Ana Sayfa » Oyun » Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası – Sunucuya Bağlanamıyor

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası – Sunucuya Bağlanamıyor

Aternos kullanıcı adı doğrulanamadı hatası oyuncuların büyük bir kısmının yaşadığı problemlerden biri olarak görülür. Genellikle karşımıza çıkan Aternos’ta kullanıcı adı doğrulanamadı hatası, çözümü en basit hatalardan biridir. Bu nedenle yalnızca birkaç dakika içerisinde kullanıcı adını doğrulamak ve oyuna giriş yapabilmek mümkün hale gelir. Yazımız içerisinde sizlere bunlardan bahsedeceğiz.Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! 🌟

Aternos Sunucuya Bağlanamıyor Hatası

Aternos Sunucuya Bağlanamıyor Hatası
Aternos Sunucuya Bağlanamıyor Hatası

Sunucuya bağlanılamaması genellikle internet servis sağlayıcılardan kaynaklı problemler arasında yer alır. Bu nedenle Aternos sunucuya bağlanamıyor hatası alan kişilerin panik olmasına gerek yoktur. Minecraft oynayanların en sık karşılaştığı hatalardan biri Aternos’un sunucu ile olan bağlantısının kesilmesi ya da bağlanamamasıdır. Bunun için öncelikle kullanıcıların kendi ağlarını kontrol etmeleri gerekir. Wifi bağlantısını kapatıp yeniden açtıktan sonra sunucuya halen bağlanılamıyor ise çözüm basittir.

Aternos’un resmi internet sitesine giriş yaparak sunucu ayarları bölümünü açmak gerekir. Burada Aternos ile ilgili tüm ayarlamaların yapılabileceği ve çeşitli değişkenlerin bulunduğu bir pencere yer alacaktır. Aternos, tamamıyla özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kullanıcılar istedikleri herhangi bir ayarı sistem üzerinden rahatlıkla uygulayabilir. Aternos’un ayarlarından sunucuyu sıfırlamak ve bu sayede önbelleği ve çerezleri temizlemek mümkündür. Bu durum yüzde 99 oranında sunucuya bağlanılamıyor hatasının ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası alan kişiler aşağıdaki adımları izleyip uygulamadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan En İyi Minecraft Seed Kodları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Aternos’un resmi internet sitesine giriş yapınız.
  • Sol üst menüden sunucu ayarlarına giriş yapınız.
  • Korsan (Orijinal olmayan) seçeneği aktif hale getiriniz.
  • Sol üst menüden konsola giriniz.
  • Konsolda en alt satıra “reload” yazılır ve enter tuşlanır.

Sistem üzerinden kontroller saniyeler içerisinde tamamlanır ve ekrana yeşil bir ibare gelir. Bu, artık sunucuya giriş yapılabildiğinin ve kontrollerin tamamlandığının göstergesidir. Bu sayede oyuna giriş yapmak ve kullanıcı adı doğrulanamadı hatası ile bir daha karşılaşmamak mümkündür.

Minecraft Kullanıcı Adı Doğrulanamadı

Kullanıcı adının doğrulanamaması Minecraft’ın en sık rastlanan sorunları arasında yer alıyor. Minecraft kullanıcı adı doğrulanamadı hatasına ilişkin aramaların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Resmi kaynaklara göre bu hatayı en çok alan kitlenin Premium olmayan hesaplarla giriş yapmaya çalışan kişiler olduğu söylenmektedir. Minecraft, yalnızca ücretli sürüme sahip olan kişilerin oynayabileceği bir deneyim sunuyor. Bu nedenle Premium hesap satın alarak bu sorunu çözmek mümkün. Ancak bu durum bazen Premium hesaplarda da ortaya çıkabiliyor.

Minecraft sunucusunun hangi dosyada olduğunu bulduktan sonra dosyanın içerisine giriş yapılması gerekir. Dosya içerisinde “online-mode” adı verilen farklı bir dosya daha vardır. Bu dosyaya giriş yaparak bazı ayarlamalar yapılmaktadır. Açılan ekranda “true” olan her şeyi “false” ile değiştirmek gereklidir. Bu değişikliğin ardından dosyayı kaydettikten sonra önce cihazı sonra sunucuyu yeniden başlatarak oyuna giriş yapılır. Bu işlemin ardından oyun açıldıktan sonra kullanıcı adıyla ilgili herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bedava Minecraft Premium Hesaplar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ploudos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası

Minecraft genellikle sorunsuz ve birçok kişi için kusursuz bir altyapıya sahiptir. Fakat kurulan bazı mod ve eklentiler oyunun dinamiğini doğrudan etkilediği için bazı hatalarla karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Ploudos kullanıcı adı doğrulanamadı hatası alan kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bu hatayı alanlar genellikle kendi internet bağlantısından ya da cihazından şüphelense de durum aslında tam tersidir.

Öncelikle Minecraft kaynak dosyalarının üzerine bir eklenti ya da mod kurulup kurulmadığını kontrol etmek gerekir. Şayet oyunun dosyalarının içerisine bir mod kurulduysa modu kaldırıp oyuna yeniden giriş yapabilirsiniz. Fakat herhangi bir mod kurulmadıysa yapılması gereken tek şey sunucuyu “Online mode: Cracked” ayarlarıyla yeniden başlatmak ve giriş yapmaktır.

Oyun kategorimizdeki diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Son olarak Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Hatası yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımınız devamı gelecektir. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın