Ana Sayfa » Rehber » Instagram Takip Engeli Kaldırma – Engeli Süresi Ne Kadar?

Instagram Takip Engeli Kaldırma – Engeli Süresi Ne Kadar?

Instagram takip engeli kaldırma türünde bir durumu herkes merak etmektedir. Bu hususta farklı profiller tarafından engellenen kişilerin genel olarak bu soruna bir çözüm araması da son derecede gereklidir. Ayrıca Instagram mecrasında bu tip işlemleri gerçekleştirmek de son derecede basit bir halde kalacaktır. Özellikle Instagram kullanıcıları bu şekilde bir işleyişi elde etmek isteyenler adına da kolay bir süreç ortaya çıkacaktır.

Instagram ile kısıtlama sorunu yaşayan pek çok kullanıcı vardır. Bu hususta da kolay yoldan sonuç almak gibi bir durum gelişecektir. Sahte hesap açan ya da gerçek kullanıcıların bu anlamda sıkıntı yaşamaları son derecede normaldir. Özellikle bu yönde var olan işleyiş de kullanıcıların rahatlıkla gerçekleştireceği konumda olmaya da devam etmektedir. Takip işlemlerini sürekli olarak ve her bir profili kapsayan şekilde yapan bir konumdadır. Bu şekilde hareket edecek olan kişilerin Instagram tarafından kısıtlanması da son derecede doğaldır. Ayrıca Instagram bünyesinde bu işlemleri tekrar etmek de kısıtlamaların süresinin uzamasına neden olacaktır. Ancak kısıtlamalara rağmen halen daha bu uygulamalarda bulunanların sonrasında Instagram profiline ulaşmaları mümkün olmayacaktır. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram Takip Engeli Kaldırma 2023

Instagram, güvenlik odaklı olarak bazı yolları izliyor. Bununla beraber bazı profilleri de bot olarak algılayarak takip engeli durumunu yaratıyor. Bu anlamda da Instagram takip engeli kaldırma 2023 doğrultusunda da hareket etmek gerekecektir.

Instagram kapsamında takip engeli yaşayan kullanıcıların ilk olarak “Sorun Bildir” seçeneğine tıklamak gerekecektir. Bu durumda var olan olayı anlatmak ve Instagram yetkililerinin geri dönüşünü beklemek en önemli durumlar arasında kalacaktır. Ancak bu şekilde işlem yaptıktan beklemenin süresi de net olarak belirtilmemektedir.

 • Instagram uygulamasına giriş yapılmalıdır.
 • Ayarlar üzerinden Yardım sekmesi tıklanmalıdır.
 • Burada yer alan “Sorun Bildir” kısmına giriş yapılarak, var olan sorun hakkında bilgilendirme yapılmalıdır.
 • Bu hususta bir fikir belirtmek de süreci hızlandıracaktır.

Instagram içerisinde bu tip bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına birden fazla cihazdan giriş yapmamak son derecede önemlidir. Ayrıca günde fazla takipçi gelmesi ve takip edilecek kişilerde fazlasıyla abartıya düşülmesi de bu sorunu beraberinde getirecektir.

Instagram Takip Etme Engeli Kaldırma

Instagram tarafından belirlenen belirli bir davranışı tekrarladığınızda otomatik olarak uygulanmaktadır. Ayrıca engelin kaldırılması için belirli bir yöntem yoktur. Ancak alt kısımdaki yöntemleri Instagram Takip Etme Engeli Kaldırma için deneyebilirsiniz:

 1. Engelin nedenini öğrenin: İlk olarak, hesabınızın neden engellendiğini öğrenin. Bunun için Instagram’ın resmi web sitesindeki Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.
 2. Instagram’a itiraz edin: Engelin haksız olduğunu düşünüyorsanız, Instagram’a itiraz edin. Bu adım için, Instagram’ın resmi web sitesindeki “Hesabımı Kapatma, Kullanımımı Sınırlama veya Hesap İçeriğimi Kaldırma” sayfasına gidin ve talimatları izleyin.
 3. Hesabınızı temizleyin: Hesabınızın belirli bir nedenle engellendiğini düşünüyorsanız, bu nedenle ilgili tüm içeriği kaldırın.
 4. Spam yapmayın: Instagram’ın kurallarını ihlal eden herhangi bir davranıştan kaçının. Özellikle spam veya bot kullanımından kaçınarak hesabınızın tekrar engellenmesini önleyebilirsiniz.
 5. Destek ekibiyle iletişim kurun: Hesabınız hala engelli kalıyorsa, Instagram destek ekibiyle iletişime geçin. Bu adım için Instagram’ın resmi web sitesindeki “Destek” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İletişim bilgileri sayfasındaki formu doldurarak ya da Instagram destek ekibinin e-posta adresine yazarak iletişim kurabilirsiniz.

Bununla birlikte, Instagram kullanıcılarının takip etme engellerini önlemek için belirli davranışlardan kaçınmaları önerilir. Örneğin, aynı anda birden fazla hesap takip etmemek, hızlı bir şekilde takip etmekten kaçınmak ve sürekli olarak takip etmek yerine ara vermek gibi davranışlar takip etme engellerini önlemeye yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen İçerik: Messenger Silinen Mesajlar Geri Getirme

Instagram Takip Engeli Süresi Ne Kadardır?

Instagram Takip Engeli Süresi Ne Kadardır
Instagram Takip Engeli Süresi Ne Kadardır?

Özellikle Instagram takip engeli süresi, kullanıcının ne kadar sıklıkla takip etme gibi aktivitelerde bulunduğuna ve Instagram’ın belirli bir dönemdeki takip etme davranışlarını değerlendirdiği algoritmasına bağlı olarak değişmektedir.

Genellikle takip engeli 24 ile 48 saat arasında sürer, ancak daha ciddi durumlarda veya tekrarlanan ihlallerde süre daha uzun olabilmektedir. 1 hafta gibi. Bu nedenle, Instagram’ın kullanım koşullarına uygun davranmak ve takip etme gibi aktiviteleri aşırıya kaçmadan yapmak önemlidir.

Instagram 1 Hafta Engel Kaldırma

Özellikle Instagram 1 hafta Engel Kaldırma yöntemi arıyorsanız alt kısımdaki şeyleri denemek en mantıklısıdır.

 1. Engelin nedenini öğrenin: Instagram hesabınızın neden engellendiğini öğrenmek için Instagram’ın resmi web sitesindeki Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.
 2. İtiraz edin: Hesabınızın engellendiğini haksız buluyorsanız, Instagram’a itiraz edebilirsiniz.
 3. Hesabınızı temizleyin: Hesabınızın belirli bir nedenle engellendiğini düşünüyorsanız, bu nedenle ilgili tüm içeriği kaldırın.
 4. Spam yapmayın: Instagram’ın kurallarını ihlal eden herhangi bir davranıştan kaçının. Özellikle spam veya bot kullanımından kaçınarak hesabınızın tekrar engellenmesini önleyebilirsiniz.
 5. Destek ekibiyle iletişim kurun: Hesabınız hala engelli kalıyorsa, Instagram destek ekibiyle iletişime geçin.

Instagram Takip Engeli Yememek İçin


Instagram takip engeli genellikle belirli kuralları ihlal ettiğinizde ve aşırı takipçi veya takip isteği gönderdiğinizde ortaya çıkar. Bu engeli önlemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. Instagram’ın kurallarını öğrenin: Instagram’ın kurallarını öğrenerek, bu kuralları ihlal etmekten kaçınabilirsiniz.
 2. Takip limitlerini aşmayın: Instagram, belirli bir süre içinde aşırı takip isteği veya takipçi sayısını sınırlandırır. Bu sınırı aşmamak, takip engeli yaşamamanız için önemlidir.
 3. Doğal davranın: Takipçi veya takip isteklerini doğal bir şekilde yapın ve aşırıya kaçmayın. Instagram, bot veya spam gibi otomatik işlemleri tespit edebilir ve takip engeli uygulamaktadır.
 4. Belirli aralıklarla takip etme işlemi yapın: Takip etme işlemlerini belirli bir aralıkta yapın. Örneğin, her saatte yalnızca 10-15 kullanıcı takip edin.
 5. Hesabınızı doğrulayın: Hesabınızı doğrulayarak, takip etme işlemlerinde daha fazla güvenilir olursunuz ve takip engeli yaşama olasılığınız azalır.
 6. Takip ettiğiniz hesapları kontrol edin: Takip ettiğiniz hesapların kurallara uygun olduğundan emin olun. Uygunsuz veya spam içeren hesapları takip etmek, takip engeli yaşama olasılığınızı arttırmaktadır.

Instagram Takip ve Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram odaklı olarak takip ve beğeni engelini kaldırmak adına ne şekilde hareket edeceğini bilmek önemli olan konular arasındadır. Bununla beraber Instagram takip ve beğeni engeli nasıl kalkar gibi bir soru da açığa çıkacak olan konular arasındadır. Bu evrede özellikle yeni açılan hesapların beğeni ve takip limitlerinin düşük seviyede olduğunu bilmekte yarar vardır. Yeni hesaplar güven oluşturmadığından dolayı riskli bir biçimde adlandırılacaktır. Birkaç saat içerisinde çok sayıda beğeni, yorum ve takipçi durumunun gelişmesi riskli olacaktır. Spam olarak algılanmasından dolayı da Instagram hesaplarının ciddi bir zarar görmesi gibi bir gelişme oluşacaktır.

Uzun süreden beridir Instagram içerisinde var olan güvenilir hesaplar içerisinde beğeni ve takip etme limiti yüksek seviyede olacaktır. Ayrıca herhangi bir engelleme ya da kısıtlama durumu geliştiğinde de daha kısa sürede bu cezalar son bulacaktır. Bu süre Instagram hesapları arasında farklılık gösteren bir konu olsa da ortalama olarak 18 saat olarak belirtilmektedir.

Instagram tarafından konulan beğeni ve takipçi engelini beklemeden kaldırmak gibi bir durum söz konusu değildir. Yanlışlıkla gelişse bile herhangi bir yetkiliyi beklemek gerekecektir. Ancak hesabı geçici süreliğine dondurmak bunun için en etkili yöntemler arasında kalacaktır. Ancak yeni açılan hesaplar için de bu durum fayda sağlayacak bir halde kalmayabilir.

Sonuç

Sonuç olarak, Instagram takip engeli, kullanıcıların belirli kuralları ihlal etmesi veya aşırı takipçi/takip isteği göndermesi sonucunda ortaya çıkar. Takip engeli, belirli bir süre boyunca takip etme, takipçi kazanma ve beğeni işlemlerini sınırlar. Engelin kaldırılması için, kullanıcıların Instagram’ın kurallarını öğrenmeleri, doğal davranmaları, takip limitlerini aşmamaları, belirli aralıklarla takip etme işlemi yapmaları, hesaplarını doğrulamaları ve takip ettikleri hesapları kontrol etmeleri önerilmektedir.

Ayrıca, Instagram Takip Etme Engeli Kaldırma konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Bunlar dışında Instagram Takip Engeli Yememek İçin konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz o videoyu da izleyebilirsiniz.

Ayrıca, Instagram Takip Engeli Kaldırma yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın