Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Prozac Kullananların Yorumları

Prozac Kullananların Yorumları

Prozac Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç, selektif serotonin geri alım inhibitörüne (SSRI) ait antidepresan bir ilaçtır. Prozac etken maddesi fluoksetin olan prozac depresyon tedavisinin dışında başka hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu hastalıklardan bazıları obsesif kompulsif bozukluk, adet öncesi sendorum ve yeme bozukluğudur. Yazımız içerisinde prozac kullananlar yorumlarından, ilacın ne olduğundan, ne için kullanıldığından, fiyatından vs. bahsedeceğiz.

Prozac İlaç Nedir?

Birçok farklı psikolojik rahatsızlıkların tedavileri için kullanılmaktadır. Hem şurup hem de kapsül formunda bulunan prozac ilaç bir antidepresandır. Prozac, seçici serotonin geri alım inhibitör türüne ait bir antidepresandır. Diğer antidepresan ilaçlara nazaran yan etkisi daha az görülmektedir. Genellikle depresyon tedavisinde kullanılmakta olan bu ilaç obsesif kompülsif bozukluk ve yeme bozukluğunda da kullanılır.

Prozac Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç ruhsal durumunuzu, uykunuzu, iştahınızı ve hastanın enerji seviyesini artırarak günlük hayatlarına rahat bir şekilde devam etmelerini sağlamaktadır. Kişinin kötü ruh halinin düzelmesini, adet öncesi sendrom, obsesif kompülsif bozukluk, ciddi yeme bozuklukları tedavisi için kullanılır.

Bu içeriğimize benzer olan En İyi Canlı Yayın Uygulamaları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prozac Muadili Hangi İlaçtır?

Her insan kendini o gün mutsuz ve üzgün hissedebilir. Fakat depresyon hastalarında üzgün ve çökkün olma hali daha uzun sürebilmektedir. Ancak bu hastalığı antidepresan kullanarak atlatabilirsiniz. Antidepresanlar beyindeki serotonin gibi kimyasal maddelerin düzeyini arttırarak etki göstermektedir. Prozac depresyona iyi gelen etkili antidepresanlardan biridir. Prozac dışında bir çok ilacın da depresyona iyi geldiğini biliyoruz. Bu ilacın muadilleri ise Zedprex, Fulsac, Foxeteva, Florak ve Depreks şeklindedir.

Prozac Kullananların Yorumları
Prozac Kullananların Yorumları

Prozac 20 Mg

Prosac 20 mg seçici serotonin geri alım inhibitör grubuna ait olan bir antidepresan ilacıdır. Genellikle psikolojik rahatsızlığı olan hastaların kullandığı bir ilaçtır. Fakat sadece psikolojik hastalıklarda değil, adet öncesi sendrom, obsesif kompülsif bozuklukların (OKB) tedavisinde de kullanılmaktadır. OKB takıntı hastalığı demektir. Yani simetri hastalığı, temizlik hastalığı gibi. Prozac yan etkileri diğer antidepresanlara göre daha azdır. Kullanmaya başlandığı zaman baş ağrısı, mide bulantısı ya da uykusuzluk gibi yan etkiler görülebilmektedir. Son zamanlarda prozac yorumlar yapanlar nadiren de olsa yan etkilerin görüldüğünü belirtmişlerdir.

Prozac 20 Mg Fiyat

Prozac etkileri çok az olan bir antidepresandır. Bu ilacı kullanan hastalar genellikle depresyondan çıktıklarını ve artık kendilerini daha mutlu hissettiklerini söylemektedir. Eczanelerde satılan bu ilacın fiyatı 160 TL‘dir.

Prozac Reçetesiz Alınır Mı ?

Eczanelerde satılan bu antidepresan reçeteli olarak satılmaktadır. Antidepresan bir ilaç olduğu için hekiminiz tarafından yazılmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde kendiniz alıp da kullanmamalısınız.

Bu içeriğimize benzer olan Oyuncak Ayı İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Prozac Kilo Aldırır Mı?

Prozac selektif serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) grubunda bulunduğu için bu ilacı kullananların vücutlarında kilo artışı gözükebilmektedir. Kilo artışı kişiden kişiye değişebilmektedir. Bazı antidepresan ilaçları metabolizmayı hızlandırır ve iştahı da etkilemektedir. Prozac kullananlardan bazılarında kilo artışı gözükmüştür.

Prozac 40 Mg Kullananlar

Bu ilacı kullananlar genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Fakat bu yorumlardan bazıları yan etkiler görüldüğü için olumsuzdur.

Sizlerin yapmış olduğu Prozac 40 Mg Kullananlar yorumları içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

  • Prozacın antidepresan olarak etkisini gösterebilmesi için bir süre düzenli olarak kullanmak gerekiyor. Yan etkilerine bir göz atınca kötü hissettirmeyen bir yıkım olduğu düşünülebilir.
  • Kullandığım ilk antidepresan ilaç. ancak ne bu ne de lustral special 100 mg bende aynı etkiyi göstermedi. sadece uykularımda konuşma korkarak uyanma düzelmişti.
  • Antidepresan ilaç olduğu için çok çekimserdim, ciddi yan etkilerinin bulunduğunu söylemişlerdi.

Prozac 20 Mg Kullananlar

Prozac 20 mg kullananlar bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra kendilerini daha mutlu hissettiklerini ve depresondan çıktıklarını söylemektedir. Tıpkı prozac 40 mg kullananlar gibi prozac 20 mg kullananlar da bu ilacı kullanmanın fayda gösterdiğini söylemektedir. İşte bu ilacı kullananların yorumları sizlerle;

  • Doktorum 2 hafta içinde etkisini görürsün demişti. Fakat ben Günde 1 adet 20 mg kullanıyordum. 4 gün sonra bende fazlasıyla etki etti.
  •  Bu ilaç mutluluk hormonu salgılıyor. Uzun zamandır bu kadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum.
  • Depresyonda olduğum zaman doktorum önermişti. Bana çok iyi geldi ancak alışmamak en ideal seçim olacaktır. Çünkü bu gibi ilaçlar belirli gün sonrasında bağımlılık hissi verebilir.
Prozac Sakinleştirir Mi?

Eğer depresyondaysanız ve bu ilacı kullanıyorsanız prozac size enerji verecektir.

Prozac Etkili Bir İlaç Mı?

Diğer antidepresanlara göre daha etkili bir ilaçtır.

Prozac Hafif Bir İlaç Mı?

Bu ilaç sizin ruhsal durumunuzu, uykunuzu ve enerji seviyenizi artırarak hayatınızı daha rahat bir şekilde yaşamanızı sağlayan etkili bir ilaçtır.

Prozac Uyutur Mu?

Prozac yan etki olarak uykunuzu getirebilir. Yan etki görülürse lütfen doktorunuza danışın.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Prozac Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.3/5 - (13 Oy)
“Prozac Kullananların Yorumları” üzerine bir yorum
Yorum yapın