Ana Sayfa » Fiyatları » Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları – Albino Muhabbet Kuşu Fiyatı

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları – Albino Muhabbet Kuşu Fiyatı

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Birçok insan evinde evcil kuşlar beslemektedir. Evde beslemek için tercih edilen kuş cinslerinin başında ise muhabbet kuşları gelmektedir. Birçok insan evde hayvan beslemenin psikolojiye iyi geldiğine inanmaktadır. Ayrıca bunun gibi fiyatları kategorisi için bağlantıya tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Ne Kadar?

Muhabbet kuşları evlerde beslenen evcil hayvan türlerinden birisidir. Papağan ailesinden gelen muhabbet kuşları cıvıl cıvıl renkleri ile kendilerine hayran bırakırlar. Muhabbet kuşları Albino, Çekoslavak, Jumbo, Lutino, Açık Yeşil, Rinbow ve Japones olmak üzere 7 farklı türü vardır.

Muhabbet kuşu ne kadar sorusunun cevabı kuşun türüne ve yaşına göre değişmektedir. Ayrıca Muhabbet kuşu fiyatları 75 TL’den başlamakta ve 1.500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Genelde yavru muhabbet kuşlarının fiyatları daha uygun olmaktadır.

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023

Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları

Üretilen ve yetiştirilen canlı veya cansız her şeyde olduğu gibi muhabbet kuşu fiyatları 2023 yılında önceki yıllara nazaran daha pahalıdır. Ancak her bütçeye uygun muhabbet kuşu bulunmaktadır.

Muhabbet kuşları hassas hayvanlardır bu nedenle bakıma muhtaç olmaktadırlar. Bu kuşların fiyatları cinsine ve yavru oluşlarına göre değişmektedir. İşte muhabbet kuşu fiyatları 2023 listesi ortalama şu şekildedir:

 • Yavru muhabbet kuşu fiyatı: 75- 120 TL
 • Albino muhabbet kuşu fiyatı: 150-300 TL
 • Show jumbo muhabbet kuşu fiyatı: 300-1250 TL
 • Rainbow muhabbet kuşu fiyatı: 250-1250 TL
 • Japones muhabbet kuşu fiyatı: 300-1000 TL
 • Yerli muhabbet kuşu fiyatı: 90-125 TL
 • Lutino muhabbet kuşu fiyatı: 300-400 TL

Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları 

En çok tercih edilen muhabbet kuşu türlerinden biri Albino muhabbet kuşlarıdır. Bu kuşların en belirgin özellikleri şunlardır:

 • Albinoların gözleri kırmızı olur
 • Pembe burun bandı ve pembe bacakları vardır
 • Pigment eksikliği nedeniyle diğer türlerden kolaylıkla ayrılır
 • Gövdesi ve başı beyaz renkli tüylerden oluşur
 • Genetikleri nedeniyle hassas ve deri hastalıklarına karşı savunmasızdır
 • Yaşama süreleri 8 ila 10 yıl arasındadır

Merak edilen bir diğer şey ise Albino muhabbet kuşu fiyatları olmaktadır. Çokça tercih edilen bu muhabbet kuşu türünün ortalama fiyatı 150 ila 300 TL arasında değişmektedir.

Ayrıca bir diğer yazımız olan Kuşuma Ne İsim Koysam? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Lutino muhabbet kuşlarının en belirgin özelliği gövde, maske ve kanat renginin saf sarı renginde olmasıdır. Renkleri mutasyon kaynaklı olarak düz sarı renktedir. Pembe ayaklara ve turuncu buruna sahip olan bir cinstir.

Lutino muhabbet kuşlarının gözleri kırmızı renktedir ve onlar da diğer kuşlar gibi hassas bir yapıya sahiptirler. Lutino cinsi ortalama olarak 7 yıl yaşamaktadırlar.

 1. Lutino muhabbet kuşu fiyatları ise ortalama olarak 300-400 TL bantlarındadır.

Japon Muhabbet Kuşu Fiyatları

Japon muhabbet kuşları aynı zamanda japones ismiyle de anılmaktadır. Japones muhabbet kuşları 1960 yılında Japonya’da üretilmeye başlanan bir mutasyondur. Japones muhabbet kuşu fiyatları kuşun satıldığı yere göre değişiklik göstermektedir.

Bu muhabbet kuşlarının kafasında ve sırtında ibik benzeri tüyler bulunmaktadır. Bu özel tüyler satesinde Japon helikopteri veya tepeli muhabbet kuşu olarak da anılmaktadır.

 • Japon muhabbet kuşu fiyatları ortalama olarak 300 TL ila 1000 TL arasında değişiklikler göstermektedir.

Show Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları 

Jumbo muhabbet kuşları en çok Hollanda ve İngiltere’de yaygın olarak görülmektedir. Vücut uzunluklarının 24 cm olmasıyla birlikte diğer muhabbet kuşu türlerine göre biraz daha büyüktürler. Yine diğer muhabbet kuşlarına göre kafaları daha iri ve göğüs kısımları daha geniştir.

Bu muhabbet kuşlarının tüyleri genel olarak yeşil ve sarı renklerden oluşmaktadır. Çok sık öterler. Sahiplerine bağlanırlar ve çok ilgi isteyen bir türdür. Arkadaş canlısı olan bu türdür, sık sık ötmesiyle bunu size oldukça fazla hissettirir. Muhabbet kuşu Jumbo fiyat olarak diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

 • Show Jumbo muhabbet kuşu fiyatları ortalama olarak 300 TL-1250 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları

Genelde evde evcil hayvan olarak beslemek isteyenlerin tercih ettikleri hayvanlardan biri de muhabbet kuşlarıdır. Son derece dost canlısı hayvanlar olan muhabbet kuşlarının beslenmeleri çok kolaydır. Ancak yapıları gereği hassas hayvanlardır.

Siz onlarla sohbet halinde olduğunuzda size alışır ve eşlik etmeye başlarlar. Yaşadıkları eve uyum sağladıkları taktirde sahiplerinden duydukları kelimeleri tekrar etmeye başlarlar.

 • Konuşan muhabbet kuşu fiyatları ortalama olarak 75 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir.

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Son olarak Lutino Muhabbet Kuşu Fiyatları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın