Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Panto 40 MG Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri

Panto 40 MG Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri

Panto 40 MG Kullananlar Yorumları yazımız ile beraberiz. Panto ilacını kullanmak isteyenler fakat daha önceden bu ilacı kullanmış kişilerin yorumlarını dinlemek için bir arayış haline gelmişlerdir. Bu yazımızda Panto kullananlar yorumlarını sizler için bir araya getirdik ve aklınıza takılan soruların cevaplarını veya bu ilacın sizde bir fikir oluşturması için ilacı tecrübe eden kişilerin yorumlarını bir araya getirdik.

Panto ilacı hakkında bilgi almak istiyor musunuz?

Doğru yerdesiniz. Burada aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

Panto 40 MG Nedir?

Sıkça sorulan Panto 40 MG Nedir? sorusuna cevap verelim. Panto, ilaçların midede çözülmesini engelleyen özel bir madde ile kaplı tabletler şeklinde piyasaya sunulmuştur. İlacın içeriğinde etkin madde olarak 40 mg pantoprazol bulunmaktadır.

Panto 40 MG Ne İşe Yarar?

Bu ilacın etkisi midenizde üretilen asit miktarını azaltmaya yarar. Bağırsakların ve midenin asitle ilişkili rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Panto 40 MG Ne İşe Yarar hakkında özetlediğimiz bilgiler bu şekildedir.

Panto 40 MG Kullananlar Yorumları

İnsanlar herhangi bir ilacı kullanmadan önce kullanan kişilerin deneyimlerini merak edip onların yaşadıkları tecrübeleri öğrenmek isteyebilirler. Örneğin; yan etkileri nasıldır?, ilacın etkisi ne kadar sürer? veya gerçekten etkili bir ilaç mı gibi soruların cevaplarını öğrenmek isterler. Burada Panto 40 MG Kullananlar Yorumları ile alakalı gerçek yorumları sizlerle buluşturduk.

 • Bitmek bilmeyen reflüm nedeniyle bu ilacı kullanıyorum. Şuan da memnunum.
 • Mide yanmamı 2 günde kesen bir ilaç. Gerçekten işe yarıyor.
 • Bulantılarımı, mide yanmalarımı, onu yiyemem bunu yiyemem gibi düşüncelerimi silip attı. Memnun kaldım.

Panto 40 mg Reçetesiz Alınır mı?

Özellikle Panto 40 mg Reçetesiz Alınır mı? sorusu kullanıcılar için büyük önem taşıyor. Eczanelerde Panto 40 mg ilacı reçetesiz veya reçeteli bir şekilde alınabilmektedir. Fakat siz yine de ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız. Ayrıca internette okuduğunuz bu bilgilerin reçete yerine geçmediğini unutmayın. Benzer bir ilaç yazımız olan Tranko Buskas Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Panto 40 MG Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı nasıl önerdiyse öyle kullanmanız gerekiyor. Tedavi boyunca doktorunuzun dediklerinin dışına çıkmanız sizler için çok iyi olmayabilir. Hatalı kullanım yaparsanız tedavi sürecini olumsuz etkiler ve tedavi süreniz uzayabiliyor.

Ayrıca, Panto 40 mg nasıl kullanılır sorusuna gelirsek, yemekten 1 saat önce, kırmadan veya çiğnemeden kırmadan bir miktar su ile bütün olarak yutunuz.

Panto 40 MG Yan Etkileri

Panto 40 MG Yan Etkileri
Panto 40 MG Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Panto 40 MG Yan Etkileri konusunda içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilmektedir. İşte PANTO mide koruyucu yan etkileri aşağıdaki listede bulunmaktadır.

 • Yüz, ağız, dil ve boğazda şişme
 • Nefes almada güçlük
 • Yutkunmada zorluk
 • Karın bölgesinde oluşan ağrı
 • Çok hızlı kalp atışı ve terleme ile beraber seyreden baş dönmesi yaygın yan etkiler arasındadır.

Panto Muadili Veya Eş Değerleri

Dünyada satışı olan her ilacın muadili bulunmaktadır. Panto muadili (Eşdeğeri) de bulunuyor ve ayrıca bu ilaçlar benzer tedavilerde kullanılmaktadır. Punto 40 mg muadili ilaçlar ise şu aşağıdaki listede sıralanmıştır. Ayrıca benzer bir yazımız olan Bi Profenid Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

 • GASTBLOK
 • ABPAX
 • PANDEV
 • PANOCER
 • GASTRAZOL-L
 • HELICRAZOL
 • PANTACTIVE

Panto 40 MG Mide Koruyucu Mu?

Genellikle mide sorunları yaşayan insanların merak ettiği konulardan birisi de Panto 40 MG Mide Koruyucu Mu? sorusudur. Evet Panto bir mide koruyucu ilacıdır.

Panto 40 MG Fiyat 2022

Eczanelerde satılan Panto 40 mg Fiyatı yaklaşık olarak 36 TL’dir. İlacı alırken mutlaka kutusunun kapalı olduğundan emin olun.

Panto Yasaklandı Mı?

Panto yasaklandı mı şeklinde sorular çok fazla sorulmaktadır. Böyle bir bilgi henüz yok. Eczanelerde halen satılmaya devam etmektedir.

Panto İlaç Kullananlar

Panto İlaç Kullananlar yorumlarını incelediğimizde insanların asit sorununu bu ilaç sayesinde çözdüğünü fark ettik. Reflü veya gastrit sorunu olup asit sorunu yaşayan insanların doktorlarında önerdiği bu ilaç sayesinde problemlerinden kurtulmuşlardır.

Panto Reçetesiz Satılır Mı?

Panto ilacını eczanelerden reçetesiz olarak da satın alabilirsiniz. Fakat ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Kendi başınıza ilaç kullanmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Panto 40 MG Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın