Ana Sayfa » Oyun » Minecraft Komut Bloğu Kodları – Tüm Kodlar Ve Detaylı Anlatım

Minecraft Komut Bloğu Kodları – Tüm Kodlar Ve Detaylı Anlatım

Minecraft Komut Bloğu Kodları yazımız ile beraberiz. Dünyanın en çok oynanan oyunlardan birisi olan Minecraft oyununda komut blokları ile pek çok şey yapılabiliyor. Bu yüzden sizlere komut bloğu komutları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer diğer oyun içeriklerimizi merak ediyorsanız ilgili bağlantıya tıklayarak başka yazılarımıza da ulaşabilirsiniz.

Minecraft Komut Bloğu Kodları

Minecraft Komut Bloğu Kodları ile ilgili en güzel olay ise yaptığınız bir yapının otomatikleşmesinde büyük katkı sağlamasıdır. Bu bloklar Minecraft’ta farklı mekanikler yaratmak için birebirdir. Bir Minecraft sunucusunda veya sizin kendi dünyanızda oluşturduğunuz işleri otomatikleştirmek için enteresan şeyler yapılması için özel bloklardır.

Oyuncular bu bloklar sayesinde oldukça yaratıcı ve bir o kadar da karmaşık işler yapabiliyorlar. Bu tamamen koyuncunun oyun bilgisine ve yaratıcılığına kalmıştır. Şimdi sizlere Minecraft komut bloğu kodları “Minecraft Bedrock Edition” için nasıl yapılıyor bundan bahsedelim. Şunu da unutmadan geçmeyelim. Komut bloklarını sadece sunucu yöneticileri oluşturabilir.

  • Dünyanızda ya da Bölge ayarlarınızdan hileleri aktif hale getirin.
  • Dünyanızda ya da Diyar ayarlarınızdan “Yaratıcı Modu” seçeneğini aktif hale getirin.
  • Sohbet kısmına “/give [kullanıcı adınız] command_block” yazınız.
  • Ardından komut bloğunu dilediğiniz yere yerleştiriniz.

Ayrıca, benzer bir yazımız olan Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu içeriğimize de bakabilirsiniz.

Komut bloğunu uygun bir yere koyduktan sonra yaratıcı modunu ve hileleri kapatabilirsiniz. Burada ise “Minecraft Java Edition” için nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

  1. Sunucunuzun dosyalarındaki “server.properties” dosyasına tıklayınız.
  2. “eneble-command-block=false” satırındaki “false” kısmını “true” yapınız.
  3. Sohbet kısmını açın ve “/give [kullanıcı adınız] minecraft:command_block” yazınız. Böylece kendinize bir komut bloğu gelecektir.
  4. Sohbet kısmına “/gamemode c” yazınız. Böylece yaratıcı modunuz açılmış olacaktır.
  5. Komut Bloğu’nu dilediğiniz bölgeye koyunuz.

İslemleriniz bittiğinde tekrar hayatta kalma moduna dönmek için “/gamemode s” yazabiliriniz.

Minecraft Command Block Kodları

Minecraft Command Block Kodları
Minecraft Command Block Kodları

Bu oyunda Minecraft Command Block Kodları ile çok ilginç yaratıcı şeyler yapılabiliyor. Minecraft sunucularındaki yöneticiler bu komut bloklarını kullanarak çeşitli şeyler yaratabiliyorlar. Şimdi yukarıdaki başlıklarda belirttiğimiz komut bloğu nasıl yapılır anladıysak, nasıl kullanılacağına gelebiliriz.

Komut bloğunu uygun bir yere koyduktan sonra onu kullanmak için bazı ayarları görebilirsiniz. Kızıl taş (Red Stone) sayesinde komut blokları daha da zengin bir hale gelebiliyor. Ancak içerisindeki ayarlarda “Redstone gerektirir” seçeneğinin aktif olması gerekiyor. Ayrıca, benzer bir yazımız olan En İyi Minecraft Büyüleri içeriğimize de bakabilirsiniz.

“Her zaman etkin” seçeneğini seçmek ise komutun ne olduğu fark etmeksizin çalışmasını sağlıyor. Hangi komutu yazıyor olursanız olun, “komut girişi” kısmına gider. Örneğin düşmanları öldürmek için komut bloğunu kullanabilirsiniz. Genellikle Minecraft’ta komut bloklarını kullanmak çok karmaşık oluyor. Fakat bu yazımızda sizlere komut bloğunu nasıl oluşturacağınız hakkında gerekli ve yeterli bilgiyi sizler vermiş olduk. Bu sayede sizde Minecraft Komut Bloğu Ev Kodu kullanarak evler yaratabileceksiniz.

Ayrıca, oyun kategorimizdeki son yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Komut bloğu kodları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Ayrıca, ana sayfaya dönmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
“Minecraft Komut Bloğu Kodları – Tüm Kodlar Ve Detaylı Anlatım” üzerine 2 yorum
Yorum yapın