Ana Sayfa » Rehber » Nike Orjinallik Sorgulama – Satın Aldığım Nike Ürünü Sahte Mi?

Nike Orjinallik Sorgulama – Satın Aldığım Nike Ürünü Sahte Mi?

Nike Orjinallik Sorgulama yazımız ile beraberiz. Nike marka bir ayakkabı, çanta veya kıyafet aldığınız zaman eğer bunu güvenilir yerlerden veya Nike mağazasından almadıysanız, almış olduğunuz ürünün sahte veya imitasyon olma ihtimali vardır. Peki Nike ürünlerinin orijinal olduğunu nasıl anlarız? İşte sizlere bu yazımızda Nike marka ürünlerin orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır bu konudan bahsedeceğiz. Ayrıca Nike Barkod Sorgulama son derece önemli bir konu olup aynı zamanda birçok insan tarafından merak edilmektedir.

Nike Orjinallik Sorgulama 👟

Öncelikle Nike Orjinallik Sorgulama hakkında işlemi yukarıdaki başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi bir Nike marka ayakkabının gerçek olduğunu kodların farklılığı sayesinde anlaşılabiliyor. Nike ürünlerinin orijinal olup olmadığını anlamak için ürünün seri numarası sorgulayarak bulabilirsiniz. Sorgulama nasıl yapılıyor diyorsanız da alt başlığımızda bu konuyu daha detaylı anlatıyoruz.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Örneğin bir ürün aldınız ve şimdi yapmanız gereken şey ise ayakkabının orijinal kutusunda bulunan SKU kodlarını ayakkabı ile kıyaslamanız gerekiyor. Ayrıca, ürünü satın almadan önce de bu işlemi yapabilirsiniz.

Orjinal barkod sorgulama nike ürünlerini alırken kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Bu yöntemi tüm ürünleriniz için yapabilirsiniz. İçinizin rahat olması için güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Nike Barkod Sorgulama

Nike Barkod Sorgulama
Nike Barkod Sorgulama

Aldığınız Nike ürününün orijinal olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? Nike Barkod Sorgulama yöntemiyle aklınızda hiç soru işareti kalmayacak. Orjinal bir ürün alındığında hem ayakkabının etiketinde hem de ayakkabı kutusunda SKU numaralı kodlar bulunur. Bu iki SKU numaralarını kıyaslandığında aynı ise ürün gerçektir diyebiliriz. Fakat böyle bir kod veya rakam yok ise veya kodlar birbiri ile uyuşmuyorsa ürün orjinal değil demektir.

Nike Orjinal Barkod Sorgulama

Nike Orjinal Barkod Sorgulama yöntemi çok basittir. Bu yöntem sayesinde aldığınız ürünün gerçek olup olmadığını çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz.

  • Ayakkabının iç kısmındaki etikette bulunan barkod numarası ile ayakkabı kutusundaki barkod numarası aynı ise ürün orijinal demektir.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi SKU numarası ile ayakkabının içindeki etiket üzerinde bulunan numara birbirine eşit olmalıdır. Aksi halde ürün imitasyondur veya sahtedir.

Ayrıca benzer bir marka olan Adidas Orjinal Ürün Sorgulama için de ilgili bağlantıdan tıklayarak bakabilirsiniz.

Nike Orjinal Ürün Sorgulama

Nike Orjinal Ürün Sorgulama
Nike Orjinal Ürün Sorgulama

Aldığınız Nike marka ürünlerin sahte olup olmadığını öğrenmek için Nike Orjinal Ürün Sorgulama işlemini yapmanız gerekiyor. İlk olarak satın aldığınızda QR kod ile yani karekod sorgulama yaparak aldığınız ürünün gerçek olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca ufak bir ipucu verelim. Aldığınız her ayakkabının içindeki etikette bulunan barkod numarası ile ayakkabı kutusundaki barkod numarası birbiri ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde ürün gerçek değildir.

Eğer ben aldığım ürünlerin orijinalliği konusunda sorun yaşamak istemiyorum ve güvenli alışveriş yapmak istiyorum diyorsanız, güvenilir ve saygın mağazalardan alışveriş yapmalısınız. Böylece Nike Orjinal Ürün Sorgulama ile alacağınız ürünler konusunda hiç bir dert edinmezsiniz. Ayrıca garanti süreçlerinde de çok daha sağlıklı ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca benzer bir marka olan New Balance Orjinallik Sorgulama için de ilgili bağlantıdan tıklayarak bakabilirsiniz.

İmitasyon yani çakma dediğimiz ayakkabılar alındığında hem temel olarak taban teknolojisi bakımında aynı olmayacak hem de kalite ve garanti konusunda sorun yaşanma ihtimali söz konusu olacaktır. Şimdi sizlere Nike ürün sorgulama yapmak için 3 yöntemden bahsedelim.

  1. Nike çağrı merkezi numarasını arayıp Nike etiketinde bulunan seri numarasını sorgulatabilirsiniz.
  2. Orijinalliğini öğrenmek için Nike seri numarasını orijinal internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.
  3. Ya da direkt Nike mağazasına gidip ürün sorgulaması yapabilirsiniz.

Nike Orjinal Ayakkabı Sorgulama

Ayakkabının dilinin altında bazı kodlar vardır ve bu kodları karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu şekilde gerçekliği anlaşılabilir. Fakat piyasada imitasyon ürünlerin çoğalması sebebiyle hangi ayakkabının gerçek olup olmadığını anlamak gerçekten zorlaşıyor. Nike marka ürün alan insanlar orijinal ayakkabı alıp almadığını anlayabilmesi için yöntemler geliştirmişlerdir. Siz de Nike Orjinal Ayakkabı Sorgulama yöntemini ayakkabınızda deneyebilirsiniz. İşte o yöntemler!

  • Nike ayakkabının orijinal olup olmadığını öğrenmek için etiket kısmından kontrol etmelisiniz.
  • Orijinal Nike markasının ayakkabı etiketinde numara yazmaktadır.
  • Ayakkabının dilinde bulunan etiketteki barkod numarası ile ayakkabı kutusundaki barkod numarası aynı ise ürün gerçektir.
  • Aynı işlem SKU numarası ile de yapılabilmektedir.

Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

En meşhur spor ayakkabı markalarından olan Nike markasının birçok sahte muadili piyasada dolanmaktadır. Hal böyleyken siz orijinal olan veya olmayan ürünü ayırt etmemiz gerekmektedir. Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama için resmi sitesinden barkodunu sorgulatabilirsiniz. İç etiketin en altında yazan kod veya SKU numarası ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Nike Seri No Sorgulama

Aldığınız ürünlerin orijinal olup olmadığını anlamak için en etkili yöntem seri no sorgulama yöntemidir. Nike Seri No Sorgulamayı yapabilmek için ayakkabı kutusundaki seri numarası ile ayakkabının dilindeki etikette bulunan seri numaralar birbirine eşit olmalıdır. Aksi halde ürün imitasyon olabilir.

Nike Kod Sorgulama ile alakalı sıkça sorulan sorulardan bazılarınız sizler için bir araya getirdik.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Nike Orjinallik Sorgulama yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Takipte kalın.

4.2/5 - (5 Oy)
Yorum yapın