Ana Sayfa » Genel Kültür » En İyi Nargile Tütünleri – Nargile Tütün Markaları – En İyi Aromalar!

En İyi Nargile Tütünleri – Nargile Tütün Markaları – En İyi Aromalar!

En İyi Nargile Tütünleri nelerdir? En güzel nargile aromalarını sizin için derledik. Öncelikle nargile, balkanlar ve orta doğuya özgü geleneksel tütün içme aracıdır. Nargile bir hortum vasıtasıyla sudan geçerek süzülen dumanın içine çekilmesini sağlayan bir tütün içme aracıdır. Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! ?

2023 yılı ile gerek kafelerin artmasıyla gerek arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi olarak nargile, günümüzde hala yaşatılan bir kültür olarak devam etmektedir. Peki son yılların yükselen trendi olan nargilenin en sevilen nargile aromaları nelerdir? En iyi nargile tütünü hangisidir? Gelin birlikte bakalım. Ayrıca Unutulmamalıyız ki tütün içmek kesinlikle zararlıdır. Kimseye önermiyoruz.

En İyi Nargile Tütün Markaları

En İyi Nargile Tütün Markaları veya en kaliteli nargile tütünü nedir bilmiyorsanız bu yazı tam size göre! Nargile’den keyif almanın en temel yolu kaliteli bir tütün kullanmaktır. Bir tütünün iyi olduğunu anlamak için tütünün kokusu, kesimi, duman performansı ve tadı çok önemlidir. Bu konularda belli bir yere gelmiş içtiğinizde sizi keyiflendirecek önde gelen nargile tütün markaları nelermiş bir bakalım.

en iyi nargile tütünü
En İyi Nargile Tütünü

1. Social Smoke

Social Smoke bir miktar pahalı bir tütün olsa da belki de en iyi nargile tütünü. Amerika pazarında en büyük üretici konumundaki firma. Social Smoke’u Türkiye’de bulmak bir miktar zor olsa da bulunmaz değil. Uzun süre içim süresi, yoğun gelen aroması ve bol kıvamlı dumanı ile keyfinizi üst noktalara ulaştırabilirsiniz.Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz!?İş Kurmak İstiyorum Ama Fikrim Yok – Ticaret Yapılacak İşler

2. Starbuzz

Çok geniş aroma seçeneklerine sahip olan Starbuzz, Türkiyede bandrollü olarak üretilmeye başlamasıyla birlikte denenebilecek en kaliteli nargile tutun markalarından birisidir. Starbuzz bir miktar pahalı bir tütün olsa da kalitesiyle o dezavantajını kapatabilecek seviyededir.

3. Adalya

Adalya, tütün sektörünün en bilinen markalarından biridir. Türkiye’de tütün satış izinlerine sahip ‘fez tobacco’ firmasini satın alarak Türkiye pazarına giriş yapmış firmadır. Bandrollü olması Adalya tütününe ulaşımını kolaylaştırıyor. Böylece Türkiyede bol bol tüketilen bu markanın oldukça fazla aroması var. Aromaları, duman yoğunluğu ve tadı tatmin edebilecek seviyede. Adalya kaliteli nargile tütün markaları arasında yerini almıştır.

4. Al Fakher

Al Fakher, tütün sektörünün en çok kullanılan markalarından biridir. Böylece piyasada taklitlerini görme ihtimaliniz de oldukça yüksek. Ancak orijinal Al Fakher tütününe ulaşabilirseniz eğer eşsiz bir tada ve kaliteye sahip olması ile sizi memnun edecektir. Özellikle karışımlarla güzel tatlar elde edebilirsiniz. Al fakher kimine göre en güzel nargile tütünü olarak görülmektedir.

5. Tangiers

Nargile tütünleri konusunda, aromatik, doyum ve içim keyfinde son nokta olan nargile tütünü üreticisidir. Tangiers, Kaliforniya’nın pasifik kıyısındaki önemli bir şehir olan San Diego’da üretilen tütündür. 4 farklı renkte üretimi olan marka orta-hafif, orta- ağır ve extra ağır nargile tütün çeşitleri bulunmaktadır. Tangiers özellikle en pahalı nargile tütünü olarak bilinmektedir. Özellikle mor paket ve koyu pembe paketleri bir çok yüksek nikotine alışkın bünyeleri bile yamultabilmektedir.

En İyi Nargile Tütünü Markası Hangileridir? ?

Her gün yüzlerce çeşit nargile aroması çıkmaktadır. Ancak en iyi nargile tütünü markaları hangisi bilemiyorsanız ve siz nargile severler tarafından en çok tercih edilen nargile aromalarını arıyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Yukarıda En İyi Nargile Tütünü Markası ve en kaliteli nargile tütünü hakkında bilgi vermiştik. Şimdi ise bu markaların en sevilen nargile tütünleri veya en popüler nargile aromaları nelermiş bir bakalım.

Benzer bir yazımız olan Gürcistan Sigara Fiyatları içeriğimize de bakabilirsiniz.

En Sevilen Adalya Aromaları

Burada nargile tütünü çeşitleri arasında en sevilen Adalya aromaları hakkında bilgiler vermekteyiz. Her bir Adalya çeşidi hakkında kısa bilgiler ve içerikleri hakkındaki bilgilere ulaşabileceksiniz.

1. Adalya – Hawaii 

nargile tütünleri
En İyi Nargile Tütünü

Adalya içen birisi bunun en popüler nargile tütünleri arasında olduğunu bilir. İçim sırasında her saniyesinde tatlı ananas ve mangoyu mükemmel hissediyorsunuz. Ayrıca mentol ile fresh bir tat bırakıyor.

 • İçerik : Ananas, Mango, Mentol

2. Adalya – Love 66

Adalya tütün tavsiye kapsamında en çok sevilen aromadır. Arka plandan gelen mentol ve beraberinde meyve tatları ile güzel bir uyum yakalamışlar.

 • İçerik : Karpuz, Tutku Meyvesi, Çiçekler, Kavun, Çilek ve Mentol

3. Adalya – Lady Killer

Genel olarak Love66’ya çok benzeyen bir tütündür. İçim esnasında mango ve mentolu baskın olarak hissetseniz de bunun yanında arka fonda tatlı sakızımsı bir tat alıyorsunuz. Adalya en iyi aroması ne diye soruyorsanız bu aromaya bir şans vermelisiniz.

 • İçerik : Mango, Kavun, Çilek, Çilek , Mentol

4. Adalya – İzmir Romantik

Yeni başlayanlar için ideal olan orta sertlikte bir tütündür. İzmir esintilerini hissettirmeyi amaçlayan bu tütün uzun süre içimi ile beğeni toplamıştır.

 • İçerik : Kavun, Karpuz ve Nane

5. Adalya – Mango Tango

Mango tadını sevenler için oldukça ideal olan bu tütün diğer mango ürünlerine göre oldukça hafif ve içim süresi kısa.

İçerik : mango, mentol, tutku meyve (çarkıfelek meyvesi)

En Sevilen Al Fakher Aromaları

Burada en sevilen Al Fakher aromaları hakkında bilgiler vermekteyiz. Her bir Al Fakher çeşidi hakkında kısa bilgiler ve içerikleri hakkındaki bilgilere ulaşabileceksiniz.

1. El Fakher – Nane

nargile tütün markaları
 • İçerik : Nane

Koku ve tat olarak çok başarılı bir tütün. Ayrıca bir çok karışımda da rahatça kullanabilir olması al fakherin favori tütünlerinden birisi oluyor. en çok tercih edilen nargile tütünü karışımları için olmazsa olmaz bir tütündür.

2. Al Fakher – Çift Elma (Anason)

 • İçerik : Çift elma, Anason

Kutusunu açtığınızda sizi yoğun bir anason kokusu karşılar içimde de bu keskin anason aromasını yoğun olarak hissedersiniz.

3. Al Fakher – Üzüm

 • İçerik : Üzüm

En iyi nargile karışımları arıyorsanız bu aromayı kesinlikle almalısınız. Üzüm aroması da Al Fakher’in imza ürünlerinden. Bununla birlikte nane sevenler için üzüm-nane versiyonu da oldukça başarılı. Üzüm sevenler kesinlikle denemeli.

4. Al Fakher – Şeftali

Tadı şeftalili sakızları andırıyor. Eğer elinizde iyi bir bergamot veya siyah çay aroması var ise onunla ya da sakız benzeri tatlarla iyi içimler vaadedebiliyor.

5. Al Fakher – Limon

Ekşi bir limon beklemeyin fakat güzel limon tadını alabiliyorsunuz karışımlara da uygun nane, portakal, greyfurt, vanilya aromalarıyla farklı tatlar yakalayabilirsiniz.

En Sevilen Starbuzz Aromaları

Burada en sevilen Starbuzz aromaları hakkında bilgiler vermekteyiz. Her bir Starbuzz çeşidi hakkında kısa bilgiler ve içerikleri hakkındaki bilgilere ulaşabileceksiniz.

1. Starbuzz – Code 69

en iyi nargile tütünü markası
En İyi Nargile Tütünü

Starbuzz en iyi tütünü olarak görülmektedir. Mayhoş kırmızı meyvelerden oluşan aşırı bir yoğun duman sağlayan ferah meyve karışımı olan bir nargile tütünüdür. Ayrıca yoğun duman severlerin tercihleri arasındadır.

 • İçerik : Kırmızı meyveler ve Limon karışımı

2. Starbuzz – Blue Mist

Kutuyu açtığınızda muazzam bir yabanmersini kokusu sizi karşılıyor içeriğinde Starbuzz’ın ünlü buzlu nanesi yani mist nanesi de mevcut ve arka tonlarda hafif hissediliyor.

 • İçerik : Yabanmersini, Buzlu nane

3. Starbuzz – Sex On The Beach

Adını en çok duyduğunuz kokteyllerden biri sex on the beach’in aromasından oluşuyor içim sırasında gelen tat ise alkollü meyvemsi tatlar. Bu tatları sevenler için en iyi nargile aroması budur diyebiliriz.

 • İçerik : Portakal, Şeftali, Limon, Alkol

4. Starbuzz – Royal Grape

Tütün özellikle üzüm aroması olarak oldukça başarılı bir tütün. Ayrıca üzüme göre farklı kendine has bir aroması var.

5. Starbuzz – Pirate Cave’s

Kutuyu açtığınızda sizi yeşil limon ve kola karışımına benzer bir koku karşılıyor. Bununla birlikte Ağırlıklı olarak misket limonlu kokteyl tadı hissediliyor. Ayrıca kola hissi de arka plandaki kokteyl tadından geliyor.

 • İçerik : Misket limonlu margarita

Nargile Tütün İsimleri

Nargile tütün isimleri çok fazladır. En iyi nargile tütünü hangisidir? diye soracak olursanız, bu konuda kesin bir cevap bulamayabilirsiniz. Çünkü biliyorsunuz ki zevkler ve renkler tartışılamaz. Eskiden beri günümüze kadar ulaşmış nargile kültürünü insanlar çeşitli zevklere hitap edebilecek nargile tütünleri üretmişlerdir. Böylece nargile içmek isteyen kişiler çeşitlerin olması sayesinde nargileden zevk almaktadır. İşte Nargile Tütün İsimleri aşağıdaki listedeki gibidir.

 • Damla Sakızı – Nane
 • Ananas – Mango – Çilek
 • Bisküvi – Vanilya Çilek
 • Kola – Limon
 • Bal – Süt – Muz – Tarçın
 • Karpuz – Çilek
 • Elma – Nane
 • Nane – Limon
 • Vişne – Nane
 • Şeftali – Nane
 • Şeftali – Muz – Kavun
 • Karamel – Süt
 • Böğürtlen – Üzüm – Çilek – Karpuz
 • Gül – Karpuz – Nane
 • Damla Sakızı – Kiraz – Gül

Nargile Tütün Çeşitleri

2023 yılı ile birlikte en sık tercih edilen Nargile Tütün Çeşitleri şu şekildedir:

 1. Elma
 2. Çilek
 3. Nane
 4. Karpuz
 5. Limonata
 6. Üzüm
 7. Kavun
 8. Mentol
 9. Çikolata
 10. Vanilya
 11. Kola
 12. Ananas
 13. Ahududu
 14. Buzlu çay
 15. Kırmızı meyveler
 16. Greyfurt
 17. Lavanta
 18. Tarçın
 19. Kiraz
 20. Yeşil çay

Yukarıdaki liste, popüler nargile tütünü türlerinden sadece birkaçıdır. Dünya çapında birçok farklı marka ve tat mevcuttur. Nargile tütününün tadının kişisel tercihlere göre değişebileceğini unutmayın, bu nedenle farklı tatlar deneyerek kendi zevkinizi bulabilirsiniz.

En Güzel Nargile Tütünü

En Güzel Nargile Tütünü denilince akla en tanınmış ve popüler markalarından bazıları Al Fakher, Starbuzz, Fumari, Tangiers ve Nakhla gelmektedir. Her marka, farklı tat ve tercihlere hitap eden bir dizi tat ve karışım sunar.

Sonuç

Sonuç olarak Nihayetinde, “en iyi” nargile tütünü öznel bir kavramdı ve kişisel zevke göre değişir. En çok hoşunuza gideni bulmak için çeşitli marka ve lezzetleri denemeniz önerilir. Keyifli bir içim deneyimi sağlamak için yüksek kaliteli kömürler ve düzgün çalışan bir nargile kullanmak da önemlidir.

Ayrıca, en iyi nargile tütünü hakkında sıkça sorulan sorulardan bazılarını sizler için derledik.

Ayrıca, Genel Kültür kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak En İyi Nargile Tütünleri yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.9/5 - (313 Oy)
“En İyi Nargile Tütünleri – Nargile Tütün Markaları – En İyi Aromalar!” üzerine 3 yorum
 1. Uzun süre adalya tütünlerini içmiş biri olarak söyleyebilirim ki. Adalya tütün ve tat kalitesi ile artık bu listeye girmeye haketmemektedir. Aromalarında ciddi bozulma olan bir markadır. Starbuzz’da o şekilde, Jibiar ve Ona Tobacco kesinlikle 1.liği ve 2.ciliği çeker.

  Cevapla
Yorum yapın