Lisede Devamsızlık Sildirme

Lisede Devamsızlık Sildirme yazımız ile karşınızdayız. Dönem sonunun yaklaşması ile birlikte öğrencilerin en çok merak ettiği konu devamsızlık sildirmedir. Doğal olarak hemen hemen her öğrenci devamsızlık yapmıştır. MEB öğrencilere 10 gün özürlü, 20 gün özürsüz olmak üzere toplam 30 gün devamsızlık hakkı tanımaktadır. Yazımız içerisinde devamsızlık sildirme dilekçesi nasıl yazılır, devamsızlık nasıl sildirilir gibi sorularınızdan bahsedeceğiz.

Devamsızlık Nasıl Sildirilir?

Devamsızlık Nasıl Sildirilir? Belirli sebeplerden ötürü derslerini aksatarak okula gidemeyen birçok öğrencinin endişe duyduğu ve devamsızlık sınırını aşanların oldukça merak ettiği bir konudur. Lisede devamsızlık sildirme ilkokul ve ortaokulda olduğu gibi lisede de aynı şekilde geçerlidir. Devamsızlığınızın silinmesini istiyorsanız mazeretinizi bir rapor ya da veli izin kağıdına yazarak okul idaresine vermeniz gerekmektedir. Okul idaresi sizin tarafınızdan verilen raporu kabul ediyorsa siz de verebilirsiniz fakat veliniz tarafından verilmesini istiyorsa raporu okul idaresine veliniz vermelidir.

Bu içeriğimize benzer olan Whatsapp Kamera Ayarları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Devamsızlık Sildirme Dilekçesi

Devamsızlık sildirme dilekçesi oluşturmak istiyorsanız öncelikle veliniz sizin için bir dilekçe yazmalı. Bu dilekçe de okula neden gidemediğinden, niçin devamsızlık yaptığından bahsedip imza atılmalıdır. Daha sonra bu dilekçeyi öğrenci tarafından okul idaresine verilmesi gerekmektedir. Fakat bazı okullar dilekçeyi öğrencinin değil de velinin vermesini istemektedir. Bunun için hazırlanan dilekçeyi okul idaresine öğrencinin velisi vermiş olması gerekmektedir.

Lisede Devamsızlık Sildirme

Özürlü Devamsızlık Sildirme

Özürlü devamsızlık öğrencinin rahatsızlığından dolayı hazırlanan rapor veya resmi bir işlem nedeniyle yine resmi bir evrakla kanıtlayabildiği ya da öğrencinin velisi tarafından hazırlanan “Veli izin dilekçesi” ile yapmış olduğu devamsızlıktır. Fakat Bu raporun veya dilekçenin 5 iş günü içerisinde okul idaresine vermeniz gerekmektedir. Eğer dilekçeyi vermeden devamsızlık yapmış olursa bu da özürsüz devamsızlığa girecektir. Özürlü devamsızlık süresi 10 gün, özürsüz devamsızlığın süresi ise 20 gündür.

Bu içeriğimize benzer olan Snapchat Toplu Arkadaş Silme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Özürsüz Devamsızlık Sildirme

Öğrencilerin hiçbir mazeret göstermeden okula gitmemesine özürsüz devamsızlık denir. Özürsüz devamsızlık yapan öğrenci eğer 20 günden fazla özürsüz devamsızlık yaparsa maalesef ceza alacaktır. Özürsüz devamsızlık sildirme işlemini yapmak istiyorsanız veliniz okula gelip, okul idarenize devamsızlığı açıklamasıyla özürsüz devamsızlık özürlü devamsızlığa çevrilebilmektedir. Her okulda olmasa da genellikle okul idaresi öğrenci lehine karar vermektedir.

Lisede Devamsızlık Sildirme yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın