Ana Sayfa » Oyun » LoL Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık – Çözüm Yolları!

LoL Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık – Çözüm Yolları!

LoL bilinmeyen bir hatayla karşılaştık konusu zaman zaman gündeme gelebiliyor. Bu durum oyuncuların uzun bir süre boyunca oyuna erişim sağlayamamasının nedenleri arasında yer alıyor. Bu sorunun farklı çözümleri olmakla beraber her biriyle de önemli ölçüde sonuç almak kesin olarak açığa çıkıyor. Milyonlarca kişi tarafından oynanan LoL oyununa bağlı olarak bu sorunun nedeni halen daha net bir biçimde bilinmiyor. Karşınıza LoL bilinmeyen bir hatayla karşılaştık lütfen biraz bekle, LoL sihirdar ayrıntıların bulunamadı veya Riot Games bilinmeyen bir hatayla karşılaştık gibi hatalar alıyorsanız yazımızdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Ancak yaygın bir biçimde olmasına karşın farklı çözüm imkanları da oyuncuların kullanımını destekleyen bir haldedir. Bu sorunun bazen oyun dosyalarıyla bazen de internet erişimiyle alakalı olduğundan bahsedilmektedir. Bununla beraber farklı metotları uygulamak da yeniden oyuna ulaşma açısından ön plandadır.

LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu
LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu

Öncelikle LoL Giriş Yaparken Beklenmeyen Bir Hata Oluştu şeklinde oyuncuların karşısına çıkan hataların sebebi birden fazla şey olabilmektedir. Böyle bir sorunla karşılaşan oyuncuların çözüm konusunda ne yapması gerektiğini yazımızın alt başlıklarında çeşitli yöntemler ile anlatıyoruz. Ancak bu hatanın bir çok sebebi olduğundan birden fazla çözümü sizler için bir araya getirdik.

LoL Oyun İstemcisinin ve Arkadaki Uygulamaların Kapatılması

League of Legends oyununa dair çözüm konusunda en güncel yöntem bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca LoL oyun istemcisinin ve arkadaki uygulamaların kapatılması noktasında da belirli aşamalardan geçmek gerekecektir. Bununla beraber oyunun yeniden çalışmaya başlaması gibi bir durum da söz konusu olacaktır.

 • Görev çubuğuna sağ tık yaptıktan sonra Görev Yöneticisi kısmını açmak gerekecektir.
 • Görev Yöneticisi açıldıktan sonra League of Legends kısmına sağ tıklayarak Görevi Sonlandır komutu vermek gerekecektir.
 • Ayrıca Görev Yöneticisi içerisinde RiotClientServices.exe, RiotClientUx.exe ve LeagueofLegends.exe dosyalarını sonlandırmak da gerekir.
 • Öte yandan bilgisayarı yoran diğer uygulamaları da buradan kapatarak League of Legends oyununu tekrardan çalıştırmak mümkün olacaktır.

Hextech Onarım Aracı

League of Legends’te yer alan sorunları çözme konusunda Riot Games Hextech onarım aracı ile de varlık göstermektedir. Bununla beraber LoL açılmama sorununu da doğrudan giderecek bir fayda sağlayacaktır.

 • League of Legends resmi sayfasına giderek Hextech indirme işlemini gerçekleştirmek.
 • Hextech içerisindeki Başla butonunu tıklamak
 • Sonrasında da uygulama tarama başlatacaktır.
 • Tarama işlemi bittikten sonra eksik dosyalar indirilecektir. Ayrıca saat güncellenecek, ağ ayarları güncellenecek ve grafikler de analiz edilecektir.
 • Tarama sonrasında da LoL kayıtlarını incelemek gerekecektir.

Bu işlemle beraber League of Legends oyunu yeniden açılacaktır. Ayrıca tamamen bilgisayar performansına uygun bir biçimde League of Legends deneyimini elde etmek mümkün olacaktır.

Ağ Ayarları ve DNS Değiştirme Yöntemi

LoL oynama konusunda sorun yaşama halinde ağ ayarları ve DNS değiştirme yöntemi de bu süreçte önemlidir. Ayrıca Hextech onarım aracıyla olduğu gibi bilgisayardan da bu ayarları değiştirmek gibi bir durum da mümkün olacaktır. Son derecede basit bir biçimde bu işlemleri tamamlamak da söz konusu olacaktır.

 • Denetim Masası uygulamasına giriş yapmak
 • Denetim Masası içerisinden Ağ ve İnternet seçeneğine giriş yapmak
 • Buradan Ağ ve Paylaşım Merkezi içerisindeki Ağ Durumunu ve Görevlerini Görüntüle seçeneğine tıklamak
 • Ethernet ya da Wi-Fi üzerine tıklayarak, Özellikler kısmına dahil olmak
 • Buradan da İnternet Protokolü Sürüm 4 kısmına giriş yapmak
 • Otomatik olarak IP adresi al seçeneğini tıklamak. Sonrasında da DNS sunucu adını otomatik al seçeneğini işaretleyerek onaylamak

LoL Silerek Tekrar Yüklemek

Her çözüm yolunu denedikten sonraki süreçte oyunu kaldırarak tekrardan yüklemek önemlidir. Bununla beraber LoL silerek tekrar yüklemek konusunda da harekete geçmek gerekecektir. Ancak bu işlemlere başlamadan önce mutlaka uzun bir zaman süreceğini ve ciddi bir kayıp olacağını bilmek de önemlidir.

Oyunu kaldırmanın iki basit yöntemi vardır. Hextech Onarım Aracı ve Denetim Masası bu konuda etkili bir fayda sağlayacaktır. Sonrasında da oyunu yeniden kurma işlemleri hemen başlayacaktır. Bununla beraber LoL oyununu yeniden oynamaya başlamak gibi bir durum da gündeme gelecektir.

Ayrıca oyun kategorimizdeki son yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, ana sayfaya dönmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Son olarak LoL Bilinmeyen Bir Hatayla Karşılaştık yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3/5 - (2 Oy)
Yorum yapın