Ana Sayfa » Genel Kültür » Toyota Auris Otomatik Vites Yorumları – Çok Az Yakar

Toyota Auris Otomatik Vites Yorumları – Çok Az Yakar

Toyota Auris otomatik vites yorumları ile milyonlarca kişinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Aracın en önemli özelliklerinden en ince ayrıntılarına kadar pek çok detay hakkında yorum yapılabiliyor. Bu yorumlar da yakın gelecekte arabayı almayı düşünen kişiler tarafından okunduğu için fikir sahibi olunabiliyor. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Toyota Auris 1.6 Otomatik Vites Yorumları

Toyota Auris 1.6 Otomatik Vites Yorumları
Toyota Auris 1.6 Otomatik Vites Yorumları

Öncelikle şunu belirtelim ki Toyota Auris otomobil severler arasında oldukça popüler bir seçenek olarak görülüyor. Arabanın geniş iç yapısı, konforlu sürüşü ve yakıt verimliliği, sürücüler tarafından beğeniliyor. Otomatik vitesi, sürücülerin trafiğin yoğun olduğu durumlarda rahat bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlıyor. Auris’in otomatik vites sistemi hızlı ve sorunsuz bir şekilde vites değiştirebiliyor. Motor sesi iç mekânda minimum seviyede tutulduğu için sessiz bir sürüş sunuyor. Ayrıca Auris’in otomatik vitesli versiyonu manuel vitesli versiyonuna göre daha yüksek bir yakıt verimliliği sunuyor.

Toyota Auris 1.4 d-4d Otomatik Yorumlar

Toyota Auris 1.4 D-4D Otomatik, kullanıcılar arasında genellikle olumlu değerlendirmeler almış bir otomobil modelidir. Auris’in özellikleri ve performansı, kullanıcıların dikkatini çeken unsurlardır.

Birçok kullanıcı, Auris’in yakıt verimliliğinden ve düşük yakıt tüketiminden memnun kaldığını belirtir. Dizel motoru, uzun yolculuklarda ekonomik bir sürüş sağlar. Ayrıca, otomatik şanzımanın vites geçişleri pürüzsüz ve hızlı olduğu için sürüş deneyimi daha keyifli hale gelir. İşte Toyota Auris 1.4 d-4d Otomatik Yorumları şu şekildedir:

 • 2013 model Toyota Auris kullanıyorum Japonlar bu işi yapıyor. Hiçbir zaman masraf çıkarmadı bana.
 • Konfor açısından çok iyi. Ayrıca yakıt olarak da yakmıyor gibi bir şey.
 • Herkese öneririm hızı da gayet iyi fiyat performans aracı. Günümüzde ki arabaların fiyatları düşünüldüğünde kesinlikle kaçırılmaması gereken bir araba.

Toyota Auris 1.6 Elegant Otomatik Vites Yorumlar

Auris 1.6 Elegant, 1.6 litrelik benzinli bir motora sahiptir. Motoru güçlüdür ve 132 beygir gücü üretir. Otomatik şanzıman ile birleştirildiğinde, sürüş deneyimi pürüzsüz ve keyifli olur. Araç hızlanmalarında ve yolculuklarda tatmin edici bir performans sunar. İşte Toyota Auris 1.6 Elegant Otomatik Vites Yorumlar şu şekildedir:

 • 2005 model Auris’i 17 yıl boyunca kullandım, eğer model yükseltmeyi düşünmeseydim kesinlikle bu araçla devam ederdim. Hiçbir sorunu yoktu.
 • 2015 Auris premium makyajlı kasasını 2 yıldır kullanıyorum, virajlara süper ötesi rahat giriyorum.
 • 2013 model arabamla rahatlıkla her yere seyahat edebileceğim güvenebileceği m bir araç rahatlığı güven verişi yakıt tasarrufu ile çok memnunum.

Toyota Auris Otomatik Ne Kadar Yakar?

Toyota Auris otomatik ne kadar yakar diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Bir aracın ne kadar yaktığını anlayabilmek için bir süre boyunca aracı kullanmak gerekiyor. Bu durumda doğrudan net bir veri elde etmek mümkün hale gelir. Fakat her araç modeli için fabrika verileri paylaşılmaktadır. Bu veriler de yine gerçeğe en yakın veriler olarak paylaşılır. Ancak fabrika tarafından paylaşılan verilerin ideal koşulları kapsadığını unutmamak gerekir. Zira bir aracın ne kadar yakıt tükettiğini anlayabilmek için; aracın durumu, yol durumu, hava durumu, sürüş tekniği, aracın içindeki yük gibi etkenler vardır.

Bu etkenler yakıt tüketimi konusunda belirleyici unsurlar sunduğu için en ideal koşulları söyleyen fabrika verileriyle bire bir şekilde uyuşmayabilir. Yine de bir aracı almadan önce fabrika verilerine bakmak doğru olacaktır. Toyota Auris’in otomatik vitesli modeli için fabrika tarafından paylaşılan verilere göre yakıt tüketimi 100 kilometre için 5 ila 6 litre kadardır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Arabanın Ön Kaputunda Neler Var? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2010 Auris Otomatik Kaç Vites?

Son zamanlarda 2010 Auris otomatik kaç vites diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 2010 yılında piyasaya sürülen Auris’in otomatik vitesli modeli 5 ileri viteslidir. Bunun yanı sıra yine aynı yıl piyasaya sürülmüş olan 4 ileri vitesli Auris de vardır. Her ikisi de otomatik vitesli ve 2010 yılında piyasaya sürülmüştür. Bir aracın kaç vitese sahip olduğu pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında; motor tipi, donanımı, üretildiği ülke gibi benzersiz etmenler bulunabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Peugeot 3008 Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Toyota Auris Hangi Motor?

Toyota Auris hangi motor diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Her araçta olduğu gibi Toyota Auris’te de farklı konfigürasyonlar vardır. Yani Auris tek bir motor seçeneğiyle piyasaya sürülmemiştir. 2010 yılından günümüze kadar sürekli olarak yenilenen ve güncellenen Auris modelinde aşağıdaki motor seçenekleri vardır:

 • 1.4 litre benzinli motor
 • 1.6 litre benzinli motor
 • 1.8 litre benzinli motor
 • 1.4 litre dizel motor
 • 2.0 litre dizel motor

2012 Auris Kaç Vites?

2012 Auris kaç vites sorusu da yine araç sahibi olmak isteyenler tarafından sıkça merak ediliyor. Auris’in genellikle 2010 ve 2012 yılında ürettiği modeller tutuluyor. Bunun sebebininse görece daha retro ve uygun fiyatlı olmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. 2012 yılında piyasaya sürülen Auris 6 ileri manuel vites seçeneği bulunan şanzımanla çıkmıştır. Fakat yukarıda da söylendiği gibi aynı yıl 7 ileri vitese sahip bir Auris de piyasaya sürülmüştür. Yani araçların çeşitli özellikleri ülkelere ve motor tipine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple çeşitli detaylar için ilgili araç özelinde araştırma yapmakta fayda var.

Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Son olarak Toyota Auris otomatik vites yorumları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın