Ana Sayfa » Rehber » Eczanelerde Satılan Cinsiyet Belirleme Testi – Kesin Sonuç

Eczanelerde Satılan Cinsiyet Belirleme Testi – Kesin Sonuç

Eczanelerde Satılan Cinsiyet Belirleme Testi yazımız ile karşınızdayız. Bebek sahibi olacak ailelerin en çok merak ettiği soru doğacak çocuğun cinsiyetidir. Hamile kaldıktan sonra bebeğin cinsiyetini öğrenmek için birçok yöntem denemektedir. Hatta bazı kadınlar bebek sahibi olmadan önce Çin takvimi ile cinsiyet belirleme ve son adet tarihine göre cinsiyet belirlemek gibi farklı yöntemler kullanmaktadır. Fakat bunların ne kadar doğru olduğu tabi ki tartışılır. Eczanelerde satılan cinsiyet belirleme testleri vardır. Fakat kesin bir sonuç vermez.

Evde Cinsiyet Belirleme Testi

Evde Cinsiyet Belirleme Testi
Evde Cinsiyet Belirleme Testi

Özellikle Evde Cinsiyet Belirleme Testi oldukça yaygın olarak yapılan bir şeydir. Çünkü meraklı aileler doğacak çocuklarının hangi cinsiyette olacağını çok düşünmektedir. Bu yüzden evde farklı yöntemler denemektedirler. Bunlara örnek olarak en başta yüzükle cinsiyet belirleme verilebilir. Bunun dışında lahana testi ve sarımsak testiyle de cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

1-Yüzükle Cinsiyet Belirleme

Yüzüğü bir ipe bağlayarak anne adayının karnında sarkıtılır. Yüzük daire şeklinde bir yol alıyorsa bu kız olacağı anlamına gelmektedir. Fakat ileri, geri, sağa veya sola doğru sallanırsa erkek olacağı anlamına gelir. Bu deneyi yapan ebeveynlerin birçoğu doğru olduğuna inanmaktadır.

2-Lahana Testi İle Cinsiyet Belirleme

Bu lahana testi çok uzun zamanlardan beri yapılan bir deneydir. Yapmanız gereken önce kırmızı lahanayı suyun içinde kaynatmaktır. Daha sonra suyun içerisine birkaç damla idrar damlatılır. Eğer karışımın rengi pembe olursa kız, mor olursa ise erkek olduğu anlamına gelir.

Cinsiyet Öğrenme Testleri

Ebeveynler çocuklarının cinsiyetini öğrenene kadar sürekli Cinsiyet Öğrenme Testlerini denemektedir. Kimileri doğru sonuç verdiğini söylese de birçok insan tam tersine yalan olduğunu iddia etmektedir. Fakat yapılan testlerde 2 ihtimal olduğu için doğru çıkma ihtimali %50’dir. Bu yüzden çocuğun cinsiyeti ile testin doğru çıkma ihtimali yüksektir.

Cinsiyet belirleme testleri olarak karbonatla cinsiyet testi, anahtar testi ile evde cinsiyet belirleme testi ve yağ testi oldukça fazla kullanılır. Her birini deneyerek çıkan sonuca göre çocuğunuzun o cinsiyette olacağı söylenmektedir. Her ne kadar doğruluğu tartışılsa da bu testler çok fazla kullanılmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kilo Aldırıcı Mama Eczane yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bebek Cinsiyet Testi Eczane

Bebek Cinsiyet Testi Eczanelerde satılmaktadır. Fakat bunlar kesin bir sonuç vermez. Bu yüzden insanlar yıllardır yapılan klasik cinsiyet belirleme testlerini denemektedir. Cinsiyet belirleme testlerine örnek olarak şunları verebiliriz:

Bebek Cinsiyet Testi Eczane
Bebek Cinsiyet Testi Eczane

1- Buğday Ve Arpa İle Cinsiyet Belirleme

Bilinen en eski yöntemlerden biri bu yöntemdir. Kadınların 3-4 gün boyunca arpa ve buğday tohumlarının üzerine idrarını yapması istenmiştir. Böylece buğday filizlenirse kız, arpa filizlenirse erkek çocuk olacak anlamına gelmektedir.

2- Makas Mı Bıçak Mı ?

Aralarından en basit yöntem Makas mı bıçak mı yöntemidir. İki minderin altına birine makas birine bıçak bırakılır. Tabi ki bunu siz görmeyeceksiniz. Altında bıçak olan mindere oturursanız erkek, makas olan mindere oturursanız ise kız çocuğunuzun olacağı anlamına gelir.

3- Maya Takvimi İle Cinsiyet Belirleme

Bu bir maya efsanesidir. Hamile kaldığınız yaş ve yıl ile alakalıdır. Hamile kaldığın yıl ile yaş çift rakamdan oluşuyorsa bebeğin kız olacağı anlamına gelir. Biri çift diğeri tek ise bunun ise erkek olacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kürtçe Erkek Bebek İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Cinsiyet Tahmini Test

Cinsiyet Tahmini Test olarak en çok yüzük ile cinsiyet belirleme testi ve makas mı bıçak mı testi çok kullanılmaktadır. Bu testlerin tabi ki doğruluğu kesin değildir. Fakat testi yapan insanların birçoğunda doğru cinsiyet çıktığı için bu yıllardır süregelen bir adettir. Hamileliğin 16. haftasında çocuğunuzun cinsiyeti zaten belli olacak. Fakat o kadar bekleyemeyen meraklı aileler bu testleri denemektedir.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Eczanelerde Satılan Cinsiyet Belirleme Testi yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca siz de kullandığınız isimleri aşağıya yorum olarak paylaşabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın