Ana Sayfa » Maaşları » Makine Kimya Endüstrisi Maaşları 2024 – MKE Çalışma Saatleri

Makine Kimya Endüstrisi Maaşları 2024 – MKE Çalışma Saatleri

Makine Kimya Endüstrisi Maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Silah, mühimmat ve roket gruplarında çalışmalar yaparak üretime geçirmektedirler. Bünyesinde avukatlar, mühendisler, memurlar, teknikerler ve çocuk gelişimci gibi birçok personel çalıştırmaktadır. Ayrıca Meslek seçimini makine kimya endüstrisi olarak yapmak isteyen kişilerin en çok araştırma yaptığı konulardan biri bu mesleğin maaşlarıdır. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu

Makine Kimya Endüstri Kurumu (kısaca MKE) 15 Mart 1950 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü silah, mühimmat, roket gibi araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılamakla görevlidir. Savunma sanayi alanında faaliyet göstermekte olup Milli Savunma Bakanlığına bağlıdır. Bununla birlikte üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği ürün grupları şöyledir:

 1. Silah Grubu
 2. Mühimmat Grubu
 3. Roket Grubu
 4. Patlayıcı Maddeler
 5. Makine Ekipman
 6. Malzeme ile Kimya
 7. Piroteknik

MKE Çalışma Saatleri

Makine Kimya Endüstri kurumunda çalışan personeller kamu çalışanı olarak sayılmaktadır. Ayrıca Kamu çalışanı olarak sayıldıkları içinde çalışma saatleri sabah 07.30 ile akşam 17.00 saatleri arasındadır. Bununla birlikte Gerekli durumlarda mesaiye kalma durumları olduğunda esnek saatler geçerli olmaktadır.

Makine Kimya Endüstrisi Maaşları

Makine Kimya Endüstri kurumunda birden çok personel çalışmaktadır. Ayrıca MKE maaş bordrosu da buna göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda Personel kategorisine göre maaşlar şöyledir:

 • Memur Maaşı: 24.250 TL
 • Büro Personeli: 24.100 TL
 • Mühendis Maaşı: 55.850 TL
 • Uzman Maaşı: 45.500 TL
 • Tekniker Maaşı: 45.150 TL

Bir diğer yazımız olan Biyosistem Mühendisi Maaşları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MKE Medya Maaşları

MKE Medya Maaşları
MKE Medya Maaşları

Makine Kimya Endüstri Kurumu’nun sosyal medya ve resmi hesaplarını yönetmekte görevli olan kişi, her gün belirli saatlerde araştırmalarını yaparak verileri kontrol etmektedir.

 • MKE yeni maaşlar en düşük 31.150 TL’dir.

Ek primler ve ödemeler ile maaşları artmaktadır. Aynı zamanda yılın belirli zamanlarında ikramiye ücretleri de yatırılmaktadır.

MKE Çalışan Yorumları

Başvurum sonrası Mantık sınavına katıldım. 1 hafta kadar sonra Ankara Gazi Fişek fabrikasında teknik mülakata katıldım. Kumpas Mikrometre tarzı aletlerin kullanımı ile ilgili sorular soruldu. Hangi Mke fabrikasında çalışmak istediğim soruldu. Olumlu sonuçlandı.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Makine Kimya Endüstrisi Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

3.3/5 - (6 Oy)
Yorum yapın