Ana Sayfa » Rehber » Discord Ne Kadar İnternet Yer

Discord Ne Kadar İnternet Yer

Dünyanın sayılı şirketlerin içinde olan Discord, özellikle oyun severler için en çok kullanılan konuşma platformlarından birisi. Özellikle eğlenceli vakit geçirmenin yanında gayet iyi kalitede ekran paylaşımı sebebiyle arkadaşlarınıza oyun yayınları yapmak için de birebir.

Discord, tıpkı Zoom gibi, ancak daha iyi ve kolay bir şekilde arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Ancak gerçekten sınırlı internetiniz varsa Discord kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Discord Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar internet yer bağlantısına tıklayıp diğer uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için önemli olabilir. Bunun yanında Discord kullanmaya başladığınızda internet harcama miktarı, kullandığınız cihaza göre, sohbet gerçekleştirdiğiniz kişi sayısına göre ve tercih ettiğiniz sohbet çeşidine göre değişmektedir. Bu yazımızda Discord Ne Kadar İnternet HarcarDiscord Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda Discord’un İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Discord Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Discord kullanıcılarının tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir. Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Discord masaüstünüzde veya PC’nizde telefonunuzdakinden daha fazla veri tüketmektedir. Bir Discord sesli sohbet saatte yaklaşık saatte 28mb internet yer. Video görüşmesi yapmak istiyorsanız Discord video görüşmelerinde saatte yaklaşık 270mb internet yer. Bunun yanında verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Discord Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı;

  • Sohbet görüşmesi: Saatte 0.2–10MB arası
  • Sesli sohbet görüşmesi: Saatte 25–35MB arası
  • Video sohbet görüşmesi: Saatte 250–350MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Discord Ne Kadar İnternet Harcar?

Discord Ne Kadar İnternet Yer
Discord Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde sohbet ettiğiniz insan ne kadar fazla olursa, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Discord Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle az insanla iletişime geçmenizi öneririm. Bunun yanında kullandığınız cihaz da internet harcama miktarını etkiliyor. Çünkü Dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar daha büyük ekranlara sahip olduklarından, ekranı bir akıllı telefonun ihtiyaç duyduğundan daha fazlasını oluşturmak zorundadırlar.

Dolayısıyla Discord daha fazla internet harcar. Kısıtlı internetiniz var ise mobil veriden yazılı olarak Discord sohbet görüşmesi yapabilirsiniz. Oldukça az internet harcar. Bir Discord sohbet görüşmesi saatte yalnızca 1-10MB arasında internet harcar. Kişi sayısı arttıkça bu veri değişmektedir. 10 kişiyle aynı anda sohbet gerçekleştirilen bir Discord odasında ise Discord sesli sohbet saatte yaklaşık saatte 58mb internet harcar. 10 kişiyle video görüşmesi yapmak istiyorsanız Discord video görüşmelerinde saatte yaklaşık 380mb internet harcar.

Discord Kaç Mb Yer?

Özellikle Discord kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

Sohbet Türü Tüketilen İnternet 1 GB İnternet Harcama Süresi
Sohbet Görüşmesi Saatte 0.2–10MB arası 100 Saat 0 Dakika
Sesli Sohbet Saatte 25–35MB arası 28 Saat 30 Dakika
Video Görüşmeleri Saatte 250–350MB arası 2 Saat 48 Dakika
Discord Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Discord’un İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Discord’un ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Discord veri kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bunları yaparak Discord’un İnternet Kullanımını Azaltma  yollarını yapıp daha az veri ile Discord kullanabilirsiniz.

  • Kullanıcı Ayarları’nı açın ve Metin ve Görüntüler sekmesini seçin. Oradan performans ayarlamaları yapın.
  • 10MB’den büyük resimler önizlenmeyecek kısmını işaretleyin.
  • Discord odaklandığında GIF’leri otomatik olarak oynat seçeneğini kaldırın.
  • Sohbete yapıştırılan bağlantılardan “web sitesi önizleme bilgilerini” göster seçeneğini kaldırın.
  • Çıkartmalar – Her zaman oynat seçeneğini kaldırın.
  • Wifi kullanın.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın