Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Buspon 5 mg Kullananlar Yorumları

Buspon 5 mg Kullananlar Yorumları

Buspon 5 mg Kullananlar Yorumları nasıl? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Buspon 5 mg nedir? yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Buspon 5 mg Nedir?

Buspirone, beyindeki, anksiyetesi olan kişilerde dengesiz olabilecek kimyasalları etkileyen bir anti-anksiyete ilacıdır. Buspirone, korku, gerginlik, sinirlilik, baş dönmesi, kalp çarpıntısı ve diğer fiziksel semptomlar gibi kaygı semptomlarını tedavi etmek için kullanılır.

Buspiron, anti-psikotik bir ilaç değildir ve doktorunuzun psikotik bozukluklar için reçete ettiği ilaçların yerine kullanılmamalıdır.

Buspon 5 mg Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Fonksera 10 mg Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı şu şekildedir;

Antidepresanların etkilerini arttırmak için yaygın anksiyete bozukluğu ve majör depresif bozukluğun tedavisinde kullanılan buspirone hcl etken maddesine sahip bir anksiyolitik ilaçtır. Diğer anksiyolitiklerden farklı olarak gaba reseptör agonisti olmadığı için rezolüsyonda bağımlılık veya geri çekilmeye neden olmaz, ancak etkili olabilmesi için 2 hafta gerekir. Sedasyon, bilişsel ve motor bozukluk, öfori değil.

Buspon 5 mg Fiyat

Sadece eczanelerde reçeteli olarak satılan Buspon 5 mg Fiyat 17.51 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buspon 5 mg Yan Etkileri Nelerdir?

Buspon 5 mg yan etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Nöbetler,
 • Ağız kuruluğu,
 • Kulak çınlaması,
 • Göğüs ağrısı,
 • Bulantı,
 • Boğaz ağrısı,
 • Yorgunluk,
 • Çarpıntılar,
 • Burun tıkanıklığı,
 • Terleme/nemlilik

Buspon 5 mg Kapsül Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Buspon kullananlar yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buspon 5 mg Kapsül Kullananların Yorumları

Buspon 5 mg kullananların yorumları, bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Buspon 10 mg kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Biraz gaz yapmasının haricinde şahane bir antidepresan. Mutluymuş gibi yapıyor insanı. uyku yapan antidepresanlarla (lustral gibi) combo yapıldığında daha iyi sonuç alınıyor.

Selim Bey

1 hafta önce kullanmaya başladım. Yeni tanıştım, doktor uyku yapabilir, sersemletebilir demişti. Şuana kadar da öyle oldu. Biraz fazla uyku yapıyor.

Candan Hanım

Sonuç olarak yorumlar sadece genel anlamda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Bunun yanında siz, kesinlikle yorumlardan ziyade doktorunuza kulak verin.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Buspon 5 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.3/5 - (14 Oy)
“Buspon 5 mg Kullananlar Yorumları” üzerine 9 yorum
 1. Ben 3 senedir kullanıyorum çokta memnunum panit atagim var ama uyku yapmadı bana panik atagim baya bı azaldı çok şükür çokta iyi geldi tedavi amacli

  Cevapla
 2. Doktor oğlum için yazdı 20 miligram günde kaç tane içiliyor oğlum 12 saat arayla içiyormuş doktorun söylediğini unutmuş sanırım 20 miligramlık buspon günde bir tane değil mi bilenler yardımcı olursa çok sevinirim

  Cevapla
Yorum yapın