Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Adet Oldum Ama Hamile Olabilir Miyim?

Adet Oldum Ama Hamile Olabilir Miyim?

Adet oldum ama hamile olabilir miyim? yazımız ile beraberiz. Bazı doktor sitelerinde belli başlı bilgiler vardır fakat burada daha detaylı bilgileri bulabileceksiniz. Bu yazımızda adet olmuş kişilerin hamile olup olamayacağı hakkında bilgiler verdik.

Adet oldum ama midem bulanıyor hamile olabilir miyim? gibi sorular merak konusudur.

Cinsel İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile Olabilir Miyim?

Cinsel İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile Olabilir Miyim?
Cinsel İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile Olabilir Miyim?

Özellikle Cinsel ilişkiden sonra adet oldum hamile olabilir miyim? şeklinde sorular sıkça sorulmaktadır. İlişkiden sonra yine aynı zamanda her ay olduğu sürede ve miktarda adet olunmuşsa hamilelik sorgulamaya gerek yoktur. İlişkiden Hemen Sonra Regl Oldum Hamile miyim? soruları akıllara geliyor. Her ay beklenen zamanda ve görülen oranda adet olunmuşsa gebelik yoktur.

Ayrıca, benzer yazımız olan Debridat Kullananlar Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Adet Gördüğüm Halde Hamile Olabilir Miyim?

Kadınların özellikle sorduğu bir soru olan Adet gördüğüm halde hamile olabilir miyim? sorusu için cevap verelim. Normal miktarda, normal zamanda ve beklenen tarihte adet olmuşsanız, adet görmeden önceki ilişkilerinizden kaynaklanan bir hamilelik söz konusu olamaz.

Adet gördükten sonra oluşacak korunmasız ilişkilerden dolayı sonraki ayda gebelik gözükür Fakat geçmiş dönemlerden kaynaklanan bir gebelik olamaz.

Adet Oldum Ama Kendimi Hamile Gibi Hissediyorum

Öncelikle adet görülmesinin süresi ve miktarı normal ise adet olmadan daha önce hamile olma olasılığınız yoktur. Fakat adet olduktan sonra bir ilişki yaşamışsanız gelecek aylarda hamile olma ihtimaliniz vardır. Bu yüzden de adet oldum ama kendimi hamile gibi hissediyorum diyebilirsiniz. Fakat bu dış etmenlerden de bazen kaynaklanır. Hamile olduğunu düşündüren şey belki o dönemlerde yaşadığınız olayların veya kullandığınız bir ilaç var ise onların yan etkileri bu sıkıntıları meydana getirir. Bu yüzden hemen endişelenmeye gerek yoktur.

Adet Oldum Ama Hamilelik Belirtilerim Var

Adet oldum ama hamilelik belirtilerim var. Ben hamile miyim? diyor olabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Normal bir adet geçirdiyseniz ve kendinizi hamile gibi hissediyorsanız adet gördüğünüzden sonra başka bir ilişkide bulundunuz mu bunu düşünmeniz gerekir. Çünkü normal bir adet geçiren bir kadın adet öncesinde yapılan ilişkilerden hamile kalması mümkün değildir.

Benzer sağlık yazımız olan Magnezinc Kullananların Yorumları içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Adet Olunca Hamilelik Riski Ortadan Kalkar Mı?

Adet Olunca Hamilelik Riski Ortadan Kalkar Mı? sorusuna ise söyle cevap verebiliriz. Sağlıklı bir adet dönemi geçirdiyseniz (Bundan kastımız her zamanki gibi süresi ve miktarı konusunda farklılık göstermediği bir adetten bahsediyoruz) adet olmadan önceki ilişkilerinizden hamile olmadığınızı anlayabilirsiniz.

2 Ay Düzenli Adet Gören Hamile Olabilir Mi?

2 ay düzenli adet gören hamile olabilir mi sorusuna cevap olarak tabii ki de olamaz diyebiliriz. Çünkü hala düzenli bir şekilde adet görebiliyorsanız hamile olma ihtimaliniz yoktur.

4 Kez Adet Oldum Hamile Olabilir Miyim?

Bazen kadınların 4 kez adet oldum acaba hamile miyim gibi düşünceleri akıllara gelebiliyor. Düzgün bir adet geçirdiyseniz hamile olma ihtimaliniz yoktur. Üstelin 4 kez geçirmiş birinin hamile miyim düşüncesini kurmaması bile gerekiyor. Üst üste 4 kez adet olmuş biri hamile değildir. 1 kere bile adet olması hamile olmadığı anlamına gelir. Artık rahatlayabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3/5 - (2 Oy)
“Adet Oldum Ama Hamile Olabilir Miyim?” üzerine 2 yorum
  1. Ben sürtünmeyle ilişkiden sonra adet oldum hala adetim şuan 5 .gunum kanama var birazcık sonlarındayim ama sanki hamileymişim gibi hissediyorum kanamam herzamanki gibi çok oldu asla leke gibi değildi yerlesme denilen kanama da değildi baya kıpkırmızı pihtili çok bir kanamaydi ama şuan basim donuyor biraz midem bulanıyor karnimdan ses geliyor anlamıyorum adet oldum adetim ama icim rahatalmiyor sizce hamilemiyim

    Cevapla
Yorum yapın