Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Zedprex Kullananlar Yorumları – Kullanıp İyileşenler – Kullanıcılar!

Zedprex Kullananlar Yorumları – Kullanıp İyileşenler – Kullanıcılar!

Zedprex Kullananlar Yorumları yazımız ile beraberiz. Zedprex kullanıp iyileşenler var mı? Özellikle Zedprex, beyindeki sinir hücrelerinin arasındaki iletimi ve ruhsal kontrolü sağlamaya yarayan bir ilaçtır. Takıntılı insanların tedavilerinde kullanılmaktadır. Yazımızın içerisinde zedprex ile zayiflayanlar, Zedprex kaç günde etki gösterir ve Zedprex kullananlar yorumları gibi konuları barındırır.

Zedprex 20 Mg Nedir?

Zedprex 20 Mg Nedir?, Piyasaya kapsül, 16 kapsül, 24 kapsül ya da 30 kapsüllük blisterlerde karton kutuda sunulmaktadır. Bu ilaç seçici serotonin geri alım inhibitörü antidepresan olarak bilinen ilaç grubuna dahildir.

Zedprex Ne İşe Yarar? 🌟

Öncelikle Zedprex Ne İşe Yarar bunu açıklayalım. Zedprex kapsül, beyinde salgılanan ve sinir hücreleri arasında iletimi ve ruh halinin kontrolünü sağlar. Serotonin adlı kimyasala etki ederek, serotoninin seviyesini normal hale getiriyor. Zedprex Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Bu ilaç yetişkinlerde aşağıdaki listede görülen hastalıkları tedavi etmek için kullanılır:

 • Majör depresyon
 • Takıntı hastalığı (OKB)
 • Aşırı yeme ve ardından kusarak çıkartma
 • Adet öncesi gerginlik gibi hastalıkların tedavilerinde kullanılır.

Zedprex Yan Etkileri Yorumlar

Tüm ilaçlar gibi, Zedprex Yan Etkileri de bu ilacın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde görülebilir.

 • Uykusuzluk
 • Baş ağrısı
 • İshal, mide bulantısı
 • Yorgunluk
 • Acıkmama, kilo kaybı
 • Sinirlilik, endişe
 • Huzursuzluk, konsantrasyon zayıflığı
 • Gergin hissetme

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. Alttaki Zedprex kullananların yorumları başlığımıza sizin yorumlarınızı da ekleyeceğiz.

Zedprex Kullananların Yorumları

Zedprex Kullananların Yorumları
Zedprex Kullananların Yorumları

İnsanlar Zedprex ilacını kullanmadan önce bu ilacı daha önceden kullanmış kişilerin tecrübelerini duymak isterler. Bu sayede ilaç hakkında fikir sahibi olabilirler. Acaba işe yarıyor mu? veya yan etkileri nasıldır? gibi sorulara cevap alabiliyorlar. Bizde Zedprex Kullananların Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 • İlaca başladığımda doktorum kekemeliğimin geçeceğini ve unutkanlık sorunumu çözeceğini söyledi. Takıntılı birisi olduğum için doktorum bu ilacı önerdi. Şimdilik iyi gidiyor.
 • Sevdiğim insandan ayrıldıktan sonra bunalıma girmiştim daha sonra doktorum bu ilacı önerdi. Artık daha iyiyim.
 • Bir aralar kullandığım antidepresan ilacıydı. İlaç o kadar hafif ki tam olarak ne işe yaradığını bir türlü anlayamadım
 • İki gündür kullandığım antidepresan ilacıdır. Şimdilik sadece halsizlik yapıyor ve kendimi sürekli uyurken buluyorum.

Yukarıda görüldüğü gibi Zedprex 20 mg kullananlar hakkında kişilerin yorumlarını derledik.

Ayrıca, benzer bir yazımız olan Metrin Krem Kullananlar ve Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Zedprex Şurup Kullananların Yorumları

Zedprex Şurup Kullananların Yorumları
Zedprex Şurup Kullananların Yorumları

Burada sizlere Zedprex Şurup Kullananların Yorumlarından bahsedeceğiz. Böylede ilaç hakkında ufak da olsa fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Neredeyse bir aydır kullandığım bir ilaç. Ayrılık sonrası, final dönemi gibi zor dönemlerimin yükünü hafifletti. Yan etki olarak taşikardi yaptı. Düşük olan tansiyonumu biraz artırdı.
 • Etkisini ne kadar hızlı gösterir bilmiyorum fakat 2 saat sonra sebepsiz gülme krizlerim falan tuttu.

Zedprex 20 MG Kullanıcı Yorumları

Özellikle Zedprex kullananlar, depresyondan çıktıklarını ve günlük hayatlarında daha mutlu ve huzurlu olduğunu söylemektedir. Tabi ki yan etkilerinden dolayı bazı insanlar hiç memnun değildir. Antidepresan olduğu için yan etkileri yaygın olarak görülebilmektedir. Bizim seçtiğimiz Zedprex 20 MG Kullanıcı Yorumları sizlerle:

“İlk defa kafamın içindeki kendimle kavgam bitti. Artık çok iyi hissediyorum. Kesinlikle iyi geliyor”

Buse Hanım

30 gündür kullandığım bir ilaç şu ana kadar hiçbir yan etki yaşamadım ve depresyondan çıktığımı söyleyebilirim.

Gamze Hanım

Kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum, 3 haftada 4 kilo verdim ve kendimi hala çok kötü hissediyorum.

Nermin Hanım

Zedprex Kullanıcı Yorumları

Zedprex, depresyon, anksiyete ve panik bozukluğu gibi psikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İlaç hakkında kullanıcı yorumları ise, ilacın etkileri ve yan etkileri hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir kaynak niteliğindedir. İşte Zedprex Kullanıcı Yorumları sizlerle:

 • Bu ilacı depresyon tedavisi için kullanmaya başladım ve sonuçlar gerçekten etkileyici. İlk birkaç gün hafif bir baş dönmesi yaşadım ama sonra vücudum ilaca uyum sağladı. Kendimi daha mutlu ve enerjik hissediyorum.
 • Zedprex’i anksiyete için kullanıyorum ve kesinlikle tavsiye ederim. İlk haftalarda bazı yan etkilerim oldu, ancak şimdi daha iyi hissediyorum. Daha az endişeliyim ve daha fazla sosyalleşiyorum.
 • Bu ilaç sayesinde panik ataklarımda büyük bir azalma fark ettim.

Zedprex Kullanıp İyileşenler

Zedprex Kullanıp İyileşenler
Zedprex Kullanıp İyileşenler

İlacı kullanmayı düşünen kişiler Zedprex Kullanıp İyileşenler ile ilgili bilgi almak istiyorlar. Acaba gerçekten iyileştiriyor mu kullanıcıların ağızlarından duymak istiyorlar. Yukarıda belirttiğimiz birkaç kullanıcı yorumları belki sizlere fikir sağlayabilir.

Ayrıca bu Zedprex muadili olan Prozac Kullananların Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Zedprex 20 Mg Kullananlar

Çeşitli ilaçlar belirli miktarlarda dozlarda üretilmektedir. Bunun sebebi ilaca ihtiyaç miktarı kişiden kişiye göre değişiklik göstermesidir. Doktorlarımız da bu durumu göze alarak reçete etmektedir. Şimdi sizlere yayın olarak eczanelerde de bulunan Zedprex 20 Mg Kullananlar arasından örnek vereceğiz:

 • 3 haftadır kullanıyorum, yorgunluk ve biraz sinir yaptığını söyleyebilirim. Buna hazırlıklı olun.
 • Bir süredir kendimi iyi hissetmiyordum. Bu ilacı sayın doktorum verdi ve bir miktar rahatladım.

Zedprex İle Zayıflayanlar

Öncelikle Zedprex İle Zayıflayanlar var mı diye sürekli merak ediliyor. İlacı kullananlarda bu süre boyunca ilacın yan etkileri sebebiyle iştahsızlık, acıkmama gibi durumlardan dolayı zayıflama görülebiliyor. Fakat bu sağlıklı bir zayıflama olarak söylenemez. Yanı Zedprex zayıflama ilacı olarak görülmemektedir. İlacı kullanmadan önce doktorunuza başvurmayı unutmayınız.

Dilerseniz Fulsac Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Zedprex İlacı Uyku Yapar Mı?

Sıkça sorulan Zedprex İlacı Uyku Yapar Mı? sorusuna cevap verelim. İlacı kullananların başlangıç dönemlerinde uyku saatlerini epey azaltmasına rağmen yine 2 hafta sonra kırmızı kan hücrelerini yükselterek uykulu hal, esneme haline sebebiyet vermektedir.

Zedprex Fiyat

Eczanelerde satılan Zedprex ilacının fiyatı yaklaşık olarak 72 TL’dir. Fiyatlar sürekli değişebilmektedir. Ayrıca ilacı alırken kutusunun açık olup olmadığına bakınız.

Zedprex Kullanan Arkadaşlar

Antidepresan bir ilaç olduğu için reçeteli olarak satılan Zedprex kesinlikle doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Ayrıca Zedprex Kullanan Arkadaşların yorumlarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte o yorumlardan birkaçı şu şekildedir:

 • Kesinlikle çok etkili bir ilaç, fakat bende biraz yan etki yaptı.
 • Arkadaşlar herkese tavsiye ederim. Bana da doktorum iyi ki önerdi.

Zedprex Kaç Günde Etki Eder?

Zedprex, aktif bileşeni olan sertralin sayesinde etki gösteren bir antidepresandır. Sertralin, beyindeki sinir hücrelerindeki serotonin seviyelerini artırarak depresyon, anksiyete bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk ve panik bozukluğu gibi psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılır. Bu ilaç genellikle 2 hafta bazen de daha uzun sürmektedir. Böylece Zedprex Kaç Günde Etki Eder? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Zedprex şurup kullananların yorumları ile alakalı bilgilendirici videoyu sizler ile paylaşıyoruz. Bu ilaç hakkında daha fazla bilgiye erişmek isterseniz izlemeyi unutmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Zedprex Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4/5 - (21 Oy)
“Zedprex Kullananlar Yorumları – Kullanıp İyileşenler – Kullanıcılar!” üzerine 15 yorum
 1. Bu ilacı doktor 13 yaşındaki kızıma verdi ilk şurup olarak kullandım sonra hap tedavisi başladı boyon kol ve bacaklarda titremeleri başladı İki aydır kullanmıyor ama halen titremeleri devam ediyor

  Cevapla
  • Merhaba aynı surup ve ilaç bizede verildi bu mesajımı görüp cevap yazabilir misiniz bilemiyorum surup bugün son gün ve yarın hap kullanmaya başlayacağız sizin durumunuza bir değişme veya gelişme oldumu tekrar doktorla görüşebildiniz mi

   Cevapla
 2. Çocuğumda boyun kol el ayaklarında titremelere sebeb oldu İki aydır kullanmıyor ama halen titremeleri devam ediyor

  Cevapla
 3. Sanki uyuşturucu kullanma gibi diş sıkma kusma baş ağrısı yapıyor 1 haftada maf etti beni…

  Cevapla
 4. Doktor bugün zedprex şurubu 8 yaşındaki kizima verdi sinir ve sosyalleşmesi icin basladik umarım iyi olur ama endişeliyim

  Cevapla
 5. Ben şurup olarak bu gun başladim bilmiyordu nasil olacağını .ilerleyen zamnlarda burdan bilgi veririm umarim.iyi gelir.asiri takıntılı ve kafaya takma sorunu yaşıyorum .şurup kullananlar bi cvp verebilirmi bana

  Cevapla
 6. Zedprex şurup kullandım ve bende akciğer tansiyon yüksekliği yaptı.bugun ilacı birakmami istedi doktor.iki ay sonra tekrar kalp eko su cektirecem. Bakalım ne olacak

  Cevapla
 7. Bir hafta önce kulanmaya başladım 3-4 gün iyidi fakat sonra son iki gündür esneme uyku hali iştahsızlık yaptı bu gün içmedim bıraktım panik atak için doktorum verdi ama iyi gelmedi tavsiye etmiyorum

  Cevapla
  • Ilk 2 haftada kafamda kaşıntı yaptı ,bitlendiğimi sandım. Sonra doktor degistirdi ama başka bir hastasına cok mutlu edecek seni dediğini duyunca devam ettim.2 gün kullanıp 1 gun ara verdim (ilaç elimde az kaldığı için.) bir ay bu şekilde kullandım ve bu süreçte büyük sıkıntıları sayesinde çok hafif atlattım ama her gun mutlaka öğlenden sonra uyumama sebep oluyordu inanılmaz enerjim tükeniyordu.2ay sonunda yeniden 2 kutu yazınca doktor her gun düzenli kullandım.Düzenli kullanımın 3.günü aşırı yorgunluk başladı,sonra iştahım gitti,yemek yeme isteğim yok oldu,sonra inanılmaz kalp çarpıntısı ve nefes darlığı ,tansiyonum zaten düşüktür 8-4 ten yukarı çıkmadı,2 hafta boyunca bana yaşattığı hasta güçsüz uykulu ,yorgun hal,nefes almak öyle zordu ki. Yani düzenli kullanımın 3.gününden 15.gününe kadar beni perişan etti.3 gündür kullanmıyorum kalp çarpıntım ve nefes darlığım gitti.Ama neden 2 ayın sonrasında yani 3.ayda düzenli 15 gün kullanımda böyle şeylere sebep oldu anlam veremiyorum.Oysa en kötü gunlerimin dostu oldu.Şimdi ilacı düşününce bile kalp atışım hızlanıyor 🙁

   Cevapla
 8. OKB için 15 yıl Lustral kullandım,öncesinde 50mg sonradan 200 mg kadar çıktı ama halâ OKB sorunum var,on beş gündür doktor tavsiyesiyle zedprex ile birlikte kullanıyorum,daha tam olarak sonuç alamadım ama sanki ufak ufak işe yarıyor gibi.bir ay sonra kontrole gidecem bakalım dr ne önerecek,bu arada zedprex in yan etkisi olduğunu düşündüğüm,uykusuzluk,özellikle baş derisinde kaşıntı, çok sık idrara çıkma,kısa süreli baş ağrısı gibi yan etkileri ilk günkü kadar görmüyorum,sonuç olarak doktor tavsiyesine uymak,bir anda ilacı bırakmamak ta gerekiyor,herkese geçmiş olsun.

  Cevapla
 9. ben daha bugün aldım bilmiyorum böbrek yetmezliğim var. ama eşimle gecinemiyorum bir türlü sıkıntı. sitres artık çok bunaldım. 3cocugum için. bu yola gitmeliyim bence

  Cevapla
Yorum yapın