Ana Sayfa » Rehber » En İyi Matematik Uygulamaları

En İyi Matematik Uygulamaları

En İyi Matematik Uygulamaları yazımızla beraberiz. Matematik, ülkemizdeki öğrencilerin en çok önyargı oluşturduğu ve başarılı olma konusunda en çok sıkıntı yaşandığı derslerden bir tanesidir. Matematik hayatın bir parçasıdır ve eğitim öğretim hayatımızda ve günlük hayatımızın büyük bir bölümünde yer almaktadır. Bazen istemesek de karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle doğru sonuca ulaşma konusunda sıkıntıya düşen insanların (genelde öğrenci) da bir şekilde üstesinden gelmesi gerekiyor. Herkesin özel öğretmenlere ayıracak bütçesi olmayabilir. Bu sebeple matematik çözme uygulaması imdadınıza yetişecektir. Aşağıda bahsedilen derse yardımcı uygulamalar, matematikle aranızın düzelmesine yardımcı olabilir. Şimdi Android ve iOS için geliştirilmiş en iyi matematik uygulamaları hangileridir sizler için derledik.

Matematik Uygulamaları Nedir?

Dünyada çok sayıda matematik uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları çok tutulmuş ve kullanıcıya çok iyi hitap etmektedir. Matematik Uygulamaları Nedir? diyecek olursanız. Öğretmenlere her zaman ulaşılamayacağı için böyle uygulamalar teknolojinin hızla gelişmesiyle popüler olmaya başladı. Kullanıcılar yapamadıkları problemleri aşağıda belirttiğimiz uygulamaları ve benzerlerini kullanarak çözüme ulaşabiliyorlar. Bu sayede takıldıkları problemlerin önüne geçmiş oluyorlar.

Matematik Uygulamaları

Matematik Uygulamaları
Matematik Uygulamaları

Burada en popüler, en işe yarayan ve en iyi matematik uygulamaları hakkında sizlere bir derleme hazırladık. Ayrıca bu tarz uygulama yapma hevesiniz var ise Yazılıma Nereden Başlanır yazımızı da inceleyebilirsiniz.

1.Photomath

Photomath, birçok insan tarafından en iyi matematik uygulaması olarak kabul gören bir uygulamadır. Akıllı telefonunuzun kamerası ile soruyu tarayıp ardından adım adım sonuca ulaşıyorsunuz. Kullanması çok kolay olan uygulama sizi asla zorlamıyor. Yapamadığınız soruların tüm çeşitlerini çözmenize yardımcı olan faydalı bir programdır. Ayrıca hem iOS hem de Android için geliştirilmiş durumdadır.

2.Microsoft Math Solver

Microsoft Math Solver, gelişmiş bir yapay zeka destekli bir matematik problemi çözücü işlevini kullanıyor. Aritmetik, kalkülüs, trigonometri, cebir, istatistik ve birçok farklı konudaki problemlerin çözümüne yardımcı olur. Ekrana tıpkı kağıda yazar gibi problemleri yazarak veya kamera ile çözmek istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Matematiğin hemen hemen her alanında yardımı dokunacak Microsoft Math Solver’ı hem Android üzerinden hem de iOS üzerinden indirebilirsiniz.

3.Cymath

Cymath, matematik problemlerini adım adım çözmenize yardımcı olacak diğer bir benzer uygulamadır. İsterseniz soruyu uygulamaya yazın, isterseniz de telefon kamerası sayesinde mevcut soruyu taratıp uygulama üzerinden çözün. Denklem çözme, çarpanlara ayırma, logaritma, karmaşık sayılar, ikinci dereceden denklemler, trigonometri gibi denklem çözücü işlevlerini gayet iyi yapıyor. Matematiğin birçok alanını destekleyen uygulama, asimptot bulma, grafik oluşturma, kesişimler gibi zor konularda da kullanıcılarına yardımcı oluyor. En iyi matematik uygulamaları arasında yer alan Cymath’i hem Android üzerinden hem de iOS üzerinden indirebilirsiniz.

4.MalMath

MalMath, kullanımı çok basit bir matematik problemi çözücü uygulaması arayanlar içindir. Uygulamanın içerisinde integral, logaritma, cebir ve türev konularıyla ilgili soruları çözmenize olanak sağlıyor. MalMath problemin nasıl çözüleceğini adım adım ayrıntılı olarak anlatıyor. Aynı zamanda uygulama öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanabileceğiniz en iyi matematik çözücü uygulamalarından biri olan MalMath’i Android cihazlar için ve iOS cihazlar için ilgili yerlerden indirebilirsiniz.

5.Mathway

Mathway, dünyanın her yerindeki öğretmenlerle buluşturabilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde öğrenciler, matematik sorularının fotoğrafını çekip uygulamaya göndererek cevaplara ulaşabiliyorlar. Kısacası fotoğrafı çek cevabı bul veya fotoğrafla soru çözme gibi diyebiliriz. Diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi Mathway de kullanıcılara çoğu matematik sorularını çözme konusunda adım adım göstererek kullanıcının anlamasını sağlar. Uygulamayı Android ve iOS cihazları için ilgili yerlerden indirebilirsiniz.

6.Matematik Hileleri

Matematik Hileleri uygulaması adından da anlaşılacağı gibi matematikte bazı işlemleri daha kısa sürede ve hızlı yapmanızı sağlayacak püf noktaları gösteriyor. Böylece rakiplerinizin önüne geçme avantajını da yakalayabilirsiniz. Bu pratik çözümler, matematik sorularını klasik yöntemlerine göre çok daha kısa sürede çözmenizi sağlayacak. Matematik Hileleri uygulaması hem Android hem de iOS platformlarında mevcuttur.

7.CameraMath

CameraMath, matematik problemlerini kolay ve etkili şekilde çözen bir uygulamadır. Yapamadığınız sorunun fotoğrafını çekin ve uygulamaya yollayın daha sonra adım adım sonuca ulaşın. Uygulama forumlara benzer bir şekli ifade ediyor. Eğer çözemediğiniz bir soru olursa başkaları sizin sorunuza yardım edebiliyor. İnsanlarla iletişim için birazcık İngilizce bilgisi gerekebiliyor. Ayrıca CameraMath’i hem Android hem de iOS platformlarında bulabilirsiniz.

Denklem Çözücü

Eğer yukarıdaki uygulamalar ve onlara benzer uygulamalara erişemezseniz denklem çözücü siteler mevcuttur. Örneğin integral, logaritma, cebir ve türev, iki bilinmeyenli denklem çözücü, ikinci dereceden denklem çözücü, diferansiyel denklem çözücü gibi konuları bu sitelere giderek ilgili probleminizin çözümünü bulabilirsiniz.

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

En İyi Matematik Uygulamaları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın