Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Pankreoflat Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Pankreoflat Kullananlar Yorumları – Ne İşe Yarar?

Pankreoflat Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç hazımsızlık ve şişkinlik tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Pankreoflat tablet‘in içerisindeki etken madde pankreatin’dir. Bu madde ise yiyeceklerin sindirimine yardımcı olan bir sindirim enzimidir. Bir diğer etken madde ise dimetilpolisiloksan’dur. Bu da gazın kolay geçişini sağlamaktadır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Pankreoflat İlaç🟢

Pankreoflat hazımsızlık ve şişkinlik gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Sindirimi oldukça rahatlatır ve rahat bir şekilde yaşamanızı sağlar. Bunun yanında bağırsaktaki fazla gazın kolay geçişini sağlamaktadır. Eczanelerde tablet ve granül formunda bulunmaktadır. Pankreoflat nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Gyrex 25 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Pankreoflat Ne İşe Yarar?🔵

Pankreoflat Ne İşe Yarar?
Pankreoflat Ne İşe Yarar?

Pankreasın görevini yapmadığı zamanlarda sindirim enzimlerinin yerine konmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte sindirim sistemi bozukluklarına bağlı gaz şikayetlerinin iyi edilmesini sağlamaktadır. Fakat bu ilacı doktor kontrolünde kullanmanız gerekir. Son zamanlarda merak edilen Pankreoflat Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Pankreoflat Ne İçin Kullanılır?

Halk arasında pankreas enzim ilacı olarak da bilinen bu ilaç kronik pankreas iltihaplanması, pankreas kanseri ve pankreas ameliyatı sonrası ortaya çıkan enzim yokluğunu ortadan kaldırmak için kullanılır. Bununla birlikte Aerofaji tedavisinde ve hazımsızlık durumuna çok gelen bir ilaçtır. Pankreoflat Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Pankreoflat Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Pankreoflat Fiyat 47 TL‘dir. İlacı satın alırken lütfen kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Citol Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Pankreoflat Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler mevcuttur. Fakat bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayı bırakın ve en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Pankreoflat kullananlar nadiren de olsa bu ilacın yan etkilerinin görüldüğünü fakat hafif bir şekilde atlatıldığını belirtmişlerdir. İşte Pankreoflat Yan Etkileri şunlardır;

 • Baş ağrısı
 • Karın ağrısı
 • Öksürük
 • Kusma
 • İshal
 • Kilo verme

Pankreoflat Kullananlar Yorumları

Pankreoflat Kullananlar Yorumları bu ilaç ile ilgili genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Fakat bu yorumlarından bazılarını olumsuz olabilir. Çünkü yan etki gören kullanıcılar bu ilaçtan şikayetçidir.

Pankreoflat Kullananlar Yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 • Mide ve bağırsakta oluşan gaz problemleri için ve hazımsızlık durumunda kullanılan etkili bir ilaç. Kesinlikle tavsiye ederim. Kullanımı kolay baya da etkili.
 • Domuz ürünü içeren bir gaz giderici bu durum kafama yatmadı bende başka bir ilaç istedim doktorumdan.
 •  Zayıflatıyor ve iyi gaz gideriyor bu ilaç. Kapsül ve tek kullanımlık formları da var. Herhangi bir yan etki de görmedim.
 • Sindirim sistemi üzerinde iyi bir ilaç diyebilirim, bence doktorunuza sorun ona göre kullanın.

Pankreoflat Kabızlığa İyi Gelir mi?

Evet, Pankreoflat kabızlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, her kişinin vücut yapısı ve rahatsızlık durumu farklıdır, bu yüzden kabızlık tedavisi için en iyi yöntemi belirlemek için doktora başvurmanız önerilir. Böylece Pankreoflat Kabızlığa İyi Gelir mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Pankreoflat Yerine Ne Kullanılır?

Pankreoflat yerine, diğer kabızlık tedavisi için kullanılan ilaçlar şunlar olabilir:

 • Laksatifler (senkop oluşturan ajanlar)
 • Otapürler (su tutucular)
 • Osmotik laksatifler (su miktarını arttıran ajanlar)
 • Prokinetikler (bağırsak hareketlerini artıran ajanlar)

Her kişinin vücut yapısı ve rahatsızlık durumu farklıdır, bu yüzden doktora başvurarak en uygun tedaviyi belirlemelisiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Pankreoflat Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (21 Oy)
Yorum yapın