Ana Sayfa » Fiyatları » Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024 – Horoz İbiği İğnesi Fiyatı!

Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024 – Horoz İbiği İğnesi Fiyatı!

Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024 ve Dize Yapılan İğne Fiyatları yazımız ile sizlerleyiz. Horoz İbiği İğnesi Fiyatı ne kadar? Bu yazımızda zamanla eklemlerde oluşan sıvı kaybı için doktorlar tarafından kullanılması söylenilen iğnelerin fiyat bilgisini sizinle paylaşacağız. Aynı zamanda bu sorunun nedenlerine göz atacağız. Dizde sıvı kaybıyla ilgili merak ettiğiniz tüm sorular yazımızda. Ayrıca dilerseniz fiyatları kategorimizde yer alan çeşitli yazılara da bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024

Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024 yazımızın başlangıcında öncelikle dizde sıvı kaybı nedir ve neden gerçekleşir bundan bahsedelim. Eklem sıvısı olarak da bilinen sinovyal sıvı, eklemlerimizin arasında bulunan kalın bir sıvıdır. Sıvı, kemiklerin uçlarını destekler ve aynı zamanda eklemlerimizi hareket ettirdiğinizde sürtünmeyi azaltır. Dizlerimiz, omuzlarımız, kalçalarımız, ellerimiz ve hatta ayaklarımız dahil tüm eklemlerimizde bulunmaktadır. Dizde Sıvı Kaybının başlıca nedeni kireçlenmedir. Bunun yanında diz ekleminin kullanılmaması, çok fazla kullanılması ya da yaşlılık da dizde sıvı kaybı etkenlerindendir.

Dizde Sıvı kaybı için doktorlar belirli tedaviler önermektedir. Belirli ilaçlar, diyet, egzersiz ve iğneli enjeksiyonlarla tedavi yapılabilmektedir. Yazımızda bulunacak olan Dizde Sıvı kaybı iğnesi fiyatı 2024 bu konuda önem taşımaktadır. Doktorunuza danışmadan lütfen kullanmayınız.

Horoz İbiği İğnesi Fiyatı 2024

Halk arasında dizde kirençlenme sorununa Horoz İbiği denmektedir. Yaş ilerledikçe insanlarda bu hastalık sık sık görülmektedir. Dize yapılan iğne veya horoz ibiği iğnesi ile bu hastalığın tedavisi mümkündür. En azından hastanın rahatladığını belirtelim. 2024 yılında Horoz İbiği İğnesi Fiyatı ise 2700 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir.

Dize Yapılan İğne Fiyatları

Dize Yapılan İğne Fiyatları
Dize Yapılan İğne Fiyatları

Şimdi ise dize yapılan iğne fiyatları konusuna değineceğiz. Diz eklemlerinde yaşanan bazı sorunlara çözüm olarak kullanılmaktadır. Yaşanan soruna göre içerik çok fazla değişkenlik göstermektedir. Dizdeki sıvı kaybına uygun olarak doktorlar bazı iğne tedavileri önermektedir. Uygulanmasıyla birlikte kısa süre içerisinde etki göstermekle kalmayıp bunun yanında uzun vadede çözüm sağlamaktadır. Çok değişken fiyatlarla karşılaşılsa da genel olarak eczanelerden satın alınan dize yapılan iğne fiyatları şu şekildedir:

 • Devlet hastanesinde hizmet alınmak üzere 2700 – 3500 TL
 • Özel bir kurumda hizmet alınmak üzere 3500 – 5500 TL

Diz Kapağına Yapılan İğnesi İsimleri

Öncelikle diz kapağına yapılan iğne isimleri çok değişkenlik gösterir. Bazı rahatsızlık durumlarında kortizonlu iğneler yapılırken, kireçlenme gibi durumlarda ise farklı iğneler kullanılmaktadır. Eğer ağrı, diz ekleminden ses gelmesi ve aynı zamanda hareketlerinizde kısıtlanma gibi belirtileriniz varsa doktorunuz bazı testler uygulayarak tedaviyi başlatacaktır. Eczanelerden doktorunuzun yazmış olduğu reçeteye uygun olarak dize yapılan iğne fiyatları doğrultusunda iğneyi satın alabilirsiniz. Dizde sıvı kaybına yönelik kullanılan diz kapağına yapılan iğne isimleri kategorisindeki bazı iğneler şu şekildedir:

 • Monovisc
 • Primevisc
 • Laniczol
 • Orthovisc
 • Cingal

Eklem İçi Enjeksiyon İlaç Fiyatları

Genel bir bakışla Eklem içi enjeksiyon ilaç fiyatları için bazı rakamlar söylemek mümkündür. Fiyatlar ilacın etken maddelerine, üretim yerine ve daha birçok etkene bağlıdır. Yazımızda diz kapağına yapılan iğne isimleri ile ilgili birçok iğneden bahsettik. Her biri için farklı fiyat bulunmaktadır. Bu fiyat listesi şu şekildedir:

 • Monovisc : 3000 TL
 • Laniczol : 850 TL
 • Cingal : 3350 TL
 • Orthovisc : 1250 TL

Kireçlenme İğnesi Fiyatları

Kireçlenme İğnesi Fiyatları çok çeşitlidir. Geçici bir çözüm sunan kortizonlu iğnelerin fiyatları 2000 TL civarındadır. Fakat daha kalıcı çözüm olarak uygulanan dizde sıvı kaybı iğnesi fiyatı 2023 yılına göre çeşitli nedenlerden dolayı artarak bu yıl 2500 TL gibi fiyatlara satılmaktadır. Doktorların önerisine bağlı olarak ilaç tipi seçildiği için net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Son olarak Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024 ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Dizde Sıvı Kaybı İğnesi Fiyatı 2024 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Horoz İbiği İğnesi Fiyatı hakkında güncel bilgilerin yer aldığı videoyu aşağıya bırakıyoruz. Yazımız dışında gerekli bilgileri videoyu izleyerek erişebilirsiniz.

Eğer isterseniz fiyatları kategorimizdeki diğer yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın