Ana Sayfa » Fiyatları » Dubai Market Fiyatları 2023 – Dubai’de Yemek Fiyatı – Güncel!

Dubai Market Fiyatları 2023 – Dubai’de Yemek Fiyatı – Güncel!

Dubai Market Fiyatları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Dünya’da lüks denilince aklımızda istisnasız Dubai gelmektedir. Aynı zamanda büyük iş insanlarının da sürekli ziyaret ettiği ve lüks markaların yer aldığı ülkedir. Bu nedenle ülke içerisindeki yaşam insanlar tarafından merak edilmektedir. Ülke içerisinde merak edilen bazı şeyler vardır. Bunlardan birisi market fiyatları olmakla beraber Dubai asgari ücret de merak edilmektedir. Ortalama bir aylık Dubai asgari ücret 21500 AED’dir. Buna oranla ülkede market fiyatlarının da nasıl olduğu merak edilir. Bu yazımızda bu konuya değineceğiz. Aynı zamanda diğer Fiyatları kategorisindeki yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dubai Pahalı Mı?

Ülkeye gitmeden dışarıdan bakılan gözler ile aslında ne kadar lüks içerisinde yaşadıklarını görebiliyoruz. İnternet üzerinde Dubai denilince fakir kesim görmekten çok lükslükler yer almaktadır. Bu da Dubai hakkındaki görüşlerimizi doğal olarak değiştiriyor. İnsanlar bu lüks yaşamda Dubai yemekleri ne kadar ücretle satıldığını merak etmektedirler.

Öncelikle şunu söylemek isteriz ki ülkede geçim kaynağı için gelir turistler tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle fiyatlar ülkemize nazaran daha yüksektir. Bu yüzden ucuz bir ülke olduğunu söyleyemeyiz.

Dubai Yemek Fiyatları

Dubai Yemek Fiyatları
Dubai Yemek Fiyatları

Her şeyden önce şunu belirtmeliyiz ki Dubai’ye yiyecekler dışarıdan gelmektedir. Yani bu demek oluyor ki ülke içerisinde yiyecek üretimi yok. İhracat olmadığı için sürekli olarak dışarıdan gemiler ile yiyecek ithalatı yapılmaktadır. Bu nedenle dubai mutfağı da bu durumda pahalılaşmak zorunda kalıyor. Aşağıdaki listede ise süpermarket fiyatları yer almaktadır.

 • Taze beyaz ekmek (500 gr) : 4.50 AED
 • 12 li Yumurta: 9.70 AED
 • Tavuk göğsü: 25 AED
 • Patates: 3.60 AED
 • Beyaz Pirinç (1kg): 6.70 AED

Dubai Restaurant Fiyatları

Ülke genelinde bir çok lüks restoran bulunmaktadır. Bu nedenle restoran seçimi yapmakta zorlanabilirsiniz. Bir sürü değişik manzaraların bizi karşılayacağı değişik Dubai Türk restoranları da mevcuttur. Bunlardan bir kaçı şu şekildedir:

 1. Deniz Restaurant
 2. Hafiz Mustafa 1864 Dubai Mall
 3. Mado Restaurant
 4. Bosporus Turkish Cuisine – The Dubai Mall
 5. Huqqa
 6. Cznburak
 7. Divan

Dubai de kahvaltı yapmak da çok önemlidir. Birçok otelin kendisine ait kahvaltı restoranları mevcuttur. Aynı zamanda insanlar odalarındaki manzaraya karşı da kahvaltı yapmak isteyebilirler. Aynı zamanda restoranlarda da kahvaltılar mevcuttur. Alttaki listede ise Dubai Restaurant Fiyatları yer almaktadır.

Yemek, ucuz Restoran40 AED
2 kişilik yemek, orta sınıf restoran250 AED
McMeal McDonalds30 AED
Kapuçino98 AED
Çizburger9 AED

Dubaide Alkol Fiyatları

Normalde Müslüman bir ülke olduğu için dışarıda alkol satışı görmeniz mümkün değildir. Bazı bölgelerde hiç alkol olmadığını söyleyebiliriz. Fakat oteller kısmında otel içerisinde alkol satışı ve tüketimi oldukça yaygındır. O yüzden turistler geldiklerinde alkol tüketimi yapabilmektedirler. Bu nedenle alkol fiyatları da aşağıdaki gibidir.

 • Yerli bira: 12 AED
 • İthal bira: 22 AED
 • Orta sınıf şarap: 50 AED

Ayrıca dilerseniz bu yazımıza benzer olan Dubai Telefon Fiyatları adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca diğer Fiyatları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Dubai Market Fiyatları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın