Ana Sayfa » Rehber » Almanya’da Okullar Ne Zaman Tatil? – Almanya Tatil Günleri

Almanya’da Okullar Ne Zaman Tatil? – Almanya Tatil Günleri

Almanya’da Okullar Ne Zaman Tatil? ve Almanya Tatil Günleri yazımız ile sizlerleyiz. Almanya, Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biridir ve çoğu tatil günü Hristiyan veya Katolik kiliselerinin dini bayramlarına dayanmaktadır. Bizler de bu yazımızda Almanya’nın tüm tatil günlerini sizlerle paylaşacağız. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Almanya Tatil Günleri

Almanya Tatil Günleri
Almanya Tatil Günleri

Birçok kişi tarafından Almanya Tatil Günleri merak edilmektedir. Genellikle federal ve bölgesel olarak ayrılmaktadırlar. Federal tatiller, tüm ülkede kutlanan tatillerdir. Bölgesel tatiller ise sadece belirli eyaletlerde kutlanmaktadır. Aşağıda Almanya’da kutlanan federal tatillerin listesi bulunmaktadır:

 • Yeni Yıl Günü : 1 Ocak
 • İşçi Bayramı : 1 Mayıs
 • Birleşme Günü : 3 Ekim
 • Noel : 25-26 Aralık

Almanya Resmi Tatiller

Az önce bahsettiğimiz tatillerin yanı sıra, bazı eyaletler kendi bölgesel tatillerini de kutlarlar. Bölgesel tatiller, genellikle ilgili eyaletin tarih ve kültürüne bağlı olarak belirlenmektedir. Bu nedenle farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Fakat neredeyse tüm eyaletlerde kutlanan Almanya Resmi Tatiller listesi şu şekildedir:

 • Hıristiyan Bayramı : 6 Ocak
 • Kadınlar Günü : 8 Mart
 • Yeniden Birleşme Günü : 3 Ekim
 • Noel Öncesi Gün : 24 Aralık

Almanya’da Okullar Ne Zaman Tatil?

Almanya’da Okullar Ne Zaman Tatil? hususu birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Her eyalet farklı bir tatil takvimine sahiptir. Bu nedenle tatil zamanları da eyaletlere göre değişmektedir. Genellikle okulların tatil dönemleri, yaz tatili, kış tatili ve paskalya tatili olarak üç ana döneme ayrılmaktadır. Yani genellikle Almanya’daki bayramlar çerçevesindedir. Bununla birlikte, eyaletler arasındaki tatil dönemleri ve süreleri farklılık göstermektedir. Genel olarak okulların tatil dönemleri şu şekildedir:

 • Yarıyıl tatili: 6 Şubat – 11 Şubat
 • Paskalya tatili: 3 Nisan – 15 Nisan
 • Yaz tatili: 20 Temmuz – 2 Eylül

Ayrıca dilerseniz Almanya Araba Fiyatları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Almanya Yılbaşı Tatili

Almanya Yılbaşı Tatili
Almanya Yılbaşı Tatili

Almanya Yılbaşı Tatili genellikle 31 Aralık’ta başlar ve 1 Ocak’ta devam eder. Yani, yılbaşı gecesi kutlamaları 31 Aralık’ta gerçekleşir ve 1 Ocak’ta resmi bir tatil olarak kutlanır. Ancak, yılbaşı tatili her eyalette farklılık göstermektedir. Örneğin, bazı eyaletlerde yılbaşı tatili 2 Ocak’a kadar uzatılabilmektedir. Bu nedenle, Almanya Christmas Tatili için ne kadar süreceği konusunda kesin bir cevap vermek zordur ve her eyaletin kendi tatil takvimine bakmak gerekmektedir.

Avrupa’da Noel Tatili Kaç Gün?

Avrupa’da Noel tatili genellikle 24 Aralık Noeli ve 26 Aralık Hediyeleşme Günü dahil olmak üzere 2 gün sürmektedir. Ancak bazı ülkelerde, örneğin İngiltere’de, Noel tatili genellikle 25 Aralık’tan 1 Ocak’a kadar sürebilmektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde ise Noel tatili genellikle 24-26 Aralık arasında kısa bir tatil olarak kutlanmaktadır.

Almanya’da Noel Tatili Kaç Gün Sürer? sorusunu da birçok kişi merak etmektedir. Bazı Alman eyaletlerinde, tatilin uzatıldığı bir model uygulanmaktadır. Bu nedenle, Almanya’da Noel tatili süresi 2-16 gün arasında değişebilmektedir, ancak genellikle 2-3 gün sürmektedir.

Ayrıca dilerseniz Almanya Telefon Fiyatları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Almanya Paskalya Tatili

Çok popüler olan Almanya Paskalya Tatili, “Osterferien” olarak bilinmektedir. Her yıl değişen tarihlerde kutlanmaktadır fakat genellikle Nisan ayında gerçekleşmektedir. Okulların da tatil olması nedeniyle birçok aile, bu dönemde tatil yapmak ya da akrabalarını ziyaret etmek için fırsat bulmaktadır. Hatta resmi tatil olduğu için bazı işyerleri de tatil yapmaktadır. Her yıl Almanya Paskalya Tatili tarihi değişmektedir. Bu nedenle her yıl takvimlere bakmak önerilmektedir.

Son olarak Almanya Tatil Günleri ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Almanya’da Okullar Ne Zaman Tatil? yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın