Ana Sayfa » Fiyatları » Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları 2023 – En Ucuz İlaç Hangisi?

Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları 2023 – En Ucuz İlaç Hangisi?

Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları 2023 yazımız ile sizlerleyiz. Günümüzde mide koruyucuların kullanımı oldukça artmıştır. Bazı durumlarda gereklidir ve belirtileri azaltarak veya tedavi ederek hastalara rahatlama sağlamaktadırlar. Bu nedenle kişiler sıklıkla mide koruyucu kullanmaktadır. Bizler de en sık tercih edilen mide koruyucuların isimlerini ve fiyatlarını derledik. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden yazımıza geçelim. Ayrıca fiyatları kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Mide Koruyucu Nedir? ‍⚕️

Öncelikle mide asidi, insan ve hayvan midelerinde var olan ve özellikle sindirime yardımcı olan bir sıvı olarak tanımlanmaktadır. Mide koruyucu nedir? sorusunun cevabı ise, bazı mide hastalıklarının (reflü, gastrit, ülser vb.) iyileştirilmesi ve bununla birlikte aside bağlı tahrişin azaltılmasına yardımcı olan ilaç grubudur. Hatta mide koruyucu ilaçlar, ülserin hafiflemesi ve ekşime, yanma gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları 💊

Özellikle Mide koruyucu ilaç isimleri fiyatları, içinde bulunan asit özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Bunlar proton pompa inhibitörleri, H2 reseptör blokerleri ve aynı zamanda antiasitler olarak tanımlanmaktadır. Bazı ilaçlar reçeteli şekilde satışa sunulurken bazıları eczanelerden satın alım şeklinde elde edilebilmektedir.

Mide koruyucu ilaçlardan en çok bilinen ve hatta kullanılanı Famodin isimli ilaçtır. Bu ilacın ve diğerlerinin içerisinde bulunduğu Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları şu şekildedir:

İlaç İsmiFiyat
Omeprol 20mg 🟣51 TL
Lansor 30mg 🔵75 TL
Nexium 20mg 🟢111 TL
Talcid 🟠88 TL
Rennie 🟡55 TL
Famodin 🔴55 TL
Panto 🟢55 TL
Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları

Ayrıca dilerseniz Panto 40 MG Kullananlar Yorumları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

En Ucuz Mide Koruyucu Fiyatları

En Ucuz Mide Koruyucu Fiyatları
En Ucuz Mide Koruyucu Fiyatları

Sıkça merak edilen Mide koruyucu hap fiyatları, ilaç tedarikinde yaşanan sıkıntılar sebebiyle sürekli olarak artmaktadır. Fakat vatandaşlar için reçetesiz ilaçları temin etmek çok maliyetli olacağından etkili ve aynı zamanda bütçeye uygun mide koruyucular merak edilmektedir. En ucuz mide koruyucu fiyatları şu şekildedir:

  • Abpax 40 mg : 55 TL
  • Famodin 20 mg : 55 TL
  • Panto 40 mg : 55 TL

En İyi Mide Koruyucu İlacı Hangisidir?

Mide koruyucu ilaçlar, mide asidinin fazla salgılanması sonucunda oluşabilecek ülser ve gastrit gibi rahatsızlıkları önlemek için kullanılır. Bu ilaçların birçoğu proton pompası inhibitörleri (PPI) olarak adlandırılan bir sınıftandır. En etkili mide koruyucu ilaçları arasında omeprazol, pantoprazol ve esomeprazol sayılabilir.

Omeprazol Hakkında Bilgiler

Omeprazol, PPI grubuna ait bir mide koruyucu ilaçtır. Midede salgılanan asidi azaltarak ülser ve reflü gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca Helicobacter pylori enfeksiyonunun neden olduğu peptik ülserlerin de tedavisinde etkilidir.

Omeprazol, yemeklerden önce alındığında daha etkili olur ve günde 1 kez alınması önerilir. Ancak uzun süreli kullanımının bazı yan etkileri olabileceği unutulmamalıdır. Bu yan etkiler arasında baş ağrısı, kabızlık veya ishal gibi sindirim sistemi problemleri yer alabilir.

Son olarak En Ucuz Mide Koruyucu Fiyatları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Mide Koruyucu İlaç İsimleri Fiyatları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın