Ana Sayfa » Rehber » Instagram Yeni Hesap Açamıyorum – Instagram Yeni Hesap Açma

Instagram Yeni Hesap Açamıyorum – Instagram Yeni Hesap Açma

Instagram Yeni Hesap Açamıyorum yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Şu an içinde yaşamış olduğumuz çağ teknoloji çağı olarak anılmaktadır. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte iletişim kanalları ve sosyal medya platformları gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesabı Açamıyorum

Instagram Hesabı Açamıyorum
Instagram Hesabı Açamıyorum

Dünya genelinde kullanılan sosyal medya platformlarından birisi de Instagram’dır. Instagram oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Ancak bazen insanlar hesap açmakta problem yaşayabilmektedir. İnternet üzerinde “Instagram hesabı açamıyorum” şeklinde aramalar her geçen gün artmaktadır.

Yoğun kullanımı olan bu platformda yeni hesap açmaya çalışan kişiler “üzgünüz hesabın oluşturulurken bir sorun oluştu lütfen birazdan tekrar dene” şeklinde bir hata ile karşılaşmaktalar. Bu sorunun sebeplerinden bazıları şunlardır:

 • Telefonunuzun saat ve tarih ayarları yanlış olabilmektedir.
 • Kaydolmaya çalıştığınız uygulama orijinal yani resmi uygulama olmayabilmektedir.
 • Instagram uygulamanız güncel olmayabilmektedir.
 • Kaydolmaya çalıştığınız mail hesabınızı veya telefon numaranızı değiştirin
 • Kaydolmaya çalıştığınız mail adresinde Türkçe karakterler olmadığından emin olun
 • Uygulama üzerinden kaydolurken sorun yaşıyorsanız Instagram resmi web sitesinden kaydolmayı deneyin
 • Hala sorun yaşıyorsanız 3-4 saat ara vererek tekrar deneyin

Instagram Yeni Hesap Açamıyorum

Instagram Yeni Hesap Açamıyorum sorunu internet üzerinde en çok araştırılan sorunlardan birisidir. İnsanlar Instagram üzerinde kendilerine hem şahsi profiller açarak günlük hayatlarını paylaşmaktadır hem de iş hesabı açarak işleri ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Ancak bazen hesap açmakta problemler yaşanabilmektedir.

Özellikle son zamanlarda daha fazla artmış olan bu problem daha çok yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Instagram yeni hesap açamıyorum problemi ile karşılaşanlar şu adımları izleyebilir:

 1. Telefonun saat ve tarih ayarlarını güncelleyin
 2. Instagram uygulamasını güncelleyin
 3. Mail ve telefon numaranızı değiştirin
 4. Mail adresinde Türkçe karakterler olmamasına özen gösterin
 5. Instagram resmi web sayfasından kaydolmayı deneyin

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Instagrama Kayıt Olamıyorum

Son zamanlardan en çok yaşanan problemlerden birisi de Instagrama kayıt olamıyorum sorunudur. Her gün milyonlarca kişinin kullanmakta olduğu bu sosyal platformu yoğunluktan dolayı bazen yavaşlamaktadır. Bu zamanlarda kaydolurken hatalar vermektedir.

Uygulamanın kullanıldığı bölgede olan gündemler de uygulamanın hızını etkilemektedir. Aynı şekilde bu olaylar kayıt esnasında problemler yaratmaktadır. Kayıt olma işlemine biraz ara vererek belli bir süre sonra tekrar kayıt olmayı deneyebilirsiniz.

Instagram Yeni Hesap Açma

Teknoloji çağında yetişmiş nesil sosyal medya platformlarına daha meraklı olmaktadır. Aynı şekilde orta yaş grubu ve yaşlı kesimde her geçen gün daha fazla kullanmaktadır. Instagram uygulaması insanların günlük hayatlarını, seyahatlerini, işlerini ve daha birçok özel anlarını paylaşabilecekleri bir sosyal medya platformu haline gelmiştir.

Daha önce üyelik almamış kişiler için Instagram yeni hesap açma adımları sırası ile şu şekildedir:

 • Instagram uygulamasını açın
 • Gelen ekranda “Kaydol” simgesine dokunun
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı girerek ilerleyin
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyin
 • Doğum tarihinizi girin
 • Şahsınıza gönderilen onay kodunu girin
 • İleri butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlayın

Instagram Kaydolma Engellendi Hatası Çözümü

Instagram üzerinde birçok hesaba rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kendin yap paylaşımları, seyahat videoları, yemek tarifleri gibi birçok paylaşımlar vardır. Neredeyse her genç Instagram uygulamasına kaydolarak sosyal çevresini genişletmektedir.

Instagram kaydolurken gerekli tüm bilgileri girmiş olmanıza rağmen bazı hatalar meydana gelmektedir. Ayrıca Aynı anda birden çok hesap açık olduğu zaman kaydolma engellendi hatası daha sık meydana gelmektedir. İşte Instagram kaydolma engellendi hatası çözümü şu şekilde olmaktadır:

 1. Uygulamayı son sürüme güncelleyin
 2. Mevcut kullanıcı adınız kabul edilmeyebilir, değiştirerek tekrar deneyiniz.
 3. Proxy kullanıyorsanız devre dışı bırakarak tekrar deneyin

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Instagram Yeni Hesap Açamıyorum adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın