Ana Sayfa » Oyun » Lol Seviye Ödülleri 2023 – Seviye Çerçeveleri

Lol Seviye Ödülleri 2023 – Seviye Çerçeveleri

Lol Seviye Ödülleri 2023 yazımız ile karşınızdayız. Özellikle son dönemin en popüler oyunlarının başında gelen League Of Legends oyununun şimdiye kadar sadece 30. seviyeye kadar ilerleyebiliyordunuz. Artık son birkaç yıldır bu sınır kalktı ve oyuncuların herhangi bir seviye sınırı kalmadı. Artık oyuncular oyunları oynadıkça tecrübe puanı kazanıyorlar ve de bu sayede sürekli olarak ödüller kazanıyorlar. Bu ödüllere yakından bakalım.

LoL Seviye Atlama Ödülleri nedir?🎮

Her League of Legends oyuncusu, yenileri ve eskileri için seviye atlama, oyun oynamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca dereceli maçlarda rekabet edebilmek için 30. seviyeye ihtiyacınız olmasının yanı sıra, hesabınızı yüksek seviyelere çıkarmak, faydalı olabilecek çok sayıda kozmetik ve oyun ödülünün kilidini açar. Bunun yanında bu ödüllere daha kısa sürede ulaşabilmeniz ve hesabınızı en hızlı şekilde seviye atlayabilmeniz için League of Legends’daki deneyim sisteminin ayrıntılarını anlamak önemlidir. Yine de, LoL Seviye atlama ödülleri, lol onur ödülleriyle karıştırılmamalıdır. Bunlar birbirinden çok farklı iki bağımsız sistemdir, birbirlerini tamamlarlar ama aynı şey değildirler. Özellikle sonraki makalede, Riot’un XP sistemini inceleyeceğiz, hesabınızı hızlı bir şekilde yükseltmenin en iyi yollarını açıklayacağız ve LoL’de yüksek seviyelere ulaştığınızda alacağınız ödülleri analiz edeceğiz.

Yazı Önerisi: Lol Urf Ne Zaman Gelecek

1-30. Seviyeden İtibaren Seviye Atlama

İlk olarak, hesabınızı seviyelendirmenin en ilginç yönü olduğu için seviye atlamadan elde ettiğiniz ödülleri ele alacağız. 1. sezondan 8. sezona kadar League of Legends’ın seviye sınırı 30’du ve bundan sonra sihirdarlar dereceli oyunlara katılabildiler. Oyunu oynamaya yeni başlayan sihirdarlar için eski seviye atlama sistemi biraz fazla sert olma sorunu yaşıyordu çünkü şampiyon ve rün sayfaları edinmek oldukça zordu. Bunun yanında bazı durumlarda, sihirdarlar 30. seviyeye ulaştıklarında dereceli oynamaya başlamak için yeterli şampiyon satın almayı zor buldular. Ayrıca, seviye atlama sıkıcıydı ve çok uzun sürdü, yeni oyuncuların çoğu sadece dereceli oynamak istedi. .

Önce Riot Games bu sorunu fark etti ve 8. sezon öncesi tesviye sistemlerini ve rün sistemlerini tamamen yenileyerek rünleri herkes için ücretsiz hale getirmenin yanı sıra şampiyonları daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirdiler. Ayrıca yeni oyuncuların artık eskisinden daha hızlı bir şekilde sihirdar büyülerinin ve şampiyonların kilidini açma şansı var. Ek olarak, şampiyon kapsülleri, ifadeler, totem görünümleri, rün sayfaları ve daha pek çok farklı ödülle 30. seviyeye kadar aldığınız ödülleri büyük ölçüde geliştirdiler.

30. Seviyeye Kadar Lol Ödülleri 2023

Hesabınızı seviye 30’a yükselttiğinizde alacağınız ödülleri kontrol edebileceğiniz bir tablo:   

SeviyeÖdülKilidi Açılan Özellik
1İyileştirme (Heal) ve Hayalet sihirdar büyülerine erişim, Co-op vs AI. Yeni oyuncular için ücretsiz şampiyonlar
2450 MÖ + Lux, Master Yi, MF, Darius veya Ahri’den birini seçinAlıştırma aracına erişim
3450 MÖ5v5 PVP’ye erişim
4450 MÖ Erişim ve Engel
5450 MÖHextech Oluşturma Aracına Erişim
6900 MÖBerrak Zihin Büyüsüne Erişim, ARAM’a Erişim
7900 MÖ + Poro Dostu ifadesi Flash (Sıçra) ve Teleport’a (Işınlanma) Erişim  
8900 MÖ + Rastgele totem görünümüVarsayılan rün sayfası
9900 MÖÇarp (Smite), Arındır’a erişim 
10900 MÖ   Özel rün sayfaları, 5v5 PVP taslağı, Öne çıkan oyun modları
11130 MÖ + 1350 MÖ şampiyonunun rastgele parçasıÜcretsiz şampiyon rotasyonu
12450 MÖ
13450 MÖ
14500 MÖ
154800 MÖ şampiyonunun rastgele parçasıGünün ilk görevine erişim
16500 MÖ
17500 MÖ
181350 MÖ şampiyonunun iki rastgele parçası
19600 MÖ
204800 MÖ şampiyonunun rastgele parçası + rastgele simge
21600 MÖ
223150 MÖ şampiyonu + 20 MÖ rastgele parçası
23725 MÖ
24725 MÖ
254800 MÖ şampiyonunun rastgele parçası + rastgele totem görünümü
26725 MÖ
27450 MÖ şampiyonunun rastgele parçası + 3150 MÖ şampiyonunun rastgele parçası
28725 MÖ
29450 MÖ şampiyonunun rastgele parçası + 3150 MÖ şampiyonunun rastgele parçası
30Şanlı şampiyon kapsülü, İlk sihirdar simgesi çerçevesiDereceli 5v5’e erişim

Lol Seviye Atlama Ödülleri

Seviye atlama sistemi yeniden yapılmadan önce, 30. seviyeye ulaşan sihirdarlar, hesabınızın seviyesini daha fazla yükseltemeyeceğiniz için XP puanlarını önemsemedi. Sezon öncesi 8’de Riot, seviye sınırını kaldırdı ve sihirdarlar hesaplarını sonsuza kadar yükseltebilirdi. Bu, esas olarak, 30. seviyeye ulaşan oyuncuların, dereceli ve çoğu deneyimli sihirdarın kullanamayacakları IP yığınları dışında herhangi bir oyun modunu oynamak için hiçbir ödüle sahip olmaması nedeniyle yapıldı. Riot Games, 30. seviyeye ulaştıktan sonra seviye atlama aşamalarına ulaştığınız için tatlı ödüller ekleyerek seviye atlama sürecini çok daha keyifli ve heyecanlı hale getirdi. Her seviyede bir Şampiyon kapsülü alacaksınız. Her on seviyede bir Glorious şampiyon kapsülü alacaksınız.

Yazı Önerisi: Lol İade Hakkı Alma

SeviyeifadeÖdüller
40Efsane 1 ifade
50Efsane 2 ifadeRastgele sihirdar simgesi/totem görünümü
75Efsane 3 ifadeRastgele sihirdar simgesi/totem görünümü
100Efsane 4 ifadeMuhteşem efsane koğuş görünümü
125Efsane 5 ifade
150Efsane 6 ifadeDeğerli taş (Cevher)
175Efsane 7 ifade
200Efsane 8 ifadeDeğerli taş (Cevher)
225Efsane 9 ifade
250Efsane 10 ifadeDeğerli taş (Cevher)

Genel olarak, 150. seviyeden başlayarak her 50 seviyede bir ve sonsuza kadar ölçeklenen bir Değerli Taş alacaksınız. İfadeler söz konusu olduğunda, her 25 seviyede bir, 500. seviyede biten benzersiz bir ifade alacaksınız. Ayrıca, sihirdar simgenizin etrafında hesabınızın seviyesine göre ölçeklenen bir prestij sınırı olacak.

Yeni Oyuncular İçin Günün İlk Kazancı Bonusu Ve Giriş Ödülleri

Makaleyi, seviye atlarken hayatınızı çok daha kolay hale getirecek günlük kazanma bonusunuzu toplamanız için bir ipucu ile kapatıyoruz. Günün ilk galibiyeti her 20 saatte bir hesabınıza eklenecek ve 400XP ve 50 BE ekliyor. 15. seviyede açılır ve bu görevi yapmak seviye atlama sürecinizi önemli ölçüde hızlandıracaktır. Ek olarak, yeni bir oyuncuysanız Riot Games, günlük olarak LoL oynadıkları için yeni sihirdarları ödüllendiren benzersiz bir günlük giriş ödül sistemi oluşturdu. Arka arkaya giriş yaparak şampiyon ve kostüm koleksiyonunuzu önemli ölçüde yükseltebilirsiniz.

İşte ödüller:

Giriş günüÖdülŞampiyon seçimi (birini seçersiniz)
1Nişancı şampiyonu + hextech sandığıTristana, Caitlyn, Ezreal
2Acımasız/savaşçı şampiyonu + 3 anahtar parçası (1 hextech anahtarı)Illaoi, Garen, Riven
3Büyücü şampiyonu + 3 günlük DP takviyesi + hextech sandığıZiggs, Marka, Morgana
4Kontrol şampiyonu + hextech anahtarıNami, Sona, Thresh
5Suikastçı şampiyonu + hextech sandığıEkko, Pençe, Fizz
66300 OL
7Deri parçası + OE500 OE + Waterloo Miss Fortune kaplaması

Lol 100. Seviye Ödülü

Genel olarak merak edilen sorulardan birisi de kritik olan 100. seviyede ne ödül kazanacağınız. İşte bu noktada da “Muhteşem efsane koğuş görünümü” ve de Efsane 4 ifadesi kazanacaksınız. Burada kazanacağınız kutuda daha fazla değeri olan kostüm ve şampiyonlar sizin için çıkacaktır.

Lol Takdir Ödülleri (3, 4 ve 5. Seviye Takdir Ödülleri)

Takdir sistemi oyunun son dönemlerinde oldukça popüler olan ve de bunun yanında ödüller kazandıran sistemdir. Bu sistemde diğer oyuncular tarafından verilen iyi lider, sakin kaldı veya iyi oyundu gibi ibareler sizin takdir seviyenizi artırmaktadır. Burada da 3, 4 ve 5. seviye ödüllerinde de çeşitli anahtarlar, kutular, totem görünümleri, şampiyon kristalleri gibi ödüller kazanmanız mümkün. Bu nedenle dikkat edin ve iyi davranın dönütü mükemmel olacaktır.

Lol Level Ödülleri

Oyuna yeni başlayan oyuncular için özellikle ilk leveller çok önemlidir. Çünkü 30 level’e kadar birçok ödülden yararlanacaksınız. Bu yüzden oyunu sık sık oynayarak XP kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu XP’ler sayesinde kısa sürede level atlayabilirsiniz. Kısacası ne kadar çok oyun oynarsanız o kadar çabuk seviye atlarsınız. İşte Lol Level Ödülleri şu şekildedir:

  • Seviye 1 ve 2‘de size özel kutu açmak için anahtar kazanabilirsiniz.
  • Seviye 4 = Kalıcı şampiyon(Brand)
  • Seviye 9 = Mavi Öz(810 Mavi Öz)
  • Seviye 10 = Kalıcı Şampiyon Kostümü
  • Seviye 15 = 4800’lük kristal sahibi olursunuz.
  • Seviye 23 ve seviye 24‘de 750 mavi öz verilir.
  • Seviye 30 = Görkemli özel bir şampiyon kostümü
  • Seviye 31 = Şampiyon kapsülü
  • 30. seviye olduktan sonra her 25 seviyede bir ifade verilir.
  • 200 seviye ödülleri olarak ise 2 şampiyon kristali + Cevher + Efsane 8

Lol Seviye Çerçeveleri 2023

Lol Seviye Çerçeveleri
Lol Seviye Çerçeveleri

Oyun oynadıkça kazanılan XP’ler sayesinde ödüllerden faydalanarak çerçeve sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden oyuna yeni gelen güncellemelerle birlikte her yeni bir seviye önceki seviyeden daha güzel çerçeve vermektedir. Özellikle Lol Seviye Çerçeveleri 2023‘ü merak eden oyuncular level atlayarak çerçevelerini değiştirebilirler. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Lol Rank Sistemi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lol 200 Level Ödülü

League Of Legends’de 200. seviyeye ulaştığınız zaman oyun size birçok ödül vermektedir. Fakat 200. seviyeye nasıl ulaşabiliriz. Bunun için sık sık oyunu oynamanız gerekmektedir. Bunun dışında XP takviyesi satın alarak çok fazla oyun oynamadan da seviye atlayabilirsiniz. Özellikle XP takviyesi satın alıp fazla oyun atan oyuncuların çok daha kısa sürede 200. seviyeye ulaştığını fark ettik. Çok fazla merak edilen Lol 200 Level Ödülü olarak 2 şampiyon kristali, Cevher ve Efsane 8 vermektedir.

Lol XP Kasma

League of Legends oynayarak maç başına XP kazanırsınız. Fakat bu XP’ler oldukça az olduğu için seviye atlamanız biraz zor olabilir. Bu yüzden Lol XP takviyesi nasıl kullanılır? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Sizde XP takviyesi satın alıp maç sonu galibiyet aldıktan sonra daha fazla XP kazanabilirsiniz. Böylece çok kısa sürede seviye atlarsınız.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Diğer oyun yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Oyun ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lol Seviye Ödülleri 2023 adlı yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

4.8/5 - (16 Oy)
“Lol Seviye Ödülleri 2023 – Seviye Çerçeveleri” üzerine 6 yorum
Yorum yapın