs Sigara Fiyatları 2024

  Ayrıca buna benzer olarak Migros Rakı Fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

  Kıbrıs Puro Fiyatları

  Kıbrıs Puro Fiyatları
  Kıbrıs Puro Fiyatları

  Komşumuz ve de yavru vatanımız olan Kıbrıs’ta sigaraların haricinde 2024 yılında puro da uygun fiyata satılmaktadır. Aşağıda sizlere birbirinden farklı Kıbrıs Puro Fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Bu ürünler marketler ve çeşitli satan yerlerde farklılık gösterebilmektedir. Fakat ortalama bir fiyat vereceğimiz için aklınızda aşağı yukarı bir rakam oluşacaktır:

  • Al Capone Puro ve çeşitleri: 55 TL
  • Captain Black Puro ve çeşitleri 32.5 TL
  • Swisher Sweets Chocolate Puro: 65 TL

  Bizim araştırdığımız üzere Kıbrıs’ta Puro Fiyatları bu şekildedir. Sizlerde ekstra bir fiyat bulabilirseniz aşağıda yorumlarda belirtebilirsiniz.

  Kıbrıs Karton Sigara Fiyatları 2024

  Karton sigaralar paket sigaralara göre daha uygun maliyetlidir. Zaten sigaraların uygun maliyetli olduğu Kıbrıs’ta başka bir ülkeye götürecekseniz karton sigara almak oldukça mantıklıdır. Ancak Türkiye’ye getirecekseniz unutmayın ki karton sigara getirme sınırınız vardır. Kıbrıs Karton Sigara Fiyatları 2024 incelediğimizde fiyatlar şöyledir.

  Kent Switch Karton Sigara Fiyatı270 TL
  Malboro Light Karton Sigara Fiyatı280 TL
  Kısa Parliament Karton Sigara Fiyatı280 TL

  Ayrıca buna benzer olarak Kıbrıs Rakı Fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

  Kıbrıs Parliament Sigara Fiyatları

  Ülkemizde ve Kıbrıs’ta en fazla tüketilen markalardan birisi olan Parliament, son derece meşhur ve merak edilen markalar arasındadır. Tabi ülkemize kıyasla oldukça ucuz fiyatı da bu ürünü cazip kılmaktadır. Şimdi Kıbrıs Parliament Fiyatları hakkında sizlere bilgi verelim:

  • Parliament: 32 TL
  • Parliament Midnight Blue: 36 TL

  Kıbrıs Mentollü Sigara Fiyatları

  Ülkemizde yasak olan mentollü sigaraların seveni oldukça fazladır. Bu tarz sigaralar Kıbrıs’ta hala satılmaktadır. Fiyat konusuna gelirsek diğer sigaralardan biraz daha pahalıdır. 2023 yılında güncel fiyatı alt kısımda belirtilmiştir. Tabi ki bu fiyat alınan markaya göre değişiklik göstermektedir.

  • Kıbrıs Mentollü Sigara Fiyatları: 30 TL

  Kıbrıs Marlboro Fiyatları

  Türkiye’de ve de dünyada en meşhur sigara markalarından olan Marlboro’da Kıbrıs’ın vazgeçilmez tütün ürünleri arasında yerini almaktadır. Oldukça fazla çeşidi bulunan bu ürün için fiyatlar her ne kadar değişiklik gösterse de Güncel Kıbrıs Marlboro Fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • Marlboro Edge: 22 TL
  • Marlboro Edge Blue: 22 TL
  • Marlboro Edge Sky: 22 TL
  • Marlboro Touch Blue: 21 TL
  • Marlboro Touch Gray: 21 TL
  • Marlboro Touch White: 21 TL
  • Marlboro Red: 23 TL

  Ayrıca buna benzer olarak Kıbrıs Telefon Fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

  Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatları

  Free Shop gümrüksüz satış mağazaları olarak bilinir. Ulusal vergilerden muaf olarak satılan ürünler bulunur. Sigaranın da vergilerinin ülkelerce oldukça yüksek olması sebebiyle Free Shoplar’da satılan sigaralar normal fiyatlara göre %50 daha ucuzdur. Siz de Kıbrıs’tan diğer ülkelere seyahat ederken sigara ihtiyacınızı Free Shoplar’dan karşılayabilirsiniz.

  Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatları 2024 incelendiğinde Genellikle havaalanları veya limanlarda giriş çıkışlarda bulunan bu free shoplarda ürünler her zaman daha uygun fiyattadırlar. Bu sebeple turistler veya vatandaşlarımız oradan izin verildiği kadar sigara almaktadırlar. Peki bu Kıbrıs Free Shop Sigara Fiyatları nasıl? Gerçekten de uygun mu? Yakından bakalım:

  Yukarıdaki listelerin aynıları olmakla beraber Kıbrıs’ta Free Shop Sigara Fiyatları 12 TL ile 24 TL arasında değişiklik göstermektedir.

  KKTC Sigara Fiyatları Ucuz Mu?

  Bunu anlamak için ülkemizle kıyas yapmak mantıklı olacaktır. Türkiye’de de oldukça sık kullanılan Malboro marka sigarayı hemen kıyasalayalım. Türkiye fiyatı bu sigaranın fiyatı 30-35 TL arasındadır. Kuzey Kıbrıs malboro sigara fiyatına baktığımızda ise 20-25 TL arasında olduğunu görebiliyoruz. Yani KKTC’de sigaralar ülkemize göre %35 civarında daha ucuzdur.

  Kıbrıs Tütün Fiyatları 2024

  Özellikle normal sigaraya kıyasla tütünler daha ucuz olmaktadır. Hem kendi isteğiniz doğrultusunda sarmanız Tütün’ün avantajlarındandır. 2024 yılında güncel Kıbrıs Tütün Fiyatları şu şekildedir:

  • Captain Black Cherry Tütün Fiyatı 50 GR: 42 TL
  • Captain Black Vanillia Tütün Fiyatı 50 GR: 42 TL
  • Malboro Gold Tütün Fiyatı 25 GR: 27 TL
  • Most Vırgınıa 50 GR Tütün Sarı Fiyatı: 35 TL

  Kıbrıs Sigara Markaları

  Ülkemize kıyasla Kıbrıs’ta çok daha fazla çeşit sigara markası bulunmaktadır. Bunların çoğunun Türkiye’de satışı yoktur. 30’dan fazla Kıbrıs Sigara Markaları bulunsa da en çok bilinenleri listeledik:

  • Dunhill
  • Pall Mall
  • Lucky Strike
  • Rothmans
  • Villiger
  • Winston

  Kıbrıs’ta Sigara Ne Kadar?

  Kıbrıs’ta sigara fiyatları, marka ve paket boyutuna göre değişebilmektedir. Ayrıca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde de farklı fiyatlar uygulanabilmektedir.

  Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde 2024 yılı itibarıyla sigara fiyatları şu şekildedir:

  • Marlboro, Camel, Winston gibi markaların 20’lik paketleri: 8-9 Euro arası
  • Chesterfield, L&M, West gibi markaların 20’lik paketleri: 7-8 Euro arası
  • Roll-up (kendin yap) tütünlerin 30 gramlık paketleri: 7-8 Euro arası

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ise 2023 yılı itibarıyla sigara fiyatları şu şekildedir:

  • Marlboro, Camel, Winston gibi markaların 20’lik paketleri: 18-20 TL arası
  • Chesterfield, L&M, West gibi markaların 20’lik paketleri: 16-18 TL arası
  • Roll-up (kendin yap) tütünlerin 30 gramlık paketleri: 15-17 TL arası

  Ancak, bu fiyatlar marka ve paket boyutuna göre değişebilir ve zamanla değişiklik gösterebilir. Ayrıca, sigara fiyatlarındaki vergi ve diğer düzenlemeler de fiyatları etkileyebilir. Böylece Kıbrıs’ta Sigara Ne Kadar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

  Kıbrıs Meyveli Sigara

  Kıbrıs’ta “Meyveli Sigara” olarak bilinen bir sigara türü mevcut değildir. Meyveli tatlandırıcı veya aroma içeren sigaralar, birçok ülkede yasaklanmış veya sınırlı olarak satılmaktadır. Bunun nedeni, meyveli tatların genellikle genç nesillere yönelik bir pazarlama taktiği olarak kullanılması ve sigaranın zararlı etkilerini hafifletmeye yönelik yanıltıcı bir imaj yaratmasıdır.

  Kıbrıs’ta satılan sigaralar genellikle dünya çapında yaygın olan markaların sigaralarıdır ve sadece tütün içerirler. Ancak, bazı tütün üreticileri, tütünün doğal tatlarını kullanarak özel aromalı tütünler üretmektedirler. Bu tütünlerin aromaları genellikle meyve aromaları değil, baharat veya çiçek aromaları gibi daha doğal aromalar olabilmektedir.

  Kıbrıs Sigara Fiyatları 2024 ile alakalı birbirinden fazla merak edilen soru ve cevapları sizler için derledik:

  Kıbrıs Puro Fiyatları İle alakalı da bilgilendirici bir video sizlerle:

  Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

  Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  3.7/5 - (3 Oy)
  “Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları 2024 – Güncel Puro Fiyatı Tam Liste!” üzerine 3 yorum
  Yorum yapın