Rocket League Ne Kadar İnternet Yer?

Rocket League Ne Kadar İnternet Yer yazımızla karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Psyonix bünyesinde geliştirilen ve yayınlanan Rocket League, oyun dünyasının en popüler oyunlarından biri! Aynı zamanda geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. 

Bir oyuncu Rocket League oynamaya başladığında bazen dalıp gidiyor. O kadar çok rekabete sahip olması akıllara bir çok soruyu beraberinde getiriyor. Bunların başında kısıtlı internet sorunu geliyor. Gerçekten sınırlı internetiniz varsa Rocket League oynamak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Rocket League Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi?

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz cidden az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için oldukça önemli olabilir. Bunun yanında Rocket League oynamaya başladığınızda internet harcama miktarı, oyunun süresine göre, girdiğiniz sunucunun stabil olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda Rocket League Ne Kadar İnternet HarcarRocket League Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda İnternet Kullanımı Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Rocket League Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Rocket League oyuncuları tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir. Piyasadaki diğer oyunlarla karşılaştırıldığında, Rocket League nispeten makul miktarda İnternet verisi kullanır (saatte yaklaşık 42 MB). 

Rocket League’de oyunlar ortalama olarak, saatte yaklaşık 30 ila 50 MB internet yer. Daha yüksek oyun ayarları ile oynamak istiyorsanız eğer, internet kullanımı artacaktır ancak genellikle saatte 65 MB’ın altında kalır. Listelemek gerekise eğer Rocket League Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

  • Düşük Oyun Ayarı: Saatte 30 – 50MB arası
  • Yüksek Oyun Ayarı : Saatte 50 – 65MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Lol En Pahalı Kostümler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rocket League Kaç Mb Yer?

Özellikle Rocket League kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

Günlük oyun süresiGünlük veri kullanımıHaftalık veri kullanımıAylık veri kullanımı
1 saat42 MB294 MB1,23 GB
2 saat84 MB588 MB2,46 GB
3 saat126 MB882 MB3,69 GB
4 saat168 MB1,14 GB4,92 GB
5 saat210 MB1,43 GB6.15 GB
6 saat252 MB1,72 GB7,38 GB
7 saat294 MB2.01 GB8,61 GB
Rocket League Ne Kadar İnternet Yer

Bu içeriğimize benzer olan Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rocket League Ne Kadar İnternet Harcar?

Rocket League Ne Kadar İnternet Harcar
Rocket League Ne Kadar İnternet Yer

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde oyun ne kadar uzun sürerse, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Rocket League Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek, kısıtlı internetiniz var ise dediklerimize kulak vermeniz sizin için önemli olabilir.

Eğer kısıtlı internetiniz var ise Rocket League veya başka bir çevrimiçi oyun oynarken, sağlam bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak en iyisidir. Böylece internet harcama miktarını azaltma şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Ancak bu seçeneği yapamıyorsanız eğer kısıtlı internetle oynadığınız Rocket League’deki her maç,  yaklaşık 3 ila 6 MB internet verisi tüketir.

Bir hafta boyunca her gün bir saat Rocket League oynarsanız, kullandığı toplam internet ise 290 MB civarında bir internet harcar. 

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Rocket League‘in İnternet Kullanımı Azaltma

Rocket League çok internet yiyor mu sorusu aklınızı kurcalıyorsa eğer artık Rocket League’in ne kadar veri kullandığına dair ufaktan bir bilgimiz olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise Rocket League internet kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Böylece daha az internet harcayarak oyunları oynayabilirsiniz. Kısacası bunları yaparak Rocket League İnternet Kullanımı Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile oyunlar oynayabilirsiniz.

  • Bir oyunda ne kadar çok oyuncu olursa, internet ağınızın diğer oyuncuların ağlarıyla paylaşması gereken çevrimiçi veriler o kadar fazla olur. Daha az veri kullanmanız gerekiyorsa, 3v3 veya 4v4 yerine 2v2 oyunları seçin.
  • Yüksek kare hızı, oyunu daha sık yeniler ve bu da daha hızlı çalışmasını sağlar. Daha düşük kare hızı size veri tasarrufu sağlar, 
  • Düzgün ve stabil bir internet kullanmanız oldukça önemli.
  • Otomatik güncelleştirmeleri kapatın.
  • Sınırsız hücresel veri paketi kullanabilirsiniz.
  • Son olarak oyun oynamak için stabil bir WiFi kullanın.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Rocket League Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın