Ana Sayfa » Fiyatları » Karadağ Araba Fiyatları 2023 – Karadağ Araç Kiralama

Karadağ Araba Fiyatları 2023 – Karadağ Araç Kiralama

Karadağ Araba Fiyatları 2023 yazımız ile karşınızdayız. Ülke nüfusu olarak düşük olan Karadağ’da araç satın almak için vatandaşlık ve oturum izni olması gerekiyor. Bu nedenle ülkeyi ziyaret eden turistler genel olarak araç kiralama yöntemine başvuruyor. Bu yazımızda da Karadağ Araç Fiyatları ve Karadağ Araç Kiralama fiyatlarını sizlere sunuyoruz.

Ülke nüfusu ne kadar az olursa olsun ülke ekonomisinden kaynaklı araç fiyatlarında doğru orantılı bir değişim söz konusu oluyor. Karadağ da satılık araba fiyatları da bu doğrultuda son dönemde ucuz diyebileceğimiz fiyatlarda satılmaktadır. Fakat araba satın almak için bazı hususlar söz konusu olabilir. Bu yazımızda da detaylı bir şekilde sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Karadağ’da Araba Fiyatları 2023

Karadağ'da Araba Fiyatları
Karadağ’da Araba Fiyatları

Araç sahibi olmak isteyen kişiler, Karadağ’da bulunan belirli bir şirket adına araç satın alıp kullanabilir. Fakat kişisel araç sahibi olmak için oturum iznine gerek duyuluyor. Ülkede ortalama 220.000 araç bulunuyor ve bunların birçoğunun markası Dacia olarak biliniyor. Üstelik Karadağ’da Araba Fiyatları diğer ülkelere göre daha ucuzdur.

Araba adedi olarak az gözüken Karadağ, aslında çeşitlilik olarak bir çok farklı araba modeline sahiptir. Ülkede düzenli bir işe sahip olan bir ailenin adet olarak rahatça birden fazla araca sahip olabilir. Bu nedenle kiralama konusunda yerlilere kiralamak yerine direkt olarak Karadağ da araba almak daha mantıklı geliyor. Karadağ Satılık Araba Fiyatları konusunda 2022 yılı verilerine dayanarak bir rapor sunulmuş.

 • Dacia Sandero – 13.000€
 • Renault Megane – 19.000€
 • Fiat Doblo – 14.000€
 • Opel Mokka – 23.000€
 • Audi A3 – 30.000€
 • Hyundai i30 – 16.000€

Karadağ Araç Fiyatları 🌟

Ülkemizdeki vatandaşlar Karadağ Araç Fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bunun yanında birde hemen hemen her marka aracı bulabildiklerinden ötürü burası dikkat çekmektedir. Şimdi Karadağ araba fiyatları arasında meşhur olanları sizlerle.

 • Audi S1= 25.900 €
 • Nissan 370Z coupé = 16.990 €
 • Ford Fiesta = 17.690 €

Karadağ Araç Kiralama

Turistlerin ülkeye geldikleri gibi yaptıkları en önemli adımlardan bir tanesi de Karadağ Kiralık Araç arayışına girmek oluyor. Gelgelelim ülkede araç kiralamak için bir çok acente bulunmaktadır. Bu yüzden herhangi bir sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda satılık araba fiyatları orantısıyla kiralamak daha ucuz maliyetli olacaktır.

Günümüz teknoloji çağında artık araç kiralamak da internet üzerinden oluyor. Bu yüzden acentelerin internet sitelerinden direkt olarak araç kiralanabiliyor. Bu da ülkeye turistik gezi veya iş için gelecek olan turistlerin ülkeye adım atmadan önce internet siteleri üzerinden araçlarını gelmeden önce rezerve edip gelme planları yapılıyor. O nedenle Karadağ da Araç Kiralama konusunda ilgi gören bir ülkedir.

Ayrıca benzer yazımız olan ve diğer ülkelerin araba fiyatlarından haberdar olmak için Polonya Araba Fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Karadağ’da 2. El Araba Fiyatları

Nüfus azlığından dolayı ticaret yapmak için de yeterli ilgi göremeyen Karadağ 2. El Araba Fiyatları konusunda da fiyat artış veya düşüşü genelde yaşamıyor. Uzun yıllar boyunca alım satım konusunda stabil ilerleyen ticaret sayesinde arabaların belirli fiyatları kendisini koruyor.

Zaten ülkede araba fiyatlarının yüksek olmamasından dolayı ve ülke nüfusunun da müsaitliğinden kaynaklı 2. el araba fiyatları oldukça düşüktür. Bu yüzden Karadağ ikinci el araba sitesi ucuz arabalarla doludur.

 • Dacia Sandero – 4.000€
 • Renault Megane – 5.500€
 • Mercedes C20 – 25.000€
 • Opel Corsa – 4.500€
 • Audi A3 – 12.000€
 • Hyundai i30 – 7.000€

Karadağ’da Benzin Fiyatları

Avrupa ülkelerinin benzin fiyatları ile ortalama aynı fiyata tekabül ediyor. Üstelik Karadağ Benzin Fiyatları ortalama 1.46€ ile benzlikte yerini alıyor. Üstelik bu fiyata karşı Avrupa’da ortalama benzin fiyatı ise 1.42€ olarak gözüküyor. Avrupa’da en ucuz benzin diyemeyiz ama pahalı dersek haksızlık etmiş oluruz. Ülkemizde ise benzin fiyatını Euro bazlı düşünürsek bu fiyat 1.48€ civarlarında yer alıyor.

Günümüz Türkiye’sinde türk lirası olarak baktığımızda 27 türk lirasını gören benzini kur bakımından euro ile karşılaştırdığımızda eşit bir seviyede görüyoruz. Aslında olaya kur bazlı değil, birim fiyat olarak bakarsak Karadağ da araba almak mantıklı bir hal alıyor.

Ayrıca, Karadağ Araba Fiyatları ile alakalı sıkça sorulan bazı soruları sizler için derledik.

Son olarak güncel paylaşılan diğer Fiyatları yazılarımıza aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu tarz yazıların devamı için bizdekalmasin.com adresi üzerinden anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın