Ana Sayfa » Rehber » Hoşlanıp Açılamayan Erkek Nasıl Davranır?

Hoşlanıp Açılamayan Erkek Nasıl Davranır?

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır yazımız ile beraberiz. Bakıp açılamayan erkekler elbet çevrenizde olmuştur. Eğer bir erkekten hoşlanmışsanız ve onunda sizden hoşlandığını düşünüyorsanız, artık onun davranışlarını daha dikkatli gözlemlemeye başlarsınız. Beraber aynı ortamda olduğunuzda size karşı nasıl davranıyor? Sizinle konuşurken heyecanlanma durumu oluyor mu? Göz teması kurmaya çalıştığı zamanlar var mı? Bu konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.

İnsanlar ilgi duydukları kişiler ile göz teması kurmaya çalışırlar. Fakat utangaç insanlar hoşlandıkları kişilerle hemen göz teması kuramayabilirler. Utangaçlık seviyesi fazla olan kişiler sizinle göz teması kurduğunda hemen gözlerini kaçırabilir. Bu da açılamadığı anlamına gelir.

Hoşlanıp Açılamayan Erkek Nasıl Davranır?

Bir erkekten hoşlanıyorsanız ve ona açılmak istediğinizde size karşı nasıl bir tepki vereceğini ölçemeyebilirsiniz. Karşınızdaki kişi sizinle aynı düşünceleri paylaşıyor mu veya aynı duyguları karşılıklı olarak barındırıyor musunuz? Bunu anlamak için davranışlarına bakmanız gerekiyor. Ayrıca, buna benzer bir konu olan Sevgiliyle Konuşulacak Konular içeriğimize de bakabilirsiniz.

İlk olarak Hoşlanıp Açılamayan Erkek Nasıl Davranır konusunda iyi bir gözlemci ve sabırlı olmanız gerekir. Eğer sizinle konuşurken gözlerini sizden ayırmıyorsa size ilgi duyuyor ve dikkate alıyor demektir. Ayrıca konuştuğunuz ve ilgilendiğiniz konudan da etkilenmiş olabilir. Ve bu yüzden sizinle daha fazla konuşmak istiyor olabilir.

Açılamayan Erkek Nasıl Davranır?

Açılamayan Erkek Nasıl Davranır?
Açılamayan Erkek Nasıl Davranır

Hoşlanan fakat açılamayan erkek nasıl davranır bilmiyor musunuz? Bu yazımızda aşağıda verilen bilgileri hoşlandığınız kişide de gözlemliyorsanız, o kişi de sizden hoşlanıyor olabilir. Siz konuşurken gözlerinize uzun uzun bakıyorsa sizden hoşlandığı anlamına geliyor. Ayrıca, sizinle vakit geçirirken düşüncelerinize, fikirlerinize önem veriyor ve söylediklerinizi unutmuyorsa, bu davranışlar da onun size ilgi duyduğunu gösterebilmektedir. Çünkü siz onun gözünde değerli olduğunuz için daha ilgili ve duyarlı hale gelirler. İşte hoşlanan ama açılamayan erkek davranışları:

 • Sizden hoşlandığını direkt söyleyemezse çeşitli imalı sözlerle size anlatmaya çalışabilir.
 • Size sürekli iltifat ediyorsa hoşlandığı anlamına gelebilir.
 • Gürültülü ortamlarda sizin söylediğiniz kelimeleri daha rahat duymak için yanınıza oturuyorsa
 • Size iyi görünebilmek için kıyafetlerini ve oturuşunu düzeltmeye çalışıyorsa
 • Buluşma öncesi planlarda veya buluşmada sizin fikirlerinize önem veriyorsa
 • Birlikte vakit geçirirken sizin istediğiniz yerde yemek yemeyi teklif ediyorsa
 • Erkekler birinden hoşlandığında eğer bunu dile getiremiyorsa, karşısındaki kıza davranışlarıyla bunu belirtmek istiyor olabilir.
 • Mesaj yazarken konuşma sürekli tıkanıyor fakat belirli aralıklarla yazıp konuşmaya çalışıyorsa sizden hoşlanıyor olabilir.
 • Siz konuşurken sürekli gözlerinize bakıyorsa.
 • Yanınızdayken elleri titriyor, terliyorsa veya heyecanlı davranışlarda bulunuyorsa.
 • Konuşurken heyecanlı bir ses tonu ile konuşuyorsa
 • Sürekli sakalını veya saçını düzeltiyorsa
 • Ayrıca, hoşlanıp açılamayan erkek süreli sıkıldın mı? sorusunu size sorabilir. Çünkü sevdiği kişinin sıkılmasını istemez.

Birinden hoşlanmak tabii ki de güzel ve oldukça doğal bir davranıştır. İçgüdüsel olarak kadınlar ve erkekler karşı cinsten hoşlanabilirler. Fakat hem kadınlar hem de erkekler birinden hoşlandıklarında bunu direkt olarak dile getiremiyor. Ancak bu konuda erkekler çok daha utangaç ve çekingen davranmaktadır. Hal böyle olunca kızların da kafası bir hayli karışıyor. Çünkü iki taraflı bir ilgi duyma durumu olduğunda bile kadınlar erkeğin davranışlarını anlamadığından dolayı çekingen davranabiliyorlar. Fakat erkeklere kıyasla kadınlar birinden hoşlandığında bunu çok daha rahat ifade edebiliyorlar. Yani bazen ilişkinin başlamasında kadınlar yol gösterici olabiliyor.

Açılamayan Erkek Davranışları

Bazı erkekler bir kadından hoşlansa dahi bunu direkt olarak dile getiremeyebilirler. Bunun sebebi ise nasıl bir tepki ile karşılaşacağını bilmediklerinden ve onu kaybetme riskinden dolayıdır. Fakat bu tür durumlarda iki tarafta birbirine ilgi duyuyor olsa dahi açılamayan erkek durumu kadınlar için biraz can sıkıcı olabiliyor. Bu başlığımızda Açılamayan Erkek Davranışları listesini oluşturduk. Ayrıca, buna benzer bir konu olan Sevgili Biyografi Sözleri içeriğimize de bakabilirsiniz.

Açılamayan erkeklerin bazı belirgin davranışları vardır. Sürekli sizi sevdiğini size ilgi duyduğunu gösteren imalı hareketlerde bulunabilirler. Örneğin: Ben dışarı çıkacağım dediğinizde; nereye gibi bir soru sorabilirler. Çünkü sizi önemsedikleri için sizi kendi hayatlarının merkezine koyabilirler.

 • Sizi gördüğünde daha fazla heyecanlanabilirler.
 • Yanınızda otururken bacak titremesi veya el titremesi gözlemlenebilir.
 • Sizin yanınızdayken elleri veya alnı terleyebilir. Bu psikolojik bir şeydir.
 • Sizin davranışlarınızın ve fikirlerinizi dikkatlice dinlemesi de hoşlandığının belirtisidir.
 • Bilerek veya yanlışlıkla size dokunduğunda çok aşırı heyecan duyacağını da söyleyebiliriz.
 • Sizin fikirlerinize sevdiğiniz şeylere ve düşüncelerinize önem verirler.
 • Siz fark etmeyebilirsiniz fakat sizden hoşlanan kişi hep sinin bulunduğunuz ortamda olmaya çalışmaktadır. Bunun sebebi ise sizinle daha çok denk gelmek ve daha çok konuşmaktır.
 • Eğer sizin hiç tanımadığınız biriyse, iletişim kurabilmek için basit ve kısa cümleler kurabilirler.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın