Ana Sayfa » Genel Kültür » Discord Ne Zaman Kuruldu? – Discord Nasıl Kullanılır?

Discord Ne Zaman Kuruldu? – Discord Nasıl Kullanılır?

Discord Ne Zaman Kuruldu yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Son zamanlarda çok popüler olan bu uygulama, topluluk kurmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda mesajlaşma ve dijital dağıtım platformudur. Oyuncuların anlık konuşma yapmak ve etkileşimde kalmak için kullanmakta olduğu popüler bir uygulama haline gelmiştir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Discord Nedir?

Discord Nedir
Discord Nedir

İnternet üzerinde en çok aratılan sorulardan biri Discord nedir sorusudur. 300 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı bulunduğu söylenmektedir. Aynı zamanda 140 milyon aylık aktif kullanıcısı vardır. Topluluk kurmayı amaçlayan bu uygulama aynı zamanda anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformudur. Windows, macOS, Linux, İOS, Android ve Web tarayıcısı üzerinde kullanılabilmektedir. Oluşturulan sunucularda yeni ses, metin ve stage kanalları açılabilmektedirler. Bu sayede çok üyesi olan sunucular tek bir kanala göre daha az yoğunluk yaratmaktadırlar.

Discord Nasıl Kullanılır?

Pek çok kişi tarafından kullanılan fakat hala kullanımı net olarak bilinmeyen Discord uygulaması aslında çok basit bir kullanıma sahiptir. Discord naısl kullanılır:

  • İlk olarak bir hesap açılmalıdır
  • Bunun için telefon numarası ve gmail adresi ile bir kullanıcı adı oluşturulmalıdır
  • Sonra ekranın sol üst kısmında yer alan + simgesine tıklanmalıdır
  • Bir sunucu oluştur denilerek sunucu adı doldurulmalıdır
  • Kanal açıldıktan sonra ise isterseniz gruba dahil olabilirsiniz, isterseniz de bireysel görüşmeler yapabilirsiniz.

Discord Kurucusu

Teknoloji girişimcisi olan Jason Citron, sesli ve yazılı iletişim programı olan Discord kurucusu ve aynı zamanda sahibidir. 2008 senesinde OpenFeint’i kurmuştur ve ardından 2011 yılında Japon bir oyun yapımcısına 104 milyon dolara satmıştır. 2015 yılında Discord’u yayınlamıştır. Çocukluğundan bu yana gerçek bir oyun sevdalısı olan Jason’un hiçbir zaman video oyunlarına ilgisi azalmamıştır. 16 yaşına geldiğinde yarı zamanlı olarak farklı şirketler için kod yazmaya başlamıştır.

Discord Kaç Yılında Kuruldu?

Pek çok kullanıcının vazgeçemediği uygulamalardan biri Discord uygulamasıdır. Uygulamayı kullanan insanlar tarafından en çok merak edilen başlıklardan biri de Discord kaç yılında kuruldu sorusudur. Discord uygulamasının kurucusu ve sahibi Jason Citron’dur. Discord kuruluş tarihi 13 Mayıs 2015’tir. Kurulduğu yıldan itibaren birçok insanın hayatında kalıcı bir yer edinmiştir.

Discord Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

13 Mayıs 2015 tarihinde kurulan Discord, 13 Mayıs’ta ilk tanıtımının ardından Kasım 2015’te yavaş yavaş kullanıcılara kullanım imkanı tanımaya başlamıştır. Bilişimcilerin merak ettiği konulardan biri de Discord Türkiye’ye Ne Zaman Geldi? Konusudur. Kuruluş yılı itibariyle eşzamanlı olarak Türkiye’de de gelmiştir. Giriş düzeyde Discord kullanımları ücretsizdir. Ancak ücretli ve ayrıcalıklı versiyonları bulunmaktadır.

Discord Ne Zaman Kuruldu? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın