Ana Sayfa » Rehber » Az Yakan Elektrikli Isıtıcı Tavsiye – En İyi Elektrikli Isıtıcılar

Az Yakan Elektrikli Isıtıcı Tavsiye – En İyi Elektrikli Isıtıcılar

Az Yakan Elektrikli Isıtıcı Tavsiye adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Hepimizin bildiği üzere artık elektrik ücretleri de artış gösterdi. Bu nedenle elektrik tasarrufundan dolayı ısınmak için farklı yöntemler denemeye başladık. Bu sadece elektrik faturalarıyla kalmamakla beraber aynı zamanda doğalgaz, su gibi diğer faturaların da artışını görmemiz mümkündür.

Tüketiciler artık en tasarruflu elektrikli ısıtıcı hangisi diyerek titiz bir araştırma ile beraber uyguna ısıtıcı aramaktadır. Bir ısıtıcı kış ayları için çok önemli bir araçtır. Çünkü artık doğalgaz fiyatları ve artan kombi fiyatlarından dolayı insanlar ısıtıcılara yönelmektedir. Biz de bu yazımızda az yakan ısıtıcı markaları hakkında bilgiler vereceğiz. Isıtıcı çeşitleri de vardır. Kimi markalar az yakarken kimi markalar tasarrufu görmeyip direkt olarak ısınma odaklı çalışmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar ekonomik ısıtıcı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

Günümüz ekonomisi bakımından artık her şey el yakacak derecede pahalılığa ulaşmıştır. Bu nedenle elektrik ücretleri de bi hayli artış göstermektedir. O halde bir ısıtıcı alırken az elektrik yakan ısıtıcı bakmakta fayda vardır. Siz de az elektrik yakan ısıtıcılar hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz diyebiliriz.

Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

En Tasarruflu Isıtıcı

En Tasarruflu Isıtıcı
En Tasarruflu Isıtıcı

Isıtıcıların artık neredeyse hepsi çok iyi kalitede diyebiliriz. Markalar ürettikleri ısıtıcılar sayesinde bir odayı çok kısa bir sürede ısıtabilmeyi sağlıyor. Fakat bazı ısıtıcılar fazla elektrik harcarken bazıları tasarruf yapmayı başarabiliyor. Bu nedenle en iyi elektrikli ısıtıcı seçimi yapmak gerekir. Elektrikli ısıtıcı tavsiye vermeden önce ısıtıcı boyutlarına göre fiyatlandırması da artmaktadır. Biz de aşağıdaki listede az elektrik harcayan ısıtıcı markalarından bir kaçını listeledik.

  • Kumtel Quartz Elektrikli Isıtıcı KS-2819
  • LX-2820 Mini Isıtıcı
  • CVS DN 2043 Atrika Isıtıcı
  • Luxell MVR-1800 Vertrio Isıtıcı
  • KUMTEL Çift Taraflı Isıtıcı 1800 W KS-2740

Yukarıda görmüş olduğunuz listede tasarruflu elektrikli ısıtıcılar yer almaktadır.

Ayrıca bu yazımıza benzer olan Elektrik Dükkan İsimleri yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tasarruflu Elektrikli Soba 

Elektrikli sobalar eski yıllardan beri evlerimizde kullandığımız bir ısıtma aracıdır. İsminin soba olması sizi yanıltmasın. Çünkü soba değil sadece elektrikli bir ısıtıcıdır. Elektrik tasarruflu ısıtıcı olarak bu tür ısıtıcıları tavsiye edebiliriz. Özellikle günümüzde öğrenci evlerinde tek oda ısıtmaları için kullanılan en iyi elektrikli sobalar arasında yer alır.

Herhangi bir kombi alıp tüm evi ısıtmaya çalışmaktansa bunun gibi tasarruflu elektrikli sobalar ile istediğiniz odayı elektrik yardımı ile ısıtabilirsiniz. Odanız yeterince ısındığında da fişi çekerek sıcaklığın keyfini çıkarabilirsiniz. Fişten çıkardığınız zaman da ekstra tasarruf sağlayacaksınız. Bunun gibi elektrikli soba markaları vardır. Bunlardan bir tanesi de Ufo markasıdır. Ufo markası günümüzde birçok evde bulunmaktadır. Hem ısıtma yönünden hem de tasarruf yönünden kullanıcılar tarafından onay kazanmıştır.

En İyi Elektrikli Isıtıcılar

En iyi ısıtıcı denildiğinde aklımıza iki özellik gelmelidir. Bunlar:

  1. Hızlı ısıtabilen ısıtıcı
  2. Az elektrik harcayan ısıtıcı

Olarak ikiye ayrılmaktadır. Kullanıcılar bu iki özellikli ısıtıcıları aramaktadır. Çünkü az yakmadığı sürece ısıtıcı kullanmanın bir tasarruf sağlayacağı söylenemez. Bu nedenle az yakan elektrikli ısıtıcı aranmaktadır. Isıtıcı markalarında öne gelen en az elektrik harcayan ısıtıcı olarak Kumtel markası da öne çıkmaktadır. Kumtel markasının da bir kaç modeli hem tasarruf sağlamaktadır hem de iyi ısınmanızı sağlayabilir.

Elektrik Sobası Ne Kadar Yakar

Günümüzde tasarruf yapabilmek için az yakan elektrikli ısıtıcılar kullanmaktayız. Fakat ne kadar tasarruf yaptığını kestiremeyebiliyoruz. İnternet üzerinde aranan en çok sorulardan bir tanesi de en az yakan elektrikli ısıtıcı ne kadar yaktığıdır. Bu sorunun cevabını öğrenebilmeniz için öncelikle kullanmış olduğunuz elektrik sobasının kaç watt harcadığıdır. Bu sayede ufak bir hesapla ne kadar yaktığını öğrenebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, Saatte 100 Watt yaktığını düşünelim. Isıtıcı ortalama 10 saat çalıştığında günde ise 1 kW yakar. Ayda ise toplamda 30 kW elektrik tüketecektir. kW fiyatı vergiler ile birlikte yaklaşık olarak 80 kuruşa denk gelmektedir. Buna göre 100 Watt elektrik sobası ne kadar yakar sorusunun cevabı da 24 TL olarak ortaya çıkmaktadır.

Aynı zamanda Rehber kategorisindeki diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Az Yakan Elektrikli Isıtıcı Tavsiye adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın