Ana Sayfa » Rehber » Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme – Çözüldü!

Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme – Çözüldü!

Instagram beğendiğin gönderileri gizleme işlemi sayesinde beğendiğiniz gönderileri gizleyebilir ve onları kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulanması gereken işlem son derece basittir. İlk etapta profilinize giriş yapmalısınız. Bunun için sağ altta yer alan profil resminize dokunun. Sonrasında ise Gizlilik ve Güvenlik simgesine tıklayın. Akabinde Beğenmeleri Gizle seçeneğine basın. Böylece Instagram üzerinden beğendiğiniz tüm içeriklerdeki beğenileriniz geri alınacak ve akış üzerinde kimse beğendiğiniz gönderileri göremeyecek. Nitekim bu da beğenilerinizi diğer kullanıcılardan tamamıyla gizlemenize olanak tanıyacaktır. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme

Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme nasıl yapılır? Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 2. Profilinizde sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun.
 3. Açılan menüde “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 4. “Hikayeler ve Gizlilik” seçeneğini seçin.
 5. “Beğenileri Gizle” seçeneğine dokunun.
 6. Beğenilerinizi gizlemek istediğiniz hesap adını girin ve “Tamam” seçeneğine dokunun.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum 🌟

Instagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum
Instagram Beğendiğim Gönderileri Göremiyorum

Öncelikle Instagram beğendiğim gönderileri göremiyorum diyenler için yanıt oldukça basittir. Fakat öncesinde doğru yolu denediğinizden emin olmak adına aşağıdaki adımların üzerinden geçebilirsiniz:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Profil resminize tıklayın.
 • Sağ üstteki üç yatay çizgiye basın.
 • Hareketlerin seçeneğine tıklayın.
 • Etkileşimler seçeneğine tıklayın.
 • Beğenmeler’e dokunun.
 • Açılan ekranda Instagram üzerinden beğendiğiniz tüm videolar, fotoğraflar ve reelslar yer alacaktır.

Şayet yukarıdaki yol işe yaramıyorsa yapılması gereken farklı bir yöntem olabilir. Bunun için Google Play Store ya da AppStore’a giderek arama çubuğuna Instagram yazın. Sonrasında Instagram’da bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Bazen uygulama güncelleme aldığı için çeşitli hatalar meydana gelebiliyor. Böyle bir durumun yaşanıp yaşanmadığından emin olmakta fayda var. Şayet sorun halen devam ediyorsa telefonun güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel bir cihaz kullanmıyorsanız yeni Instagram güncellemelerini almanız da mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı Instagram’daki beğenileri görmeyebilirsiniz.

Instagram Gizlenen Gönderileri Açma

Instagram’da gizlediğiniz gönderileri geri getirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. İşte Instagram Gizlenen Gönderileri Açma yöntemi sizlerle.

 1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 2. Profilinizde sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun.
 3. Açılan menüde “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 4. “Hesap” seçeneğine dokunun.
 5. “Gizli Gönderiler” seçeneğine dokunun.
 6. Burada, gizlediğiniz gönderilerin bir listesi bulunur. Bu gönderileri tekrar görmek istediğinizde, gönderinin üzerine dokunun ve “Geri Yükle” seçeneğine dokunun.

Bu işlemi yaptığınızda, gizlediğiniz gönderi profilinizde yeniden görünür hale gelecektir. Ayrıca, Instagram Hikayeler Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Beğeniler Nerede?

Instagram beğeniler nerede diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Instagram’ın en iyi özelliklerinden biri olarak görülen ‘Kaydedilenler’, genellikle kullanıcılar tarafından sonradan dönüp bakılmak üzere kullanılıyor. Bunun bir diğer türü ise Twitter’daki ‘Yer İşaretleri’ özelliğine benziyor. Nitekim bunun yerine ileride dönüp bakmak için gönderileri beğenen kişiler de bulunuyor. Bu kişilerin gönderileri yeniden görebilmeleri için beğenilerine erişmeleri gerekiyor. iOS ya da Android fark etmeksizin Instagram beğenileri aşağıdaki şekilde bulunuyor:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Profil resminize tıklayın.
 • Sağ üstteki üç yatay çizgiye basın.
 • Hareketlerin seçeneğine tıklayın.
 • Etkileşimler seçeneğine tıklayın.
 • Beğenmeler’e dokunun.
 • Açılan ekranda Instagram üzerinden beğendiğiniz tüm videolar, fotoğraflar ve reelslar yer alacaktır.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Kimler Görebilir?

Instagram beğendiğim gönderileri kimler görebilir sorusunun yanıtı genellikle yalnızca kullanıcılar tarafından görülebiliyor. Nitekim farklı kullanıcıların beğendiğiniz Instagram gönderilerini görmelerinin tek bir yolu bulunuyor. Keşfet alanında yer alan gönderileri beğenmeniz durumunda sizi takip eden diğer kullanıcılar da bu gönderileri görürlerse sizin beğendiğinizi fark edebilirler. Gönderilerin altında, beğenen kişiler kısmında kişilerin takip ettiği diğer kullanıcılar görünür. Ayrıca, Instagram Videolar Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram’da Beğendiğim Gönderileri Silme

Instagram’da beğendiğim gönderileri silme işlemi çoğunlukla merak ediliyor. Önceden beğendiğiniz bir gönderiden artık hoşnut olmayabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlem de son derece basittir. İlk etapta Instagram’ı açmanız gerekecektir. Sonrasında ise hemen sağ alt köşede yer alan profil simgesine tıklamalısınız. Profilinize girdikten sonra sağ üst köşedeki üç yatay çizgiyi seçmelisiniz. Açılan menüde Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra Hesap seçeneğine basın. Bir sonraki adımda ise Gönderileri Beğen seçeneğini seçmeniz gerecektir.

Bu kapsamda yukarıdaki adımların hepsini takip ettiyseniz açılan ekranda Instagram üzerinde beğendiğiniz reelslar, fotoğraflar ve videolar yer alacaktır. Hangi gönderiyi silmek istediğinize karar verdikten sonra tıpkı akışta gezerken yanlışlıkla beğendiğiniz bir gönderideki beğeniyi geri alır gibi kalp butonuna bir kez dokunmanız yeterli olacaktır. Gönderiye çift tıklamak geri almak için yeterli değildir.

Instagram Beğeni Gizleme Çalışmıyor

Instagram, beğenilerin gizlenmesine olanak tanıyan bir özellik başlattı, ancak bu özellik bazı kullanıcılarda çalışmıyor olabilmektedir. Bunun nedeni, Instagram’ın bazı kullanıcılarda özelliği hala test etmekte olması veya belirli bir bölgede veya ülkede henüz kullanılamaması olabiliyor. İşte Instagram Beğeni Gizleme Çalışmıyor sorunu için çözüm yolları sizlerle:

 • Uygulamanızı güncelleyin: Instagram, özelliği tüm kullanıcılara sunmaya başladığında, bu özelliğin kullanılabilirliği güncelleme ile birlikte gelir. Bu nedenle, Instagram uygulamanızı güncelleyerek özelliğin kullanılabilirliğini kontrol edin.
 • Farklı bir hesapla deneyin: Bazı kullanıcılar, hesaplarına göre farklı deneyimler yaşayabilirler. Bu nedenle, farklı bir Instagram hesabıyla giriş yaparak özelliği deneyebilirsiniz.
 • Instagram destek ekibiyle iletişime geçin: Sorununuzun çözülmediği durumlarda, Instagram destek ekibiyle iletişime geçerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın