Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar – Hıdırellez’de Ne Yapılır? Güncel!

Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar – Hıdırellez’de Ne Yapılır? Güncel!

Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Hıdırellez, Anadolu, Orta Doğu, Irak ,Suriye, Kırım, Azerbaycan ile Balkan ülkelerinde bayram olarak kutlanmaktadır. Her yıl 5-6 Mayıs tarihinde kutlanır. Aynı zamanda kutlama günlerinde bazı inançlar doğrultusunda dua edilmelidir. Ve o gün için belirtilen şeyler dua eden kişi tarafından yerine getirilmelidir.

Tüm dünya üzerinde büyük kutlamalar ile gerçekleşen bu bayramı mutlaka haberlerde de görebilirsiniz. İnsanlar ateş yakıp üstünden atlamaktadırlar. Hıdırellez’in bir geleneği haline gelmiş bir etkinliktir.

5 Mayıs Hıdırellez

İlk defa Hıdırellez kutlayacak olan kişiler için bu yazımızda yapmanız gerekenleri listeledik. Her yıl 5 Mayıs Hıdırellez kutlama tarihinde Hıdırellez’de dilek dileyenler dileklerinin yerine getirildiğine inanmaktadırlar. Biz de sizlere Hıdırellez’de yapılacaklar listesi oluşturduk ve bu tarih içerisinde Hıdırellez niyeti ile dileklerinizi dileyebilirsiniz.

Hıdırellez günü bazı yapılmaması gereken inançlar da yer almaktadır. Bunlardan bazıları:

  1. Ev temizlenmez.
  2. Dikiş dikilmez.
  3. Tarla sürülmez.
  4. Çamaşır yıkanmaz.
  5. Ağaç kesilmez.

Hıdırellez’de ne yapılır? Hıdırellez günü sabah erkenden dua edecek olan kişi tarafından pencereler açılmalıdır. Ve bereket, sağlık dualarını dua eden kişi okur. Bu inançlar doğrultusunda Hıdırellez günü kutlanır. Bununla birlikte bu bayram, günümüzde de Türkiye’de 5 mayıs günü birçok insan tarafından kutlanmaktadır.

Hıdırellez Dilek Kağıdı

Hıdırellez dilek dileme günü olarak geçer. Çünkü Hıdırellez günü, Hızır ve İlyas Peygamber’in yeryüzünde buluştukları gün olarak bilinmektedir. Ve bu nedenle kutlanmaktadır. Bu yüzden dualar Hıdırellez dilek kağıdı olarak bir kağıda yazdık. Ayrıca buna benzer bir yazımız olan Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua adlı yazımızı bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peki ya, Hıdırellez dilek kağıdı ne yapılır? Diye soracak olursanız. Dilekler yazıldıktan sonra bir gül ağacı bulunması gerekir. Gül ağacı bulun. Hıdırellezde nasıl dilek dilenir? Sorusunun cevabını liste halinde aşağıda paylaşıyoruz.

  • Dilekler yazılır.
  • Gül ağacı bulunur.
  • Gül ağacı altına gömülür veya üzerine asılır.
  • Ertesi gün üzerine çeşitli dilek, niyet yazılan kağıtlar açık olarak suya bırakılır.
  • Hıdırellez duası ile birlikte suya yavaşça bırakılmalıdır.

Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar Yorumlar

Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar Yorumlar
Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar Yorumlar

Kutlama gününde dileklerini dileyip yapılması gerekenleri yerine getirdikten sonra artık sıra beklemektedir. Dileklerinizin kabul olması için Allah’a dua etmekten başka bir çözümü yok maalesef. Aynı zamanda önceki yıllarda kutlanan Hıdırellez ile birlikte dilek dileyenlerden Hıdırellez dileği kabul olanlar Yorumlar sizler için derledik. Hıdırellez’de duası kabul olanlar şu şekilde yorum yapmışlar:

Ben ateşten atladım sonra toprağa taşlardan araba çizdim. 6 ay sürmedi çizdiğim araba benim oldu. İnanın imkânsızdı. Dilediğim gün. Kuruş yoktu yani..

Bende duyup yapmıştım. Bizim arsamız vardı. Üç katlı daire çizmiştim. sonra o sene arsaya karşılık üç daire aldık. Şans mıydı yoksa kabul mü oldu orasını bilmiyorum 🙂

Yalnız ben gül dibine falan gömmemiştim.. Balkona taslarla üç daire çizdim bide balkon demirine kırmızı kurdele gibi bir şey astım ve bir kaç dua okudum bir haftamı ne bozmadım hiç taşları öyle yapmıştım 🙂

Hıdırellez dilek duası kabul olanların yorumları bu şekildeydi. Öncelikle dualarınızın kabul olması için içten bir şekilde inanmanız gerekmektedir. Yorumlarda da görmüş olduğunuz insanlar, dileklerini o gün diliyorlar ve daha sonrasında beklemekten başka bir şey yapmıyorlar. Duaları ve dileklerinizi içten bir şekilde dile getirmeniz gerekiyor. İnanmadığınız hiçbir şeyin gerçekleşme olasılığının olmadığını bilmelisiniz.

Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar tarafında siz de olmak istiyorsanız belirtmiş olduğumuz maddeleri yerine getirmeniz gerekiyor. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgilinin Pişman Olup Araması İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hıdırellez Kısmet Duası

Bir sürü soru soru internet üzerinde sorulmaktadır. Hıdırellez duası nasıl yapılır? Sorularının cevapları bu yazımızda netleştiriyoruz. Öncelikle Hıdırellez duası için aşağıdaki duayı bir yere not alabilirsiniz veya okuyunuz. Ardından aşağıda Türkçe olarak yer alan duayı hıdırellez günü okumanızı öneririz.

Bin bir adım bir adım /Allah bir adım adım / Kerim kerem Allah /Başımda bir duman var yardım eyle ya Allah / La ilaha illallah muhammeden resullullah yetiş imdadıma hızır ile Allah birsin sen kulla mişersin biz gibi kulların yardımcısı sensin hızır deryada erdim murada amin.

Ekstra olarak Hıdırellez Kısmet duası diye bir şey yoktur. Bu yüzden kısmet isteyen kişiler dileklerini bir kağıda yazıp yerine getirilmesi gereken şeyleri yapmaları yeterlidir. Ayrıca Kısmet, para vb. ihtiyaçlarınızı dilek kağıdına yazmanızı tavsiye ederiz. Ardından Hıdırellez duasını okuyun.

Hıdırellez Dilekleri

Hıdırellez’de dilekler kabul olur mu? dersek bunun net bir cevabını bulamayız. Çünkü Hıdırellez dilekleri kabul olanlar da var her sene deneyenler de var. Bu sadece Allah ile sizin aranızda olan bir şey. Ayrıca siz inancınızı yitirmeden Allah ile iletişiminizi kurmaya çalışmalısınız. Dilekleri hemen kabul olanlar da var, uzun bir süre sonra kabul olanlar da var. Ayrıca henüz kabul olmayanlar da vardır.

Dileklerinizi bir kağıda yazıp dilemelisiniz. Aynı zamanda Hıdırellez tüm dileklerimizi dileyebileceğiniz, bazı özel günler gibi görülen bir özel gündür. Bununla birlikte bu özel günde doğru adımlarla ilerlemek istiyorsanız etrafınızda bu günü kutlayacak olan kişilerden yardım isteyebilirsiniz.

5 Mayıs günü fark edeceksiniz ki, Hıdırellez ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kutlanan bir gün olarak insanlar tarafından bilinen bir gün. Aynı zamanda bu gün etkinlik yapmak için de çok güzel olarak değerlendirilebilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte dileklerinizi yazabilirsiniz. Aynı zamanda birlikte bir gül ağacı bulup dileklerinizi oraya asabilirsiniz.

Hıdırellez’de Ateşten Atlamak

Hıdırellez’de ateş üzerinden atlamak Türkiye’de eğlence halinde yapılan bir etkinliktir. Genelde geceleri insanlar ateş yakıp ateşin üzerinden atlamaktadırlar. Bunun nedeni ise ateş üzerinden atlanıldığı zaman, insanlar hastalıklardan korunulacağına inanmaktadırlar. Dolayısıyla ateşli bir etkinlik vardır. Hıdırellez’in en yaygın ritüeli de budur. Bu etkinliğe de nevruz ateşi adı verilmiştir.

İsterseniz bizdekalmasin.com adresi aracılığıyla ana sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Diğer kategorimiz olan okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılar aşağıda yer almaktadır.

Hıdırellez Dileği Kabul Olanlar adlı yazımızın sonuna geldik. Ayrıca değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için lütfen bizi takip edin.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın