Ana Sayfa » Rehber » Banka Promosyonu Caiz Mi? Cevat Akşit – Nihat Hatipoğlu

Banka Promosyonu Caiz Mi? Cevat Akşit – Nihat Hatipoğlu

Banka Promosyonu Caiz Mi Cevat Akşit tüm sözleri! Nihat Hatipoğlu banka promosyonu hakkında neler söylemiş! Emeklilere, çalışanlara belirli zamanlarda banka promosyonu verilmektedir. Bununla ilgili çeşitli ilahiyatçıların helal mi, caiz mi gibi soruları yanıtladığı bilinmektedir. Biz de banka promosyonu hakkında söylenenleri ayrı başlıklarda sizler için derledik. En ünlü din adamlarının bu konu üzerine söylediği sözler sizlerle…

Banka Promosyonu Caiz Mi Cevat Akşit

Çalışılan iş yeri ya da kişi tarafından bir bankayla maaş anlaşması yapılması durumunda bankalar promosyon ödemesi yapmaktadır. Her bankaya göre ödenen promosyon miktarı değişmektedir. Peki din adamları ne söylemektedir, Banka Promosyonu Caiz mi? Cevat Akşit bu konuda ne söylemiştir?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu soru için bir yanıt bulunmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’na yöneltilen Banka promosyonu caiz mi? sorusuna yanıt olarak hayır cevabı verilmiştir. Bu konudaki söylemler şu şekildedir:

  • “Bankaların, kamu veya özel sektörde çalışanlara, çalıştığı kurumlar tarafından maaşlarını kendilerinden almayı tercih etmeleri karşılığında vermiş oldukları promosyonlar, işleyiş bakımından faize tam olarak benzememekle birlikte faiz şüphesinden de tümüyle uzak değildir. Bu itibarla, temel ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olanların bu parayı kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları için kullanmamaları; bilakis ihtiyaç sahibi fakirlere vermeleri uygun olur.”

Cevat Akşit promosyon

Yukarıda Cevat Akşit promosyon konusu hakkındaki düşüncelerini belirtmiştir. Eğer daha ayrıntılı bir şekilde dinlemek isterseniz alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Banka Promosyonu Caiz Mi? Nihat Hatipoğlu

Banka Promosyonu Caiz Mi Nihat Hatipoğlu
Banka Promosyonu Caiz Mi Nihat Hatipoğlu

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından söylenenlerin yanı sıra Banka Promosyonu Caiz Mi? Nihat Hatipoğlu bu konuda ne diyor diye merak edenler de bulunmaktadır. Direkt olarak promosyon için faiz demenin doğru olmadığını, fakat yine de kişinin kendi içerisinde tartıp düşüneceği bir konu olduğunu belirtmiştir. Bankaların içerisinde bulunduğu konularda faiz nedeniyle pek sıcak bakılmamaktadır.

Nihat Hatipoğlu promosyon

Yukarıda Nihat Hatipoğlu promosyon konusu hakkındaki düşüncelerini belirtmiştir. Eğer daha ayrıntılı bir şekilde dinlemek isterseniz bağlantıya tıklayıp videoyu izleyebilirsiniz. Telif hakları sebebiyle videoyu buraya koyamamaktayız.

Banka Promosyonu Caiz Mi? Mehmet Okuyan

Bir diğer şekilde Banka Promosyonu Caiz mi? Mehmet Okuyan banka promosyonu ile ilgili ne söylemiştir diye merak edilmektedir. Tıpkı diğer din adamlarında olduğu gibi kişinin kendine kararı bırakmış olup, bu konu ile ilgili şunları söylemiştir:

  • “Bu bir hak edilişin karşılığı değil. Bir para üzerinden yapılan gelir kaydı gibi görünüyor. Doğrudan haram da diyemem işleyişi tam bilmediğim için. Ve fakat en azından şüphe taşıdığı için bu tür promosyonların alınmasını ama onu garibanlara dağıtmak gerektiğini düşünüyorum.”

Son olarak Banka Promosyonu Caiz Mi? Nihat Hatipoğlu ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Banka Promosyonu Caiz Mi? Cevat Akşit yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın