Ana Sayfa » Genel Kültür » Halis Karataş Serveti – Ata Binmeyi Bıraktı mı?

Halis Karataş Serveti – Ata Binmeyi Bıraktı mı?

Halis Karataş serveti kadar diğer hususlar da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Ünlü jokey hakkında tüm bilgileri öğrenmek isteyenlerin sayısı da artmaktadır. Özellikle Bizim İçin Şampiyon filminin vizyona girmesiyle birlikte Halis Karataş hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısında artış gündeme gelmiştir.

Halis Karataş, Türkiye’de yarış kariyeri boyunca en fazla galibiyet alan isim olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca Halis Karataş, Sihirbaz lakabıyla tanınan bir isimdir. Özellikle eski TJK başkanlarından olan Özdemir Atman’ın kızı Begüm Atman ile olan evliliği de dikkat çekmektedir. Özellikle Bizim İçin Şampiyon adlı film içerisinde de Begüm Atman ile olan aşk hikayesi beyazperdede yer almaya başlamıştır.

Halis Karataş, Türkiye Jokey Kulübü istatistiklerine göre en fazla yarış kazanan isim olmaktadır. 30 Ekim 2020 istatistiklerine bağlı olarak toplamda 24.289 yarışa katılmıştır. Ayrıca bu yarışların 6.637 tanesinden de galibiyetle ayrılmış olan bir isimdir. Öte yandan 1996 senesinde Bold Pilot adlı adla Gazi Koşusu’nu kazanmıştır. Bu yarışta kırdığı 2.26.22’lik derece halen daha kırılmamıştır. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Jokey Halis Karataş Kaç Yaşında?

Jokey Halis Karataş Kaç Yaşında?
Jokey Halis Karataş Kaç Yaşında?

Ülkemizde jokey denildiğinde akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Halis Karataş aslen Sivaslı’dır. 5000’in üzerinde yarış kazanan Karataş ülkemizi de yurt dışında birçok alanda temsil etmiştir. 1972 yılında doğan Karataş şuanda 53 yaşındadır. Böylece Jokey Halis Karataş Kaç Yaşında? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Halis Karataş Alevi mi? 🌟

At sürmeyi babasından öğrenen Halis Karataş 1972 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Fakat Alevi olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Özellikle Bold Pilot adındaki atıyla birçok başarı elde etmiştir. Eşinin adı ise Begüm Akman Karataş’tır. Böylece Halis Karataş Alevi mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Halis Karataş Nereli?

Halil Karataş küçükken her ne kadar futbola ilgi duysa da ailesinden birçok kişinin jokey olmasından dolayı kendisinin de ilgisini çekmiştir. Aslen Sivaslı olan Halil sayısızca ödül kazanmıştır. Oldukça başarılı olan sporcu hakkında merak edilen Halis Karataş Nereli? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Halis Karataş Serveti

Günümüzde ne kadar serveti olduğu bilinmese de henüz 15 yaşında milyarder olan Halis Karataş 20’li yaşlarına geldiği zaman trilyoner olmuştur. Kazandığı yarış ikramiyeleriyle birlikte oldukça fazla para kazanmıştır. Fakat dediğimiz gibi şuan da Halis Karataş Serveti ile ilgili bir bilgi yoktur.

Halis Karataş Kaç Para Kazandı?

Son zamanlarda Halis Karataş Kaç Para Kazandı? Sorusu sık karşımıza çıkmaktadır. Fakat bu soruya net bir cevap veremeyiz. Çünkü o dönemde 3 milyarlık yarış kazandığında 300 milyon TL, 70 milyarlık yarış kazandığında ise 7 milyar TL kazandığı söylenmektedir. Bu yüzden tam olarak ne kadar kazandığını hesaplayamayız.

Halis Karataş Neden At Binmiyor?

Halis Karataş 2020 yılında yarış başlamadan önce herkesin çok şaşıracağı bir hareket yapmıştır. Bu hareket ise atına şiddetli bir yumruk atmasıdır. Bu yüzden 60 gün at binmeme cezası almıştır. Daha sonra tekrardan ata binen Halis Karataş 2022 yaşadığı yılında sağlık sorunlarından dolayı tekrar ata binemiyordur. Böylece Halis Karataş Neden At Binmiyor? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Halis Karataş Arabası

Özellikle Halis Karataş, son olarak 27 Ağustos 2020 tarihinde bir yarış öncesi davranışıyla tepki toplamıştır. Yarış başlamadan önce ata şiddetli bir biçimde davranmasıyla da gündeme gelmiştir. Öte yandan bu hareketi kamuoyu tarafından büyük tepkilerin gelmesine neden olan bir konudur. Halis Karataş da bu konuya ilişkin gerekli açıklamalara yer vererek kendini savunmuştur. Ayrıca Halis Karataş Arabası ile ilgili bir bilgi yoktur.

Halis Karataş Kimdir?

Halis Karataş hakkında detaylar ve hayat hikayesi de merak konusu haline gelen konular arasındadır. Özellikle Halis Karataş kimdir gibi bir soru etrafında da arayışlar içinde olunmaktadır.

Halis Karataş, 1972 yılında Sivas’ın Gürün ilçesinde dünyaya gelmiştir. 6 çocuklu bir aileye mensuptur. Ayrıca ailesinden pek çok kişi binicilik alanıyla ilgilenmiştir. Amcası ve babası seyis olan Halis Karataş, ayrıca abisi de jokey olarak faaliyet göstermektedir.

Halis Karataş ailesiyle beraber bu tip uğraşlar içerisinde olduğundan dolayı 1980 senesinde İstanbul’a gelmiştir. Ayrıca kendisi de 14 yaşında eğitimini bırakmış ve binicilik alanına yönelmiştir. İlk galibiyetini de 1987 yılında Ben – Hur adlı atla elde etmeyi başarmıştır. Kısa bir süre içerisinde 50 yarış kazanması da jokey olmasının önünü açan bir gelişme haline gelmiştir.

Halis Karataş, eski TJK başkanlarından olan Özdemir Atman’a ait olan Bold Pilot adlı atla 1996 senesinde Gazi Koşusu’nda yer almıştır. Ayrıca bu yarış içerisinde 2.26.22 gibi bir derece elde etmiştir. Bu derece pist rekoru olmakla beraber halen daha kırılmamıştır.

Halis Karataş, 20 Temmuz 2012 tarihinde bir rekora daha imzasını atmıştır. Bu tarihte İstanbul Veli Efendi Hipodromu’nda koşulan 7 yarışın tamamını kazanmasıyla beraber Türkiye rekorunu kırmıştır. Bu rekorla beraber 28 Eylül 1996 tarihinde İngiltere’nin Ascot Festivali’nde kırılan Frankie Dettori’nin rekoruna da ortak olmuştur. Ayrıca bu rekorunun ardından başarısı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiştir. Kendisine bakanlık tarafından üstün başarı ödülü verilmiştir. Halis Karataş’ın eşi Begüm Karataş 2014 yılında vefat etmiştir.

Halis Karataş, 30 Ekim 2020 tarihine bağlı istatistiklere göre katılmış olduğu 24.289 yarıştan 6.637 tanesini kazanmıştır. Bununla beraber kendisine “Sihirbaz” lakabı da uygun görülmüştür. Kariyeri genelinde de toplamda 6 Gazi Koşusu kazanma imkanını elde etmiştir.

Halis Karataş, 2016 yılında pop sanatçısı Soner Turan’ın Yorgundum adlı şarkısının klibinde de yer almıştır. Ayrıca kendisi hakkında bir söylem de halk arasında gelişmiştir. “Okeyde ara taş, jokeyde Karataş” gibi bir söylem yaygın olarak dile getirilmektedir.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Halis Karataş serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın