En İyi Nargile Tütünleri

En İyi Nargile Tütünleri nelerdir? En güzel nargile aromalarını sizin için derledik. Öncelikle nargile, balkanlar ve orta doğu’ya özgü geleneksel tütün içme aracıdır. Nargile bir hortum vasıtasıyla sudan geçerek süzülen dumanın içine çekilmesini sağlayan bir tütün içme aracıdır.

2022 yılı ile gerek kafelerin artmasıyla gerek arkadaş ortamlarının vazgeçilmezi olarak nargile, günümüzde hala yaşatılan bir kültür olarak devam etmektedir. Peki son yılların yükselen trendi olan nargile’nin en sevilen nargile aromaları nelerdir? En iyi nargile tütünü hangisidir? Gelin birlikte bakalım. Unutulmamalıyız ki tütün içmek kesinlikle zararlıdır. Kimseye önermiyoruz.

En İyi Nargile Tütün Markaları

Nargile’den keyif almanın en temel yolu kaliteli bir tütün kullanmaktır. Bir tütünün iyi olduğunu anlamak için tütünün kokusu, kesimi, duman performansı ve tadı çok önemlidir. Bu konularda belli bir yere gelmiş içtiğinizde sizi keyiflendirecek önde gelen nargile tütün markaları nelermiş bir bakalım.

en iyi nargile tütünüPin
En İyi Nargile Tütünü

1. Social Smoke

Social Smoke bir miktar pahalı bir tütün olsa da belki de en iyi nargile tütünü. Amerika pazarında en büyük üretici konumundaki firma. Social Smoke’u Türkiye’de bulmak bir miktar zor olsa da bulunmaz değil. Uzun süre içim süresi, yoğun gelen aroması ve bol kıvamlı dumanı ile keyfinizi üst noktalara ulaştırabilirsiniz.

2. Starbuzz

Çok geniş aroma seçeneklerine sahip olan Starbuzz, Türkiyede bandrollü olarak üretilmeye başlamasıyla birlikte denenebilecek en kaliteli nargile tutun markalarından birisidir. Starbuzz bir miktar pahalı bir tütün olsa da kalitesiyle o dezavantajını kapatabilecek seviyededir.

3. Adalya

Adalya, tütün sektörünün en bilinen markalarından biridir. Türkiye’de tütün satış izinlerine sahip ‘fez tobacco’ firmasini satın alarak Türkiye pazarına giriş yapmış firmadır. Bandrollü olması Adalya tütününe ulaşımını kolaylaştırıyor. Böylece Türkiyede bol bol tüketilen bu markanın oldukça fazla aroması var. Aromaları, duman yoğunluğu ve tadı tatmin edebilecek seviyede. Adalya kaliteli nargile tütün markaları arasında yerini almıştır.

4. Al Fakher

Al Fakher, tütün sektörünün en çok kullanılan markalarından biridir. Böylece piyasada taklitlerini görme ihtimaliniz de oldukça yüksek. Ancak orijinal Al Fakher tütününe ulaşabilirseniz eğer eşsiz bir tada ve kaliteye sahip olması ile sizi memnun edecektir. Özellikle karışımlarla güzel tatlar elde edebilirsiniz. Al fakher kimine göre en güzel nargile tütünü olarak görülmektedir.

5. Tangiers

Nargile tütünleri konusunda, aromatik, doyum ve içim keyfinde son nokta olan nargile tütünü üreticisidir. Tangiers, Kaliforniya’nın pasifik kıyısındaki önemli bir şehir olan San Diego’da üretilen tütündür. 4 farklı renkte üretimi olan marka orta-hafif, orta- ağır ve extra ağır nargile tütün çeşitleri bulunmaktadır. Tangiers özellikle en pahalı nargile tütünü olarak bilinmektedir. Özellikle mor paket ve koyu pembe paketleri bir çok yüksek nikotine alışkın bünyeleri bile yamultabilmektedir.

En İyi Nargile Aromaları Hangileridir?

Her gün yüzlerce çeşit nargile aroması çıkmaktadır. Ancak en iyi nargile tütünleri hangisi bilemiyorsanız ve siz nargile severler tarafından en çok tercih edilen nargile aromalarını arıyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Yukarıda En iyi nargile tütün markaları ve En İyi Nargile Tütünleri hakkında bilgi vermiştik. Şimdi ise bu markaların en sevilen nargile tütünleri veya en popüler nargile aromaları nelermiş bir bakalım. Bizde kalmasın.

En Sevilen Adalya Aromaları

1. Adalya – Hawaii 

nargile tütünleriPin
En İyi Nargile Tütünü
 • İçerik : Ananas, Mango, Mentol

Adalya içen birisi bunun en popüler nargile tütünleri arasında olduğunu bilir. İçim sırasında her saniyesinde tatlı ananas ve mangoyu mükemmel hissediyorsunuz. Ayrıca mentol ile fresh bir tat bırakıyor.

2. Adalya – Love 66

 • İçerik : Karpuz, Tutku Meyvesi, Çiçekler, Kavun, Çilek ve Mentol

Adalya tütün tavsiye kapsamında en çok sevilen aromadır. Arka plandan gelen mentol ve beraberinde meyve tatları ile güzel bir uyum yakalamışlar.

3. Adalya – Lady Killer

 • İçerik : Mango, Kavun, Çilek, Çilek , Mentol

Genel olarak Love66’ya çok benzeyen bir tütündür. İçim esnasında mango ve mentolu baskın olarak hissetseniz de bunun yanında arka fonda tatlı sakızımsı bir tat alıyorsunuz. Adalya en iyi aroması ne diye soruyorsanız bu aromaya bir şans vermelisiniz.

4. Adalya – İzmir Romantik

 • İçerik : Kavun, Karpuz ve Nane

Yeni başlayanlar için ideal olan orta sertlikte bir tütündür. İzmir esintilerini hissettirmeyi amaçlayan bu tütün uzun süre içimi ile beğeni toplamıştır.

5. Adalya – Mango Tango

Mango tadını sevenler için oldukça ideal olan bu tütün diğer mango ürünlerine göre oldukça hafif ve içim süresi kısa.

En Sevilen Al Fakher Aromaları

1. El Fakher – Nane

nargile tütün markalarıPin
 • İçerik : Nane

Koku ve tat olarak çok başarılı bir tütün. Ayrıca bir çok karışımda da rahatça kullanabilir olması al fakherin favori tütünlerinden birisi oluyor. en çok tercih edilen nargile tütünü karışımları için olmazsa olmaz bir tütündür.

2. Al Fakher – Çift Elma (Anason)

 • İçerik : Çift elma, Anason

Kutusunu açtığınızda sizi yoğun bir anason kokusu karşılar içimde de bu keskin anason aromasını yoğun olarak hissedersiniz.

3. Al Fakher – Üzüm

 • İçerik : Üzüm

En iyi nargile karışımları arıyorsanız bu aromayı kesinlikle almalısınız. Üzüm aroması da Al Fakher’in imza ürünlerinden. Bununla birlikte nane sevenler için üzüm-nane versiyonu da oldukça başarılı. Üzüm sevenler kesinlikle denemeli.

4. Al Fakher – Şeftali

Tadı şeftalili sakızları andırıyor. Eğer elinizde iyi bir bergamot veya siyah çay aroması var ise onunla ya da sakız benzeri tatlarla iyi içimler vaadedebiliyor.

5. Al Fakher – Limon

Ekşi bir limon beklemeyin fakat güzel limon tadını alabiliyorsunuz karışımlara da uygun nane, portakal, greyfurt, vanilya aromalarıyla farklı tatlar yakalayabilirsiniz.

En Sevilen Starbuzz Aromaları


1. Starbuzz – Code 69

en iyi nargile tütünü markasıPin
En İyi Nargile Tütünü
 • İçerik : Kırmızı meyveler ve Limon karışımı

Starbuzz en iyi tütünü olarak görülmektedir. Mayhoş kırmızı meyvelerden oluşan aşırı bir yoğun duman sağlayan ferah meyve karışımı olan bir nargile tütünüdür. Ayrıca yoğun duman severlerin tercihleri arasındadır.

2. Starbuzz – Blue Mist

 • İçerik : Yabanmersini, Buzlu nane

Kutuyu açtığınızda muazzam bir yabanmersini kokusu sizi karşılıyor içeriğinde Starbuzz’ın ünlü buzlu nanesi yani mist nanesi de mevcut ve arka tonlarda hafif hissediliyor.

3. Starbuzz – Sex On The Beach

 • İçerik : Portakal, Şeftali, Limon, Alkol

adını en çok duyduğunuz kokteyllerden biri sex on the beach’in aromasından oluşuyor içim sırasında gelen tat ise alkollü meyvemsi tatlar. Bu tatları sevenler için en iyi nargile aroması budur diyebiliriz.

4. Starbuzz – Royal Grape

Tütün özellikle üzüm aroması olarak oldukça başarılı bir tütün. Ayrıca üzüme göre farklı kendine has bir aroması var.

5. Starbuzz – Pirate Cave’s

 • İçerik : Misket limonlu margarita

Kutuyu açtığınızda sizi yeşil limon ve kola karışımına benzer bir koku karşılıyor. Bununla birlikte Ağırlıklı olarak misket limonlu kokteyl tadı hissediliyor. Ayrıca kola hissi de arka plandaki kokteyl tadından geliyor.

Genel Kültür kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak En İyi Nargile Tütünleri yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.9/5 - (310 Oy)
Yorum yapın