Ana Sayfa » Maaşları » Ebrar Karakurt Maaş 2024 – Voleybolcu Maaşları

Ebrar Karakurt Maaş 2024 – Voleybolcu Maaşları

Ebrar Karakurt Maaş 2024 adlı yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Ebrar Karakurt maaşı ve diğer milli takım voleybolcu maaşları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Altyapı lisansına sahip oyuncular, teknik heyetin uygun görmesi halinde yeteneklerine göre profesyonel takımlara transfer olabiliyor.

Türkiye’nin ana liglerinde oynamak için Galatasaray, Fenerbahçe, Vakıfbank gibi takımlara gitmeniz gerekiyor. Voleybolcu, takımın belirlediği yıllık maaş alıyor. Maaşlarına ek olarak, başarılı vakalar için ek bir ikramiye alırlar. Sosyal medyada milyonlarca takipçi kazanan voleybolcular, influencer olarak da ek gelir elde edebilirler.

Ebrar Karakurt Ne Kadar Kazanıyor?

Ebrar Karakurt Ne Kadar Kazanıyor? U23 milli takımıyla şampiyonluk kazanan Ebrar Karakurt. Dünya Kupası’nda U18 milli takımına karşı “En İyi Smaçör” ödülünü aldı. 2018 yılında VakıfBank A takımına yükselen Karakurt, bir Kulüpler Dünya Kupası ve bir Türkiye Ligi şampiyonluğu kazandı. Mayıs 2021’de İtalya kadın voleybol ligi takımlarından Igor Gorgonzola, Novara’ya geçerek 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Milli takım voleybolcularının ise yılda 750.000 € ile 1.5 milyon € arasında kazandıkları, ayrıca takımlarından ve milli takımdan elde ettikleri gelirin olduğu söyleniyor. Ebrar Karakurt gibi ünlü voleybolcuların ise yılda bir milyon euro kazandığı söyleniyor.

Voleybolcu Maaşları

Voleybolcu Maaşları, takımları tarafından belirlenen bir maaş almalarına rağmen oyundaki performanslarına göre kazançları artmaktadır. Voleybolcuların maaşları giydikleri formaya göre artarken, oynadıkları mevkilere göre azalıp artıyor.

Voleybolcu Maaşları
Voleybolcu Maaşları

Amatör liglerde oynayan voleybolcular ortalama 5.000-15.000 TL kazanıyor. Bunun yanında Galatasaray, Fenerbahçe, Vakıfbank gibi takımlarda oynayan voleybolcuların maaşları 300-500 bin euro arasındadır. Avrupa Ligi’ne yükselen bir voleybolcunun maaşı en fazla 1,5 Euro’dur. Milli takımda oynayan voleybolcular yılda yaklaşık 750 bin ila 1,5 milyon euro kazanıyor. Bunun yanında kendi takımından ve milli takımdan gelir elde ediyor.

Zehra Güneş Maaşı

Türkiye’nin uzun zamandır yakından takip ettiği sporlardan biri olan voleybolda en çok konuşulan isimlerden biri olan Zehra Güneş 1999 doğumlu orta oyuncudur. 2018 FIVB Mil Ligi’nde ve 2019 Avrupa Kadınlar Şampiyonası’nda A takımı için bronz madalya kazanmıştır. Ayrıca Zehra Güneş, 2020 Tokyo Olimpiyatları eleme turnuvasını birinci bitirerek 2020 Tokyo Olimpiyatlarına bilet kazanan Filenin Sultanları takımında yer almış ve olimpiyatlara katılmıştır. Özellikle Küçük yaşarlarda Vakıfbank’ta voleybola başlayan başarılı milli orta oyuncumuz Zehra Güneş Maaşı‘nın yılda ortalama 1 milyon euro gibi bir rakam olduğu öne sürülüyor.

Aynı zamanda bir diğer yazımız olan Branşlara Göre Öğretmen Maaşları 2022 yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hande Baladın Maaşı

2019-2020 sezonunda Eczacıbaşı’na geri dönen Hande Baladın’ın maaşı kulübü tarafından gizli tutuluyor ve herhangi bir bilgi verilmiyor. Ancak profesyonel voleybolcular yılda 200.000 ila 1.5 milyon dolar kazanabiliyorlar. Alt liglerde oynayan voleybolcular ise ayda 5000 ile 15000 TL arasında kazanabilirler. Hande Baladın gibi kulüplerinden milyonlar kazanan voleybolcular, milli takımdan da ikramiye alıyor. Ancak ücret konusunda net bir bilgi yok çünkü milli takım teknik direktörü primi oyunculara dağıtıyor.

Aynı zamanda Maaşları kategorisindeki diğer yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de takip edebilirsiniz.

Ebrar Karakurt Maaş adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

3/5 - (2 Oy)
“Ebrar Karakurt Maaş 2024 – Voleybolcu Maaşları” üzerine bir yorum
Yorum yapın