Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Benzoxin Krem Kullananlar Yorumları

Benzoxin Krem Kullananlar Yorumları

Benzoxin Krem Kullananlar Yorumları ile genel olarak ilaçtan memnun kaldıklarını belirtmişlerdir. Benzoxin, doktor tavsiyesi ile ciltlerinde sivilce ya da akne gibi rahatsızlıkları olan hastalar tarafından kullanılmaktadır. En iyi akne ilaçlarından birisi olan Benzoxin krem olarak, doktor reçetesi ve sadece eczanelerde satılmaktadır. 

Ciltte oluşan enfeksiyonların tedavi sürecinde kullanılan Benzoxin krem, aynı zamanda içeriğinde yer alan etken maddeler sayesinde cildi hafif soyucu özelliğe de sahip bulunmaktadır. Bu sayede cildin ölü hücrelerden temizlenerek yenilenmesini ve arınmasını sağlamaktadır. Cilt yüzeyinde ortaya çıkan akneler ve siyah noktalar Benzoxin krem kullananlar sayesinde kolaylıkla tedavi şekli öğrenilecektir.

Benzoxin Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar

Benzoxin Krem Nedir, Ne İşe Yarar? En iyi cilt hastalıkları ve akne ilaçlarından birisi olan Benzoxin krem, tedavi sürecinde kullanıldıktan sonra hemen etkisini gösteren bir ilaç olmaktadır. Ayroca Benzoxin krem doktor tavsiyesiyle ve doktorun verdiği dozlarda ve sürede kullanılabilmektedir.  Benzoxin krem kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Ciltteki oluşan aşırı yağlanma sorunlarının tedavisinde  
 • Ciltte oluşan sivilcelerin ve iltihaplı oluşumların tedavisinde 
 • Ayrıca Ciltte oluşan bakterilerin yok edilme tedavisinde 
 • Ciltteki siyah ve beyaz noktaların tedavisinde 

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorlar tarafından hastalara en çok tavsiye edilen akne tedavi ilaçlarından birisi olan Benzoxin krem doktor tavsiyesi ile kullanılan bir ilaç olmaktadır. Buna bağlı olarak günde bir kez, ılık su ile iyicene temizlenmiş olan cilde ince bir tabaka halinde nazik bir şekilde masaj yaparak sürülmektedir.  

Cilt yüzeyinde Benzoxin kullanılmasından sonra bazen oluşan kuruluk durumlarını gidermek için ise 1 saat sonra nemlendirici kremin cilde tatbik edilmesi lazımdır. Benzoxin kremin kullanım süresi ise sadece cildin durumuna göre doktorun önerdiği şekilde olmaktadır. Benzoxin Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Ayrıca Benzoxin krem ile tedavi sonuçlarının en iyi şekilde iyi olması için ilacın her gün aksatılmadan ve düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. 

Benzoxin krem ile olan tedavilerde şayet ciltte egzamalı oluşumlar varsa, Benzoxin kremin kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda a çık yara olan ciltte ve güneş yanıkları olan bölgelerde Benzoxin kullanılması sağlık açısından uygun olmamaktadır. Kısacası Benzoxin krem tatbik edildikten sonra uygulanan bölgenin güneş ışınlarından uzak tutulmaması gerekmektedir. 

Benzoxin Kullananlar Yorumları

Cildimizde meydana gelen sivilceler, yağlanmalar, bakteri oluşumları ve siyah noktaların yok edilmesinde kullanılmaktadır. Bunun yanında ilacın gerek doktorlarımız gerekse de uzmanlarımız tarafından sıklıkla önerildiğini bildirmek gerekmektedir. Ayrıca Benzoxin Kullananlar Yorumlarına bakarak birçok fikir elde edinebilirsiniz.

 • Cildimdeki problemlerden kurtuldum ama 1,5 yıldır kullanıyorum düzenli olarak.
 • Son derece etkili dendi pek bir etkisi yok. İlacı değiştireceğim.

Benzoxin Krem Yan Etkileri Nelerdir? 

Benzoxin krem kullanımlarında, her ilaçta olabildiği gibi ve hastaların bünyelerine de bağlı olarak bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden ilacın kullananlar yorumları oldukça merak edilmektedir. Yan etkilerine gelirsek bu gibi yan etkiler görüldüğü takdirde, ilaç kullanımının hemen kesilerek, en yakın hastanenin acil kısmına başvurmak gerekmektedir. Aynı zamanda bu durumdan doktorun da haberdar edilmesi lazımdır. Buna bağlı olarak Benzoxin krem yan etkileri şu şekilde sıralanmaktadır; 

 • Şiddetli şekilde ishal olunması 
 • Uzun süreli karın ağrıları 
 • Yüzde, boğazda ve ağızda şişliklerin oluşması 
 • Nefes darlığı çekilmesi 
 • Cilt derisinin soyulması
 • Ciltte kaşıntılı durumların oluşması 
 • Deride kaşıntılı döküntüler olması 
 • Ciltte aşırı kaşıntıların oluşması 
 • Mide bulantısı  
 • Tansiyonun yükselmesi 

Benzoxin Krem Kullananlar Yorumları

Benzoxin krem kullananlar yorumları çok iyi olup, genel olarak bu ilacı kullanan kişiler aknelerine ve sivilce oluşumların bu ilacın çok iyi geldiğini belirtmektedir. Bunlara bağlı olarak bazı Benzoxin krem kullananlar ise şu şekilde sıralanmaktadır. 

“Benzoxin krem ile uzun süredir süren sivilce problemlerim hızlı bir şekilde tedavi olmuştur. Bu ilacı herkese tavsiye ederim. “

Kullanıcı Yorumu

“Benzoxin krem ile bütün aknelerin kısa sürede yok oldu. Cildim pürüzsüz bir hal aldı, bu ilaçtan çok memnun kaldım. “

Kullanıcı Yorumu

“Daha önce sivilcelerim çok ilaç ve krem denedim ama en iyi sonucu Benzoxin krem ile aldım, kullanmanızı tavsiye ederim. “

Kullanıcı Yorumu

Benzoxin Krem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Benzoxin Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Kremin yüzde ne kadar kalacağı konusunda doktorunuz size bilgi verecektir.

Benzoxin Krem Fiyat 2022

2022 yılı itibariyle Eczane Perakende Satış Fiyatı 82.65 TL‘dir

Benzoxin ne kadar sürede etki eder?

Tam etkisini göstermesi biraz zaman alabilir. Ortalama 2-3 haftayı bulabilir.

Benzoxin krem cildi kurutur mu?

Benzoxin krem cildi kurutabilmektedir. O yüzden uygulandıktan 1 saat sonra nemlendirme işlemleri yapmanız önerilir.

Benzoxin lekelere iyi gelir mi?

Benzoxin, ciltteki yağı ve kiri gideren. Bunların sebep olduğu sivilce, akne, siyah nokta, ve lekeleri tedavi etmek için kullanılır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Benzoxin Krem Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (6 Oy)
“Benzoxin Krem Kullananlar Yorumları” üzerine 10 yorum
 1. Henüz kullanmaya başlamamın 3. Gününde bile muhteşem bir sonuç aldım. Gözle görülür bir fark elde ettim. Sivilcelerim daha 3. Gündeyken baya küçüldü ve siyah-beyaz noktalarım tamamen geçti.

  Cevapla
 2. Henüz kullanmaya başlamamın 3. Gününde bile muhteşem bir sonuç aldım. Gözle görülür bir fark elde ettim. Sivilcelerim daha 3. Gündeyken baya küçüldü ve siyah-beyaz noktalarım tamamen geçti.

  Cevapla
Yorum yapın