Ana Sayfa » Rehber » WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım? yazımız ile sizlerleyiz. Uzun yıllardır kullanımda olan WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda bir sözleşme ile kullanıcıların karşısına çıktı. Sözleşmenin gizlilik nedeniyle çok tartışıldığını söylemek mümkün. Gelin hep birlikte sıkça merak edilen sorulara göz atalım.

WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım? 🤳

Öncelikle WhatsApp gizlilik sözleşmesi, Ocak 2021 yılında yürürlüğe gireceği açıklanan, Facebook ile kolay şekilde verilerin paylaşılabileceği bilgisini içeren bir gizlilik ilkeleridir. Her kullanıcıya gönderilmekte ve yine her kullanıcının onay vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde verilerin paylaşılmasına onay vermeyen kullanıcılar WhatsApp kullanamayacaklardır.

Bu sözleşmeyi kabul ettiklerini hatırlamayan kullanıcılar ise sıklıkla WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım? sorusunu sormaktadırlar. Sözleşme, 8 Şubat 2021 tarihine kadar kullanıcıların onayı alınmıştır. Bu tarihten sonraki süreçte WhatsApp ana ekranınıza sözleşme kabulü içeren bir metin gelmediyse, sözleşmeyi kabul etmişsiniz demektir.

Ayrıca Whatsapp Duruma Gizlice Bakmak İçin Ne Yapılır? yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp Sözleşmesi Gelmedi Ne Yapmalıyım? 📱

WhatsApp Sözleşmesi Gelmedi Ne Yapmalıyım
WhatsApp Sözleşmesi Gelmedi Ne Yapmalıyım

Sözleşme ana maddeleri genel olarak altyapı sistem çalışmalarının iyileştirilmesi ve kullanıcılara sunulan hizmetin kalitesinin sorgulanması olduğu için her kullanıcının onayı alınmaktadır. Sözleşme onayının uygulamanın güncellenmesinden sonra geldiği bilgisi kullanıcılar tarafından bazen unutulmaktadır. Özellikle bu durum da WhatsApp sözleşmesi gelmedi ne yapmalıyım? sorusunu açığa çıkarmaktadır.

Uygulama kullanıcıları, WhatsApp sözleşmesi bana gelmedi diye düşünmeden önce güncelleme işlemlerini tamamlamalıdırlar. Sonrasında sözleşme onayı otomatik olarak ana ekrana gelmektedir.

WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edersek Ne Olur?

Uygulama kullanıcılarının bir diğer merak ettiği soru ise WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edersek Ne Olur? sorusudur. WhatsApp Sözleşmesi her türlü gizlilik, veri paylaşımı, uygunsuz durumlarda önlem alınması gibi işlemleri kapsamaktadır. Bu nedenle sözleşme kabul edildiği andan itibaren kişisel bilgilerinize erişim ve bu bilgileri kullanma hakları olmaktadır.

Son olarak WhatsApp Sözleşmesi Gelmedi Ne Yapmalıyım? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca WhatsApp Sözleşmesini Kabul Edip Etmediğimi Nasıl Anlarım? yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın