Ana Sayfa » Rehber » Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme İOS – Android

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme İOS – Android

Ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme İOS gibi konuları en basit ve en hızlı nasıl yapacağını öğrenmek de herkesin aradığı tipte bir durumdur. Bu işlemlerin hem Android hem de iOS işlettim sistemi genelinde kolay bir biçimde gelişecektir. Özellikle iOS cihazlarda meydana gelen bu problemin çözüm odaklı olarak gerçekleşmesi de kesin olarak ortaya çıkmaktadır. Uygulamaları tekrardan ana ekrana getirme işlemleri son derecede rahat bir biçimde tamamlanacaktır. Ekrandaki kısayollar telefondan kaldırılmasına karşın halen daha varlık gösterecektir. Telefonları yeniden eski haline çevirmek gibi bir konu da mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Bu hususta rahat bir biçimde sonuç almak gibi bir gelişme de her zaman ortaya çıkacak olan konular arasında da kalacaktır.

Uygulamaların silinmesinden sonra geri yüklemek Android işletim sistemi içerisinde de gelişecektir. Ayrıca uygulamaları tekrardan yüklemek gibi bir işlem kolayca gerçekleşecektir. Bunun için ilk aşamada uygulama mağazasını ziyaret etmekte fayda vardır. Telefonda yüklü olan uygulamalar Google Play Store içerisinde listeli halde olacaktır. Buradaki düzenleme kısmından da tekrardan uygulamayı ana ekrana taşımak gibi bir durum söz konusudur. Kullanım kolaylığı bu evrede de kendini gösterecek ve ana ekran içerisinde de yer alacaktır. Genel itibarıyla bu işleyiş son derecede kolay bir biçimde de sonuç veren türde olan bir durum olarak da varlık gösterecektir. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme İOS

Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlarda ana ekran düzenleme işlemleri aynı şekilde gelişecektir. Ayrıca iPhone ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme ios konusu dahilinde de App Store üzerinden hareket etmekte yarar vardır. Buradan silinen uygulamalar listesini açmak gibi bir konu da ortaya çıkacaktır. Listede cihaz içerisinde yer almış ve silinmiş olan uygulamalar yer alacaktır. Sonrasında da bu silinen uygulamalara tekrardan ulaşmak adına App Store kapsamında bir işleyiş gündemde olacaktır.

Önceden silinmiş olan uygulamaları iTunes ile geri getirmek pek de olası olan durumlardan bir tanesi olmayacaktır. Bununla beraber sadece App Store ile faaliyet göstermek de kesin bir sonuca ulaşmak da kolay bir biçimde gelişecek düzeyde kalacaktır.

iphone ana ekrandan kaldırılan uygulamaları geri getirme

Uygulamanın üzerine basıldıktan sonra – işaretine tıklanarak silinmesi durumunda tamamen kaybolması söz konusu olmayacaktır. Bununla beraber ana ekrandan silinen uygulamaları geri getirme iOS kapsamında hareket etmek mümkün olacak olan konular arasındadır. Ana ekrandan her ne kadar bu uygulamalar silinse bile App Store üzerinden yeniden kullanılacak hale gelecektir. Bununla beraber rahat bir biçimde bu şekilde sonuç almak gibi bir durum gelişecektir.

Kullanıcılar çok sayıda uygulamaya sahip oldukları anda ana ekrandan temizleme girişimde bulunacaktır. Tekrardan ihtiyaç duyduklarında App Store içerisinden bu tarz sonuçlara da genel olarak ulaşma imkanını elde edeceklerdir.

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme Android

Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme Android
Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme Android

Özellikle Android cihazlarda Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme Android için birkaç yolu vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 1. Google Play Store’u kontrol edin: Google Play Store’da yüklediğiniz uygulamaların bir listesi bulunur. Silinen uygulamalar burada listelenir ve yeniden yükleyebilirsiniz.
 2. Geri yükleme yazılımı kullanın: Bazı üçüncü parti geri yükleme yazılımları, silinen uygulamaları geri getirmenize yardımcı olabilmektedir. Bununla birlikte, bazı yazılımların telefonunuza zarar verebileceği için dikkatli olmanız gerekir.
 3. Google hesabınızı kontrol edin: Google hesabınız, cihazınıza yüklediğiniz tüm uygulamaların bir listesini tutar. Google hesabınıza giriş yaparak, daha önce yüklediğiniz uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.
 4. Üretici uygulamalarını kullanın: Bazı Android cihaz üreticileri, cihazınızda silinen uygulamaları geri getirmenize yardımcı olmak için özel uygulamalar sunabilmektedir.
 5. Yedekleme ve geri yükleme özelliğini kullanın: Android cihazlar, yerleşik yedekleme ve geri yükleme özelliğine sahiptir. Bu özellik, tüm uygulamalarınızı, verilerinizi ve ayarlarınızı yedekleyebilir ve istediğiniz zaman geri yükleyebilirsiniz.

Tavsiye Edilen İçerik: Messenger Silinen Mesajlar Geri Getirme

Xiaomi ana ekrandan silinen uygulamaları geri Getirme

Xiaomi cihazlarda silinen uygulamaları geri getirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Ana ekrandan “Settings” (Ayarlar) uygulamasını açın.
 2. Ayarlar ekranında “Apps” (Uygulamalar) seçeneğine tıklayın.
 3. “All Apps” (Tüm Uygulamalar) veya “Installed Apps” (Yüklü Uygulamalar) seçeneğine dokunun.
 4. Silinen uygulamayı bulmak için aşağı kaydırın veya arama çubuğunu kullanın.
 5. Silinen uygulamayı seçin ve “Enable” (Etkinleştir) düğmesine dokunun.
 6. Uygulama tekrar etkinleştirildiğinde, ana ekranda veya uygulama çekmecesinde yeniden görünmelidir.

Eğer uygulama silinmeden önce bir yedekleme almışsanız, “Mi Cloud” yedekleme özelliğini kullanarak uygulamayı geri yükleyebilirsiniz.

iPhone Silinen Uygulamaları Görme

iOS odaklı olarak silinen uygulamaları geri getirme seçeneği son derecede basit bir biçimde gelişecektir. Bununla beraber iPhone ana ekrandan kaldırılan uygulamaları geri getirme kapsamında da rahat bir biçimde sonuç almak gibi bir durum gelişme gösterecektir. Uygulamaların her birine rahat bir biçimde erişme gibi bir konu açığa çıkacaktır. Tamamen basit ve işlevsel bir biçimde sonuç almak isteyenler için bu uygulamayı faaliyete geçirmek sağlıklı olacaktır. Bu sayede de her bir kullanıcının var olan uygulamalara tekrardan ulaşmak gibi bir konuyu elde etmeleri muhtemeldir. Bu anlamda da gereken sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak, İOS cihazlarda ana ekrandan silinen bir uygulamayı geri getirmek ios oldukça kolaydır. App Store’da “Satın Aldıklarım” bölümünden daha önce indirdiğiniz uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, uygulamanın verilerini kaydettiyseniz, bir iCloud yedeklemesi yaparak veya iTunes’a bağlayarak da geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, iPhone Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme İOS konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Bunlar dışında Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme Android konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz o videoyu da izleyebilirsiniz.

Ayrıca, Ana Ekrandan Silinen Uygulamaları Geri Getirme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın