Lol Güncelleme Başarısız Hatası 2022

Lol Güncelleme Başarısız Hatası 2022 yazımız ile karşınızdayız. Lol’de oyuna girerken online bir oyun olmasından kaynaklı olarak sürekli güncelleme yapılmaktadır. Bunun yanında bu yamaların yapılması ve de güncel tutulması oyunun olmazsa olmazları arasındadır. Oyunun bu yama güncellemeleri sırasında çeşitli hatalar ile karşılaşması, bununla beraber de açılmaması çok olasıdır. Ayrıca Lol güncelleme başarısız gibi uyarılar alıyorsanız, mutlaka yazıyı okumalısınız ve ona göre önlem almalısınız.

Lol Güncelleme Hatası

Lol Güncelleme Hatası
Lol Güncelleme Hatası

League of Legends adlı oyunun yeni sürümünü yani güncellemesini yüklerken çeşitli sorunlar oluşmaktadır. Bu tarz sorunları çözerken aşağıdaki metotları kullanabilirsiniz. Fakat 2 adet kesin çözüm belirtmemizi isterseniz, birisi Lol’ü silip yeniden yüklemektedir. İkincisi de yama ekranında onar butonuna tıklamaktan geçiyor. Bu çözümlere gelmeden evvel aşağıdaki Lol Güncelleme Hatası problemini çözme yöntemlerine bakabilirsiniz.

Bununla beraber yazımıza benzer olan Lol sana özel mağaza ne zaman gelecek yazımızı da okuyabilirsiniz.

Lol Güncelleme Başarısız

Oyuna girmeden evvel yükleme esnasında çıkan problemleri 2 farklı yolla çözebilirsiniz. Bu yollar, Lolü yeniden yüklemek ve yamayı onarmaktan geçmektedir. Fakat bu 2 uzun çözüm yoluna gelmeden VPN indirerek de bu sorunu çözebilirsiniz. VPN’i etkinleştirdikten sonra oyunu açın ve güncelleştire tıklayın. Lol Güncelleme Başarısız sorununu çözmek için ideal yollar arasındadır.

Lol İstemci Güncellemesi

Biliyorsunuz ki oyuna girmeden evvel istemciye giriyorsunuz. Lol İstemci Güncellemesi oyun güncellemesinden ayrıdır. Ve oradaki oluşan bir hata oyuna girmenize mani oluyor olabilir. Bu nedenle aşağıdaki adımları takip ederek sizde sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Bunun yanında işlemleri gerçekleştirirken dikkatli olmalısınız.

 1. Bilgisayarınızdaki League of Legends klasörüne gidin.
 2. Veya C:\Riot Games\ League of Legends konumuna gidin.
 3. Şimdi “User.cfg” adlı bir dosya bulun.
 4. Şimdi, dosyaya sağ tıklayın ve açılır menüden ‘not defteri ile aç’ seçeneğini seçin.
 5. “LeagueClientOptIn = yes” yazan metni bulmalısınız, şimdi değeri “hayır” olarak değiştirin.
 6. Bundan sonra Ctrl+S tuşlarına basın ve not defterini kapatın.

Şimdi oyununuzu başlatın ve güncellemeyi deneyin. Güncellemeniz başlayacak. Hala bir sorun varsa, şebeke servis sağlayıcınızla ilgili bazı sorunlar olabilir. 

Bununla beraber yazımıza benzer olan Lol hepimiz birimiz için ne zaman gelecek yazımızı da okuyabilirsiniz.

Lol Patch Sorunu

Yama problemleri Lol’üm en yaygın sorunlarının başında gelmektedir. Direkt olarak oyuna girmediğimiz için farklı bir istemci üzerinden giriş sağlıyoruz. Daha sonra ayrı olarak oyunda güncelleme yapıyor. Bu güncellemeler esnasında çeşitli aksaklıklar çıkabiliyor. Bu da dosyalar arasındaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Lol Patch Sorununu gidermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. League of Legends klasörünü açın.
 2. Şimdi ‘Rad’ adlı başka bir klasöre gidin.
 3. Açılır listede ‘Projeler’ adlı bir klasörde arama yapın.
 4. Şimdi lolpatcher’a sağ tıklayın ve sürümlere tıklayın.
 5. Bundan sonra, adlarında sayılar bulunan dosya klasörünü seçin.
 6. Şimdi “Dağıt” ı tıklayın.
 7. Bu sizi “LoLPatcher.exe” uygulamasını bulacağınız dağıtım klasörüne götürecektir.
 8. Patcher’ı çalıştırmak için üzerine çift tıklayın.

Bu, oyununuzu güncelleyecektir ve artık oyununuzu herhangi bir aksaklık olmadan oynayabilirsiniz. 

Lol Güncelleme Başarısız Hatası 2022 yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Dilerseniz oyun kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın