Ana Sayfa » Fiyatları » Yavru Köpek Aşı Fiyatları Ve Takvimi 2023

Yavru Köpek Aşı Fiyatları Ve Takvimi 2023

Yavru Köpek Aşı Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. Son derece sevimli ve akıllı olan köpekler de insanlar gibi hastalığa yakalanabilir. Bunun önlenmesi için düzenli olarak aşılarının yapılması gerekmektedir. Çünkü bazı hastalıklar köpekler için ölümcül ve bulaşıcı olabilir. Bu yüzden aşır olurlar ve daha uzun süre sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler.

Köpeklerin aşı takvimi daha yavruyken başlanmalıdır. Bunun için en az 45 günlük olmaları gerekir. Çünkü yavru köpekler diğer köpeklere göre daha savunmasız oldukları için hemen hastalanırlar. Yazımız içerisinde sizlere yavru köpek aşı fiyatlarından bahsedeceğiz.

Yavru Köpek Aşı Fiyatları 2023

Yavru Köpek Aşı Fiyatları
Yavru Köpek Aşı Fiyatları

Köpekler daha 45 günlükken birkaç tane aşıyı olmak zorundadır. Çünkü hastalığa kapılmamaları gerekir. Aksi taktirde köpekler büyüyünce sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bununla birlikte mutlaka 45 günü tamamlamaları gerekir. Daha erken yapılması yine köpeğin sağlığı için iyi değildir. Yavru Köpek Aşı Fiyatları 2023 şu şekildedir:

  • İç ve dış parazit uygulaması = 150 – 200 TL arasındadır.
  • Kuduz aşısı = 225 TL
  • Karma aşılar = 250 TL
  • Mantar aşısı = 300 – 350 TL
  • Lyme aşısı = 350 TL
  • Bronshine aşısı = 275 TL
  • Corona aşısı = 250 TL

Yavru Köpeklerin Aşıları Ne Kadardır?

Köpeklere yapılan aşılar onların sağlığı için oldukça önemlidir. Hastalıklara karşı daha güçlü ve dirençli olmalarını sağlar. Bu şekilde kolay kolay hastalığa kapılmazlar. Özellikle ilk kez köpek sahibi olan insanlar aşı takvimini aksatmadan ve zamanında yapmalıdır. Bu yüzden Yavru Köpeklerin Aşıları Ne Kadardır? Sorusunu oldukça merak etmektedir.

Yavru köpeklerin aşıları ortalama olarak 200 – 300 TL arasında değişmektedir. Fakat bu aşılardan her birini tek tek yaptırmanız gerekir. Aksi taktirde köpeğiniz hiç beklenmedik bir hastalığa yakalanabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sierra Tekila Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yavru Köpek Karma Aşı Fiyatı

Karma aşı Distemper yani gençlik hastalığına, kanlı ishale ve Leptospirozis’e karşı koruma amaçlı yapılmaktadır. Köpekler henüz yavruyken 21 gün ara ile 2 doz uygulanmaktadır. Daha sonra her yıl bir doz uygulanmalıdır. Oldukça etkili olan karma aşısının içinde 5 hastalığı önleyebilecek antikorlar bulunmaktadır. Son dönemlerde merak edilen Yavru Köpek Karma Aşı Fiyatı 250 TL‘dir.

Yavru Köpek Genç Hastalığı Aşısı Fiyatı

Gençlik hastalığı köpeklerin bağışıklık sistemini etkileyen bir virüstür. Köpeklerin kesinlikle bu hastalığa kapılmaması gerekir. Çünkü oldukça zor atlatılan bu hastalık çoğunlukla ölümle sonuçlanmaktadır. Bunun için köpeğinizin karma aşısı olması gerekmektedir. Karma aşısının içindeki antikor sayesinde bu hastalıktan korunur. Yavru Köpek Genç Hastalığı Aşısı Fiyatı yani karma aşı 250 TL‘dir.

Yavru Köpek Aşı Takvimi

Köpeklere aşı yapmadan önce bir takvim hazırlanmaktadır. Bunu veteriner hekiminizle beraber konuşup öğrenebilirsiniz. Özellikle yavru köpekler eksiksiz bir şekilde aşılarını tam olmak zorundadır. Çünkü bağışıklıkları yetişkin köpeklere göre daha zayıf olduğu için çabuk hastalanırlar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Genellikle yapılan Yavru Köpek Aşı Takvimi şu şekildedir:

İç ve dış parazit uygulamaları
Karma aşısı
Karma aşısı 2.doz
Kuduz aşısı
Bronshine aşısı
Lyme aşısı
Mantar aşısı

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Yavru Köpek Aşı Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (1 Oy)
“Yavru Köpek Aşı Fiyatları Ve Takvimi 2023” üzerine bir yorum
Yorum yapın