Ana Sayfa » Genel Kültür » Khabib Nurmagomedov Serveti – Hiç Yenildi mi?

Khabib Nurmagomedov Serveti – Hiç Yenildi mi?

Khabib Nurmagomedov serveti kadar başarıları ve medyatik yapısıyla da dikkat çekiyor. Özellikle İrlandalı dövüşçü Conor McGregor ile olan mücadelesi sonrasında da fazlasıyla geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştı. İrlandalı ile olan karşılaşmayı kazanması ve konuyla ilgili olan demeçleri dahilinde de fazlasıyla yaygın olarak tanınan isimlerden bir tanesi haline gelmişti.

Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor’u yendikten sonraki dönemde Dünya genelinde fazlasıyla konuşulan bir isim haline gelmiştir. Rusya adına ringe çıkan Dağıstan doğumlu UFC sporcusudur.

Khabib Nurmagomedov, toplamda 26 karşılaşmaya çıkmıştır. Ayrıca çıktığı tüm karşılaşmalardan galibiyetle ayrılması da dikkat çeken konular arasında yer almıştır. Müslüman UFC dövüşçüsü Khabib Nurmagomedov, özellikle sosyal medyada bir hayli etkileşim alan isimler arasında da dikkat çekmektedir. Bu Doğrultuda da UFC tarihinde son derecede dikkat çeken isimlerden bir tanesi olmasıyla birlikte hakkında var olan bilgileri edinmek isteyenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Khabib Nurmagomedov Kimdir?

Khabib Nurmagomedov Kimdir?
Khabib Nurmagomedov Kimdir?

Başarılı sporcu Khabib Nurmagomedov hakkında pek çok bilgiye ulaşmak söz konusudur. Bununla beraber Khabib Nurmagomedov kimdir gibi bir soru da genel olarak gündeme gelmektedir. Bu doğrultuda da pek çok hususu öğrenmek genel olarak mümkündür.

Khabib Nurmagomedov, 1988 yılında Dağıstan’da dünyaya gelmiştir. 3 çocuklu bir ailenin ortancasıdır. Dağıstanlı pek çok çocukta olduğu gibi küçük yaşından itibaren güreşle ilgilenmiştir. Kendisi evlidir ve bir çocuk sahibidir. Rusya Ligi’nde de Anzhi takımının taraftarıdır. Müslüman olmasının yanı sıra Türkiye Ligi’nde de Galatasaray’ı destekleyen bir isimdir.

Khabib Nurmagomedov, 12 yaşında güreş, 15 yaşında judo ve 17 yaşında Sambo ile ilgilenmeye başladı. Babası da Sambo eğitimi veren bir isimdir. Khabib Nurmagomedov, kendi babası tarafından yetiştirilen bir sporcudur.

Khabib Nurmagomedov, MMA kapsamındaki ilk karşılaşmasına 13 Eylül 2008 tarihinde çıktı. Ayrıca ilk karşılaşmasından da galibiyetle ayrılmayı bildi. Öte yandan 2008 yılında çıktığı 3 karşılaşmayı da yenilgisiz bir biçimde tamamladı.

2008 yılındaki başarısıyla beraber Khabib Nurmagomedov ismi tüm Rusya tarafından tanınır hale geldi. Öte yandan ünlü isim 2011 yılına kadar Rusya ve Ukrayna genelinde dövüştü. Çıktığı 16 karşılaşmanın tamamını kazandıktan sonra ABD tarafından da dikkat çeken bir isim haline geldi.

Khabib Nurmagomedov, 2012 yılında UFC’de yer almaya başladı. Buradaki ilk maçında da Kamal Shalorus ile karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmasını da kazanarak şöhretini bu ülkeye de taşıdı. 2013 yılındaki Thiago Tavarez’i 2 dakikada nakavt ile mağlup etmesi de son derecede dikkat çeken bir konumda olmasını destekledi. Ayrıca aynı sene Rafael Dos Anjos ile karşı karşıya gelmesinden dolayı da bu karşılaşmayla da dikkat çekti.

Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor ile karşılaşarak UFC Hafif Siklet Şampiyonu unvanını elinde bulundurmaya başladı. BU süreçte de son derecede dikkat çeken ve özellikle Müslüman dünyasında öne çıkan isimlerden bir tanesi haline geldi.

Khabib Nurmagomedov Serveti 🌟

Khabib Nurmagomedov, kariyeri ve başarılarıyla son derecede ilgi gören bir isimdir. Ayrıca yeni dövüşçüler yetiştirmesi de son derecede etkin olan konular arasında yer almaktadır. Bununla beraber UFC tarihinde en iyi sporculardan bir tanesi olması da Khabib Nurmagomedov isminin gelişimi konusunda öne çıkmakta olan bir konudur. Son zamanlarda oldukça merak edilen Khabib Nurmagomedov Serveti hakkında kesin bir bilgi yoktur. Fakat 300 milyon dolardan fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Khabib Ne Kadar Para Kazandı?

Conor Mcgregor’u yendikten sonra birçok kişi Khabib Ne Kadar Para Kazandı? Sorusunu sormaktadır. Fakat toplam ne kadar kazandığı hakkında bilgi yoktur. Dövüştüğü son maçtan 60 milyon dolar kazanan Khabib’in mal varlığının 300 milyon dolar ile 600 milyon dolar olduğu tahmin edilmektedir.

Khabib Nurmagomedov Nereli?

Khabib Nurmagomedov, başarıları ve Müslüman oluşuyla da dikkat çeken isimlerden bir tanesidir. Dağıstan asıllı Rus dövüşçü Khabib Nurmagomedov hakkında pek çok soruya dair yanıt aranmaktadır. Bununla beraber ünlü isme dair pek çok soru da gündeme gelmektedir. Hakkında var olan bilgiler ışığında başarılı sporcuya dair pek çok husus aydınlanmaktadır. Böylece Khabib Nurmagomedov Nereli? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Khabib Nurmagomedov Eşi

Khabib Nurmagomedov eşi Patimat Nurmagomedova‘dır. İkisi genç yaşta tanışıp evlenmiştir ve birlikte üç çocukları vardır. Patimat Nurmagomedova, Khabib’in kariyerindeki başarısında önemli bir rol oynamıştır ve ona daima destek olmuştur. Khabib, kendisi hakkında konuşurken eşinin kendisi için çok önemli bir kişi olduğunu ve onun desteği olmadan bugünlere gelemeyeceğini söylemiştir. Ancak, Patimat Nurmagomedova, Khabib’in özel hayatıyla ilgili olarak kamuya çok fazla bilgi vermek istemeyen birisi ve genellikle düşük profil tutmaktadır.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Khabib Nurmagomedov serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın