Ana Sayfa » Fiyatları » Prozac 20 mg Fiyat 2023 – Ne Kadar?

Prozac 20 mg Fiyat 2023 – Ne Kadar?

Prozac 20 mg fiyat 2023 yılı itibarıyla pek çok kişinin merak konusu haline gelmiştir. Ruhsal kökenli hastalıkların büyük çoğunluğunu tedavi eden Prozac, antidepresan olarak kullanılmaktadır. Teknik açıdan incelenirse SSRI adındaki ilaç sınıfına ait olan Prozac, beyindeki serotonin seviyesini arttırır. Böylece anksiyete ve depresyona ilişkin semptomların azalması ve ortadan kalkması mümkün hale gelir. Ayrıca fiyatları kategorimize de bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Prozac Şurup Ne Kadar?

Prozac Şurup Ne Kadar?
Prozac Şurup Ne Kadar?

Genellikle depresyon tedavisinde kullanılan Prozac obsesif kompulsif bozukluk ve adet öncesi sendromu tedavisinde de kullanılmaktadır. Kesinlikle doktorunuz reçete etmediği sürece lütfen kullanmayınız. Eczanelerde reçeteli olarak satılan Prozac 78 TL’dir. Böylece Prozac Şurup Ne Kadar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Prozac 20 Mg Fiyat 2023

Hem kapsül hem de şurup formunda satılan Prozac diğer antidepresanlara göre daha az yan etki göstermektedir. Bu ilaç depresyondan çıkmanıza yardımcı olur. Bunun yanında ciddi yeme bozukluğu tedavisinde de kullanılmaktadır. İşte Prozac 20 Mg Fiyat 2023 şu şekildedir:

 • Prozac 20 Mg 24 Kapsül: 78,50 TL
 • Prozac 20 Mg 70 Ml Likit: 110,40 TL

Prozac 20 mg Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Prozac 20 mg Ne İşe Yarar? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ilaç genellikle depresyonda olan insanların depresyondan çıkması için reçete edilmektedir. Bununla birlikte obsesif kompulsif bozukluk tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bengay Krem Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prozac 20 mg Reçetesiz Alınır mı?

Prozac 20 mg Reçetesiz Alınır mı? Sorusu son zamanlarda da sık sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu ilaç reçetesiz olarak satılamaz. Çünkü Prozac bir antidepresandır. Bu yüzden ciddi yan etkileri bulunmaktadır. Fakat diğer antidepresanlara göre daha az yan etki göstermektedir.

Prozac Reçetesiz Fiyatı

Maalesef Prozac Reçetesiz Fiyatı diye bir şey yoktur. Çünkü bu ilaç bir antidepresan olduğu için reçetesiz olarak satılmamaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Silverdin Krem Fiyatı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prozac En Fazla Kaç Ay Kullanılır?

Genellikle ağız yoluyla alınan bir tablet olan Prozac’ın ilaç dozu çoğunlukla kişinin kendisi tarafından ayarlanır. Nitekim belirli aralıklarla gidilen psikiyatr da bu doza ilişkin çeşitli değerlendirmeler yapabilmektedir. Etkileri genelde 4 ila 6 hafta içerisinde fark edilmeye başlanan Prozac’ın kullanım süresi ortalama olarak 16 haftadır. 16 hafta üzerinde Prozac kullanımı psikiyatrlar tarafından tavsiye edilmeyeceği gibi bu süre de kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kullanım süresini etkileyen bazı faktörler de bulunmaktadır. Bu faktörler; hastanın semptomlarının süreç içerisindeki durumu, tedaviye verilen yanıtı ve doktor tarafından verilen önerilerdir. Prozac’ı kullanırken doktorun önerilerine kati suretle uymak oldukça önemlidir. Bu sayede gelişim ve iyileşme süreci görece büyük oranda hızlanacaktır.

Prozac Neye İyi Gelir?

Son dönemde Prozac neye iyi gelir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Prozac, beyindeki serotonin seviyelerini arttırarak; depresyon, anksiyete, obsesif-kompulsif bozukluk, panik atak ve nervoza gibi psikolojik durumların tedavisinde kullanılır. Nitekim bu hastalıklara ilişkin çeşitli detaylar ve Prozac’ın kullanım amacı da aşağıdaki gibidir:

 • Depresyon: Prozac, depresyon tedavisinde yaygın olarak kullanılan ilaçlardan birisidir. Beyindeki kimyasal dengesizlikler nedeniyle ortaya çıkan depresyon bir ruhsal hastalık olarak tanımlanır. Prozac da beyindeki serotonin seviyelerini arttırarak depresyonun ortaya koyduğu semptomları azaltmayı hedefler.
 • Anksiyete: Son yıllarda yaygınlaşmaya hızla devam eden anksiyete, Prozac’ın en etkili kullanım alanlarından birisidir. Sürekli olarak endişe ve stres hissine neden olan anksiyete kişinin günlük yaşamını büyük oranda olumsuz etkileyebilir. Prozac ile tüm bu semptomların üstesinden gelmek mümkündür.
 • OKB: Obsesif-kompulsif bozukluk olarak bilinen OKB; istenmeyen düşünceler, dürtüler ve davranışlar ile kendini gösterir. Prozac, OKB semptomlarını en aza indirgemeyi hedefleyen bir ilaçtır.
 • Panik Atak: Anksiyete ile sıkça karıştırılan ve birçok ortak özelliğe sahip olan panik atak aniden ortaya çıkan şiddetli bir anksiyete krizi olarak da adlandırılabilir. Panik atak vakalarında Prozac sıklıkla tercih edilidr.
 • Nervoza: Tekrarlayan yeme atakları ve yemek yedikten sonra pişman olarak kusma eğilimi olarak ifade edilmektedir. Yeme bozukluğu olan nervoza da Prozac’ın kullanım alanlarından birisidir.

Prozac Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Prozac’ta da yan etkiler sıkça merak ediliyor. İlaç özellikle ruhsal kökenli hastalıklar için kullanıldığı için yan etkilerine dikkat etmeden almak oldukça riskli olacaktır. Bu kapsamda sorulan Prozac yan etkileri nelerdir sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir:

 • Uyku hali ya da uykusuzluk
 • Baş dönmesi
 • Mide bulantısı
 • İshal ya da kabızlık
 • Ağız kuruluğu
 • İştah durumundaki değişiklikler
 • Terleme
 • Titreme
 • Cinsel isteksizlik
 • Libido kaybı, erektil disfonksiyon ve orgazm gibi cinsel işlev bozuklukları
 • Anksiyete ve sinirlilik hali

Bu yan etkiler genellikle Prozac kullanımı sırasında tedavinin ilk birkaç haftasında meydana gelir. Görece hafif olan bu yan etkilerin şiddetlenmesi ve sürekli olarak artarak meydana gelmesi durumunda hekimle görüşülmelidir.

Son olarak Prozac 20 mg fiyat yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın